Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom családja azért nem...

A barátom családja azért nem kedvel, mert duci vagyok. Ez mennyire érthető?

Figyelt kérdés
Próbálom nem a szivemre venni, de elég rossz érzés, hogy ha vékony lennék akkor jobban kedvelnének és csak emiatt ellenségesek velem az első perctől kezdve. A barátom szerint nagyon felszínes a családja és ha vékony lennék akkor meg az lenne a bajuk vagy kitalálnának mást. Az esik a leginkább rosszul, hogy 4 éve együtt vagyunk, de sosem próbáltak megismerni vagy legalább elfogadni, inkább hagyták a barátomat eltávolodni, minthogy felém nyissanak egy kicsit. Van egy ikertestvére, akinek szép és csinos menyasszonya van, őt természetesen imádják, mert beleillik a családi idillbe az xs-es méretével. Az anyukája védőnő és gyakran mondogatja, hogy a dagadt kismamák a sírba teszik és reméli én nem "így" tervezek teherbe esni, mert milyen egészségtelen meg a babára veszélyes lenne, nehézebb is lesz teherbe esnem stb. Ha hozzám szól minimum 80%ban a súlyomra tesz valami megjegyzést, emiatt én a lehető legjobban kerülöm a társaságát, de ebben abszolút partner is, nem is próbálja titkolni, hogy megvet engem. Az a legrosszabb, hogy valahol megértem őket, mert szerintem az elhízást sokan akaratlanul is párosítják az egészségtelennel és minden szülő a legjobbat akarja a gyerekének, ez így normális. Próbálok fogyni, de sosem voltam egy vékony lány, szerintem nem is leszek és zavar, hogy megfelelési kényszerem kezd lenni a családja felé, de nem tudom mit tehetnék ellene. A barátomat nem zavarja, hogy kerülöm a családját, de nem akarom, hogy emiatt még jobban eltávolodjon tőlük, plusz nem is szeretném az egész életünket így leélni. Szerintetek lenne értelme erről őszintén beszélni a szüleivel és ha látják, hogy engem érdekel ez a dolog akkor hátha nyitnak felém vagy inkább egyszerűen fogadjam el, hogy nem szeretnek és kerüljem őket, mint eddig?
2023. szept. 6. 09:42
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
92%
A barátod családja egy bunkó. Szerintem hiába beszélnél velük, eddig sem mutattak semmi tiszteletet sem feléd, sem pedig a párod felé azzal hogy ennyire nem fogadják el a választottját. Iszonyat bunkó ilyen megjegyzéseket tenni bárkiről is, nemhogy a fiúk választottjáról. Semmi joguk nincs hozzá, neked pedig nem kötelességed ezt eltűrni, és nyugodtan megmondhatnád, hogy ez számodra sértő, és veled nem lehet így beszélni. Valószínűleg igaza lehet a párodnak, hogy ha vékonyabb lennél, akkor meg másba kötöttek volna beke. Ez az ő frusztrációjuk, amit rajtad élnek ki. De semmiképp ne hagyd magad! Ilyen emberekkel nincs értelme jóba lenni, tehát sztem jobb ha kerülöd őket, mint eddig. És a párod iránt se mutatnak sok szeretetet, tehát hidd el, nem veszít vele, ha ő is csak távolodik tőlük. Mert ezekbe semmi tisztelet, empátia, szertet nincs a leírásod alapján. Neked pedig az önbizalmadon kéne dolgoznod mindenképp! Hajrá, sok sikert és kitartás!
2023. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
66%

4 évig egy ilyen miliőben létezni baromira nem egészséges. Én mindenképp beszélnék velük, és finoman jelezném nekik, hogy ok, te duci vagy, ők pedig suttyók.

Amúgy azt értem, hogy ha nem a súlyoddal, akkor mással találnának meg, de ettől függetlenül is kérdem... miért nem fogysz le? Magadért, nem miattuk... jó, azért elégtételnek is jó lenne.

2023. szept. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
20%

Azért az lényeges infó lenne, hogy a "duci" konkrétan mit jelent, mert ha 160 cm/120 kg vagy, akkor érthetö a reakciójuk, tényleg egészségtelen lenne!

Írd meg a magasságodat meg a súlyodat, akkor többet lehet mondani a témához.

Öszintén szólva a kérdésed stílusából nekem az jön le, hogy nem duci, hanem durván elhízott vagy.

Lefogyni meg mindenki tud, aki komolyan akarja, nem feltétlen XS-es méretre, de az S-es azért nem extrém vékony.

2023. szept. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
94%
Én vékony vagyok, de az én barátom szülei is hasonlók, mint amit leírtál. Mi már 9 éve együtt vagyunk, de soha az életben nem próbáltak megismerni engem, azt se tudják milyen vagyok. Persze amikor csak 1-2 kg-gal több vagyok arra már jönnek a megjegyzések. De mindig van mibe belekötnie anyukának. Ne vedd magadra! És főleg ne próbálj megfelelni, mert ezeknek úgyse lehet, hidd el! MINDIG találni fognak vmit, amibe beleköthetnek. Egyszerűen rosszindulatúak. A szeretetért nem kell küzdeni. Ha maguktól nem kedvelnek, bármit csinálhatsz, akkor se fognak. Épp ellenkezőleg: ha látják mennyire tepersz, még jobban lenéznek csak, még jobban kiszolgáltatottá válsz nekik.
2023. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
88%
Soha nem megengedett ez.
2023. szept. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
16%
Nem tudod, mit tehetnél ellene? Hát pl.lefogyhatnál. teljesen igazuk van. Csak a ma divatos nagy elfogadási mizériában sokakan azt hiszik,el kell fogadni a beteg, egészségtelen, visszataszító dolgokat is.
2023. szept. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
14%
Pedig a szívedre vehetnéd. Mert az a sok zsír majd kicsinálja a szívedet és belehalsz.
2023. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
72%
Elég lett volna, ha csak a visszataszítót írod, a legnagyobb kamu az egészségért aggódni.
2023. szept. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
86%

Azért a barátod helyében engem zavarna, hogy a párommal ennnyire bunkók anyámék. Jelezném nekik, hogy vagy fogják vissza magukat, vagy maximum a kötelező pofaviziteken fognak találkozni velünk.

Tényleg ne akarj nekik megfelelni, ha semmi nem lenne jó nekik. Nincs értelme ilyen emberek szimpátiájáért küzdeni.

2023. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
19%
Pedig nem véletlenül írtam. A bátyám 320 kilósan halt meg ,a szíve vitte el. 42évesen.
2023. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!