Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládos anyukák? Hogy...

Nagycsaládos anyukák? Hogy telnek napjaitok 3 vagy több gyerekkel? Jut idő mindenkire? Nem szenvednek "anya" hiányt a gyerekek?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy tudtok-e mindenkire annyi időt szánni amennyit igényel.Esetleg olyanok is írnának akik már dolgoznak, és úgy van három gyerek?

Nálunk egyenlőre két manó van.Van egy 2 éves kisfiam, és egy 4hós kislányom.Párommal 3 babót terveztünk.De most hogy benne vagyok mennyi dolog van két gyerkőccel elgondolkodtam.És attól félek ha lenne még egy gyerkőc nem lesz elég időm majd a munka, és a háztartás mellett arra, hogy mind a 3ra külön-külön is elég időd szakítsak, amennyit ők igényelnek majd.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. jan. 10. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 gyerek van. 7 és 10 éves iskolások, valamint egy két évesünk, akivel GYES-en vagyok.

Reggel fél hétkor indul a nap. A gyerekek elmennek az iskolába, a rendszerint a kicsi is ébred velük.

Délelőtt a szokásos házi munkák, a férjem hazajár ebédelni.

Délután tanulás a nagyokkal, a férjem 4, fél 5 körül jár haza a munkából, de van, hogy sokkal később.

A kicsit egy ideje ő fürdeti, a vacsorájukat elkészíti.

Az esti Híradókig játék van, mesenézés, én konyhát pakolok, főzök.

A tanulás a gyerekekkel mindig az én dolgom, szülői eljár a férjem is. Segít bevásárolni, takarítani. Ha van ideje, sétál egyet a gyerekekkel. Nem olyan húzós dolog, csak tény, hogy nagyon gyorsan megy az idő, és úgy érzem este, hogy maradtak el dolgok, egyik vagy másik gyerekkel picit jó lett volna többet foglalkozni. Ezeket a dolgokat igyekszünk hétvégén pótolni.

2011. jan. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat!:)
2011. jan. 10. 11:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk is 3 gyermekünk van 11 és 5 évesek a legkisebb 4 hónapos.Nálunk reggel 05.30-kor indul a nap ilyenkor kér enni a pici.Aztán felkelnek a nagyok,összekészülnek a legnagyobb egyedül megy suliba a középsőt férjem viszi óvodába mert a munkahelye ott van az ovi mellett.Én rendet rakok,szokásos házi munkák,közben a picivel foglalkozom,etetések,pelenkázás.Délután 16 óra körül jön meg a nagy a suliból,a középsőt hozza apa.Apa lemegy bevásárolni és ekkor főzünk meg másnapra.Naggyal tanulás,középsővel és picivel játék.Aztán vacsora,fürdetés,gyerekek tv-t néznek,ilyenkor leülök a gép elé,apa is tv-t néz vagy olvas,aztán lefektetjük a gyerekeket.Vagy van meseolvasás vagy nincs attól függ hogyan viselkedtek aznap:))Ez megy hétközben.Hétvégén totál közösen csinálunk mindent apa és a két nagyobb gyerkőc,pl húst paníroznak,sütit sütnek.Ha olyan az idő persze séta,játszótér.


Ha már van egy beállított napirendetek,akkor tök jó nagycsaládosnak lenni,nálunk is csak az első hónap volt káosz mikor a harmadik babával hazajöttünk a kórházból.Aztán minden beállt és most már tök lazán csinálunk mindent.

2011. jan. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!