Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van e anyai rész után öröklés?...

Van e anyai rész után öröklés? ( Bővebben lent )

Figyelt kérdés

Édesanyám házasságban élt nevelőapámmal . Édesanyám előbb halt meg mint a nevelőapám .( 2013-ban ) (2002-2005 között házasodtak). Hagyaték hagyaték hiányában édesanyám után nem volt . Amit mai napig nem értek , mivel a ház hiába a nevelőapam nevén volt , de mivel házasok voltak ilyenkor a vagyon közös , tehát a közösen lakott ház is az .

A nevelőapam sajnos meghalt . Az öcsémre pedig piocak repültek akik ki szeretnék semmizni . Jelenleg ugye 1/1 - es öröklés lenne. Hogyha támadom az anyai rész miatt , van esély arra , hogy örökös leszek én is ?

( Nevelőapam bántalmazott, alkoholista volt. Sokat verte édesanyámat is és engem is. Édesanyám halála után én nem kerestem őket, mert nem volt miért . ) Mindenki mondja , hogy küzdjek azért ami jár . Van értelme ? Mivel csak akkor tudok segíteni a fél testvéremen , ha örökös leszek . Mivel nélkülem nem tudná eladni a házat és így le kopna a sok pénz leső.



2023. aug. 12. 21:13
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
93%
De ha nevelőapádnak már házasság előtt is megvolt a ház, akkor ahhoz sem édesanyádnak, sem neked nincs közöd. Annyira meg csak nem hülye, hogy eladja a házat, és másnak adja a pénzt.
2023. aug. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:

Sajnos ,de annyira hülye . A nő aki rá szállt meg le se feküdt vele , de az öcsém élettarsának hívja . A csaj a vezetéknevén hívja. Beszélni nem lehet vele . Elvakultan szerelmes . Úgy képzeljétek le , hogy tesóm kb a Quasimodo a nő pedig Esmeralda. Tehát sose állna vele szóba vele egy ilyen jól kinéző lány. Minket a régi falubeliek kerestek meg , hogy hátha mi tudunk neki segíteni . Esetleg felnyitni a szemét, de lehetetlen. Így hajléktalan lesz és az idő pedig fogy.


A ház a nevelőapamé volt , ő is örökölte . Viszont 20 évig élt ott édesanyám és ölt bele ő is mindent.

2023. aug. 12. 22:17
 13/50 anonim ***** válasza:
86%

"de mivel házasok voltak ilyenkor a vagyon közös , tehát a közösen lakott ház is az ."


ROsszul tudod. Ha az ingatlan nevelőapádé volt már a házasságuk előtt, akkor az soha nem lesz közös. EZért nem örököltél anyukád után. Nincs semmi anyai ági rész.

2023. aug. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
90%

"A ház a nevelőapamé volt , ő is örökölte ."


Ja? Az örökség MINDIG magánvagyon. 100 év házassság után sem lesz közös. Anyukádnak semmi tulakdonrésze nem volt benne, egyedül nevelőapád tulajdona az ingatlan.

2023. aug. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos a nevelőapád öröksége nem számít közös szerzeménynek, így tényleg nem volt mit örökölnöd anyád után.

Az egyetlen megoldás a fogyatékos öcséddel kapcsolatban a gondnokság, amit el is indítottál, ha jól értelmezem.

Ez az ügy most hol tart?

2023. aug. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:
A gondnokság most lett elindítva . Két hete . Nincs még válasz a bíróságtól. Gondolom szünet van . Közben ugye az öreg meghalt . Nem tudom , mi lesz így .
2023. aug. 12. 22:26
 17/50 anonim ***** válasza:
90%
Egy hagyatéki tárgyalásra sokat kell várni, nekünk megyeszékhelyen fél év volt. Addig hátha sikerül a gondnokság alá vétel.
2023. aug. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:
Nagyon bízom benne . Bíróságra beadva . Hivatali gondnokot kertünk . Messze is lakunk tőle.
2023. aug. 12. 22:31
 19/50 anonim ***** válasza:
88%

#16

Nem lesz egyszerű a folyamat, de ha már el van indítva az ügy, akkor meg lehet támadni az eladást, vagy a nő nevére íratást. Mindenképpen beszélj ügyvéddel, de a gyámhatósággal sem ártana felvenni a kapcsolatot!

2023. aug. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
91%

Az a gond, hogy 10+ év távlatából már nem fogod tudni igazolni, hogy mit és mennyit tett bele édesanyád a házba, amitől esetleg nőtt az értéke. Abban az egy esetben lehetett volna házastársi közös vagyon címén bizonyos részre jogot szerezni, esetleg a különböző berendezési tárgyakra, amiket már közösen vásároltak. Ilyenkor ezt már nem igazán lehet bizonyítani. Megpróbálkozhatsz indítani ilyen jogcímen egy hagyatéki eljárást, de benne van a pakliban, hogy a közjegyző el fogja utasítani.

A gondnoki üggyel kapcsolatban mindenképpen jelezd a gyámügynek, hogy mi a helyzet, ha mást nem, ideiglenes gondnokot talán kirendelnek addig is, amíg le nem zárul az egész. Jó lenne, ha ez előbb megtörténne, minthogy átadják neki a hagyatékot.

Üdv: egy hagyatéki ügyintéző

2023. aug. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!