Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anya enged a gyereknek, az...

Az anya enged a gyereknek, az apa nem. A gyerekek miért nem hallgatnak Rám, az apára?

Figyelt kérdés

Én vagyok az egyedüli kereső a családban. A hobbymra sokat költöttem, a család többi tagjai ezért önzőnek is tartottak illetve követelődztek. Napi több ezer forintot költünk csak élelmiszerre, mind a négyőnknek már nehéz egy kerestből minden igényt kielégíteni. A gyerekek az anyjukra hallgatnak, aki elengedi szinte mindennap lógni a 13 éves fiút és 14 éves lányomat. Este, sötétbe jönnek haza, amúgy hál istennek nincs baj, haveroknál vannak. Én szeretnék jobban fegyelmezni, de csak veszekedés a vége, a feleségem kiborul és a gyerekek is engem okolnak és arra hivatkoznak, hogy persze én bárhova mehetek.(vadászni)A feleségemnek igaza van abban, hogy korábban kevesebbet foglalkoztam a gyerekneveléssel, de msot meg elvárásaim volnának. Mit tegyek? A pénz is baromira idegesít, hogy csak úgy szórjuk, a lányom meg sem köszönte a 25 ezer ft-os kabátját. Rosszul esik.

Valami felborult


2010. okt. 16. 20:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Sajna későn kapcsoltál,egy lányos apa.
2010. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Valóban, szerintem is későn kapcsoltál. Ezen változtatni már nem nagyon lehet max egy olyan szigor bevezetésével amivel visszafordíthatatlanul megutálnának. Szó szerint. Én is voltam ilyen idős, nem is olyan régen, tudom, hogyan megy ez. El lett kényeztetve a család.

20/L

2010. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is, ez még csak a bajok kezdete. Viszont: Mivel te vagy a családfő, kezdeményezhetnéd az őszinte megbeszéléseket. Csak óvakodj attól a fajta őszinte megbeszéléstől, aminek az a vége: Úgy lesz tehát ezután ahogy én mondom, és punktum. Egyenjogúnak kell lennetek. Másképp nem megy.
2010. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%
fix konyhapénz, asszonyt elküldöd dolgozni
2010. okt. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Azért mert az anyuka többet van velük ,megszokták hogy amit ő mond azt kell csinálni Szerintem először is a feleségeddel beszélj hogy ki kell állnotok egymás mellett ha az egyik nemet mond mondjon nemet a másik is
2010. okt. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél!

Én iy ilyen helyzetben voltam, csak gyerekként!!! Apukám nem igazán törődött velem nevelés céljából, de ahogy nőttem ilyen meg olyan elvárásai voltak, meg egy pár dolgot nem akart megengedni... Persze én is anyukámra hallgattam hiszen apu keveset volt otthon akkor is "oktatott" mit hogyan...

Pedig milyen jó lett volna ha VELEM is töltött volna időt!

Szerintem csinálj programokat a gyerkőceiddel, pároddal, hogy újra jó legyen a kapcsolat, ha még nem késő!

Ez azért jó mert igy tudják hogy szereted őket és foglalkozol velük, nem a 25 ezer forintos kabátról...

Én szerettem volna ha apám néha elvisz fagyizni, vagy valami másképp foglalkozik velem.

Sajnos azóta felnőttem, van családom, de az apám nem kíváncsi rám.

kívánom neked hogy rendeződjenek a dolgok, de szerintem neked kell nyitni a gyerekek felé!

2010. okt. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A hozzáállásotokon kellett VOLNA változtatni. Nem most, már jó régen.

1. Nem csak ti költötök több ezret élelmiszerre naponta. Egy kiló kenyér, egy liter tej, húsz deka párizsi, és máris közelíted az ezrest. Ezzel nem mondtál újat.

2. Igaza lehet feleségednek, amit kihagytál kisgyermekkorukban, azt tizenéves korukban már hiába is próbálod bepótolni. :(

3. Ha anyagi nehézségek vannak, akkor bizony nincs mese, valamiről le kell mondani, szűkösebben kell költekezni. Nem 25 ezer forintos kabát kell, hanem csak 10-15, máris spóroltál egy tizest. Persze nem csak a gyerekeiden kell spórolni, hanem a saját kaidásaidat is kordában kell tartani. Ha úgy adódik, a saját kényelmed, hobbid kárára.

4. Egy gyereknek is vannak igényei, aminek ha ellenkezel, akkor bizony csapnivaló apának fognak tartani, és a leírtak alapján sajnos van is benne valami. Én nem látok benne semmi rosszat, ha a haverokkal vannak - már ha nem valami alvilági haverokról van szó.

Konklúzió: pénzzel nem veheted meg őket, és attól, mert olyannak állítod be magad, aki csak keresztbe akar tenni, nem fogod elérni, hogy mintaapának tartsanak.

2010. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
50%
hat a tesommal is ugyanígy vagyunk.folyton csavarog.én 15 éves vagyok segítek othon anyukámnak es a tesom ha véletlenul hazatalál akkor csak bunkoskodik.bezzeg ha neki kéne segítenie akkor mindig azt ordibálja h én semmit se csinálok csak az a probléma h sosincs othon én nem látja.sztem itt a megoldás az egy nagyon kemény bunti lenne.pl házimunka,szobafogság,zsebpénz levonás.
2010. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kedves használt babkocsi! tökéletesen leírtál mindent, kedves kérdező, annyival megtoldanám, hogy tipikus családi felállás: szülő dolgozik látástól mikulásig, közben meg a gyerek felnő, és nem vesszük észre, egyszer csak el akarjuk kezdeni bepótolni ami 10-15 évig kimaradt, két hibája van az esetednek, legrosszabb korban kezdted, kamaszok, másik pedig, amit nem fognak tisztelni és megérteni benned csak kb 10 év múlva, hogy a pénzért keményen kell dolgozni.A gyerek nem értékeli ha mindennap 5 féle felvágott van a reggelihez ha így volt mindíg természetes neki. A lányod pedig azért nem méltat egy megköszönésre sem, mert azt gondolja, ha már legalább velük nem vagy, így tedd oda magad.(egyébként ha a haverjait megkérdezed biztos, hogy büszke a kabátjára...)Ezektől függetlenül viszont igazad van, szigorra valahol szükség van, nincs más megoldás, akkor anya keményítsen kicsit be, ha eldurvulna valami, de óvatosnak kell lennetek, mert visszájára fordulhat, nehogy az legyen, na "ez" is kezdi....hát sok sikert: 3 családos anya!
2010. okt. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A feleséged ismeri a gyerekeket, tudja, hogyan teljesítenek az iskolában, nyilván látja, hogy a barátaikkal töltik a napot (ami teljesen egészséges késztetés egy kamaszgyereknél), azért engedi el őket. Neked mi lenne a célod a fegyelmezéssel azonkívül, hogy az önérzetedet szeretnéd kicsit helyre tenni? Ne a szigorral próbálkozz, hanem inkább legyél többet velük, beszélgess a feleségeddel és a gyerekekkel, érdeklődj őszintén irántuk, hogy te is a saját családod tagja legyél, ne csak az eltartójuk. Őszinteség, őszinteség, őszinteség. Ha rosszul esik, hogy a lányod nem köszönte meg a kabátot, akkor mondd meg neki így, ahogyan nekünk! Akármilyen furcsának tűnik számodra, de meg kell tanítani a gyerekeidet arra, hogy az apjuk is érző lény. Pusztán fegyelmezéssel ez sosem fog menni.
2010. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!