Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az anyám nem...

Mit tegyek, ha az anyám nem értékeli ezt? Hogy állítsam le? "Tökéletes" szeretnék lenni

Figyelt kérdés

Tudom,hogy olyan nincs,hogy valaki teljesen tökéletes,de azt akarom,hogy szépnek gondoljanak és hogy én is elégedett legyek magammal.Régen elég duci voltam,6.-os koromig nem is zavart,de utána elkezdtek páran piszkálni és bántani.8.-ra leadtam pár kilót és rájöttem,hogy egy srác (az,akibe évekig szerelmes voltam előtte),csak azért van velem jóban,mert megcsinálom neki a házikat,megírom a dogáit és erre akkor jöttem rá,mikor szeptemberben összejött a "legjobb barátnőmmel",aki közölte,hogy ezt már az elején tudhattam volna,hiszen senki nem akar semmit egy kövér csajtól.

Elkezdtem sportolni és keveset ettem.Teljesen megváltoztam,hajnalban kelek,csak hogy reggel is tudjak futni és tornázni és hogy megcsináljam a hajamat és a sminkemet.Elkezdtem divatosan öltözni és elég sok pénzt ott hagyok a boltokban vagy rendelek külföldről.

Mivel a rendes körmeimet utáltam,folyton lerágtam,ezért műkörmöt csináltattam és anyát ez is zavarja.Folyton azt mondja,hogy szép vagyok és ne foglalkozzak másokkal,de ő akkor is ezt mondta,mikor kövér voltam.

Igenis jó érzés,mikor megdicsérik a ruhámat vagy azt,hogy milyen jó a hajam és hogy milyen csinos vagyok.A legjobb pedig az volt,mikor a srác,aki csak "kihasznált" 2 hónapja közölte velem,hogy belém van zúgva és hogy hülye volt,hogy ezt régen nem vette észre.

De anya ezeket észre sem veszi,csak azt látja,hogy folyton a neten nézem a ruhákat és hogy már megint fodrásznál vagy műkörmösnél voltam,meg hogy alig eszek.Neki ezek nem számítanak,de nekem így jó.

Már a többiek észrevették,hogy hogy nézek ki és a fiúknak sem én vagyok többé a jó fej kövér csajszi.De magamnak még nem vagyok elég jó és azt akarom,hogy én is elégedett legyek a testemmel.Ez viszont úgy nem megy,ha anya folyton csak piszkál...



2013. ápr. 10. 16:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Nem haragszom,mindenkinek lehet véleménye. :)
2013. ápr. 10. 16:37
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Igen, ez a hozzáállás vezet végül az anorexiához. Nem a súlyoddal és a külsőddel van baj, hanem az önértékeléseddel. Addig sem felnőtt nő, sem szép nem leszel, amíg más idegenek határozzák meg azt, hogy saját magadról mit gondolsz. Nem fogyóznod kellene, meg magadra aggatni mindent, ami csillog, mint egy karácsonyfára, hanem önbizalmat erősíteni és jobban megismerni azt, aki valójában vagy. Most kívülről csillogsz, belül rohadásnak indultál. Nagy baj lesz itt 1-2 éven belül, kívánom, hogy előbb kapj észbe!


N29 (akinek 5kg plusszal sincs semmi baja magával, de átment azon, amin te is)

2013. ápr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem Anyukád csak félt, hogy ne ess át a ló túlsó oldalára. Az nagyon jó dolog,hogy egészségesebben élsz, többet mozogsz, odafigyelsz magadra, szépen ápolod magad, de vigyázz, hogy ne vidd túlzásba. Kell idő, amíg az önképed igazodik az aktuális testedhez, próbáld reálisan nézni magad és szerintem picit vegyél vissza a mű dolgokból. Nem drasztikusan, csak kicsit kevesebb smink, kevésbé "megcsinált" haj, szolidabb műköröm (ha egyáltalán szükséges), kicsit legyél természetesebb, de persze igényesen, ápoltan, nőiesen. (nem tudom érted e mit akarok kinyögni)
2013. ápr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%
Azért majd próbáld észrevenni amikor kényszeressé válik.
2013. ápr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

Átestél a ló túloldalára. Rengeteget tettél önmagadért, még sem vagy képes ezeket értékelni, mindig többet és többet akarsz.

A lelkedre is figyelj, ne csak a testedre.

2013. ápr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem is feltétlenül beképzelt vagy, csak átestél a ló túlsó oldalára.

Nyilván mindenki szeret(ne) jól kinézni, te is. De neked a rögeszméddé vált, hogy csinos, szép, vékony legyél. Nem is tudsz mással foglalkozni, minden gondolatodat ez tölti ki.

A sportolás nagyon hasznos, azzal is jót teszel a szervezetednek, ha túlsúlytól szabadulsz meg. De a (túlzott) sminkelés és az órákig hajcsinálás már teljesen felesleges. Mi van, ha valahová ki kell öltözni? Akkor már nem sminket fogsz felrakni, hanem - ahogy mondani szokás - vakolatot?

2013. ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Mindenki lehet szép, ha eleget költ magára. Ettől nem lettél értékesebb. Max. a szekrényed az. A lényeg elveszett. Sajnállak.
2013. ápr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Én megértelek, nincs veled semmi baj. Bár anyukádat nyugtasd meg, hogy más is érdekel nem csak, hogy bomba csaj legyél. Szerintem ő most csak ezt látja benned. Szerintem jó ha adnak magukra a nők, akár 17 éves akár 40 éves vagy több. Talán ha többet segítenél a házimunkába leszállna rólad és pénzt is szívesebben adna az ő nagylányának :)

Mert az is fontos, hogy megtanulj főzni , takarítani stb.

Így még értékesebb leszel.

2013. ápr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%
Hány éves vagy?
2013. ápr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
98%
Régen nem vette észre? Csak azért zúgott beléd, mert lefogytál. Tényleg kihasznált. Lennél csak pár kilóval nehezebb, egyből elmúlna a nagy szerelem. Egyébként megértem, hogy jólesik, hogy dícsérnek, főleg ha eddig szidtak. De akinek nem voltál jó eddig...
2013. ápr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!