Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltoztattam a születési...

Megváltoztattam a születési nevemet.(Vezeték és keresztnév is változott)Hogy tudnám rávenni a családtagjaimat,anyósomat,hogy tiszteljenek meg már azzal,hogy az új nevemen szólítsanak,és ne a régin?Nagyon rosszul esik,amikor a régi nevemet használják.

Figyelt kérdés

#név #névváltoztatás #névváltozás #Névváltozás után #Névváltoztatás után
2023. szept. 12. 22:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%

Mondd el nekik, hogy nagyon fontos számodra, ráadásul a régi neved már megszűnt létezni.

Lényegében törvényi kötelességük lenne az új neveden szólítani (ezt talán még ne mondd).

Valahányszor a régi neveden szólítanak, javítsd ki őket. Ha 20 ezredszer kell, akkor is.

2023. szept. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Némelyikük kijelentette, hogy ne várjam el tőle, hogy innentől az új nevemen fog szólítani, az anyósom pedig hogy nem érti mi szükség volt erre. Továbbra is a régi nevemen szólít, ha a feleségemmel telefonál, akkor is a régi nevemen említ. Szerintem ez tiszteletlenség. A hivatalok megtisztelnek azzal hogy az új nevemen szólítanak, ők miért nem? Ha tudom valakiről, hogy nevet változtatott, akkor nyílván ez fontos neki, megtisztelem azzal, hogy nem a régi nevén szólítom.
2023. szept. 12. 22:43
 3/28 anonim ***** válasza:
78%
Biztosan megvolt az okod a változtatásra. De ha ismerted kis korátol kezdve Kis Ödönkét, akkor egyszerüen nem fog eszedbe jutni, hogy ö már Gémhányo Bendeguz. Nincs ebben semmi tiszteletlenség, csak igy müködik az agy.
2023. szept. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
20%

Nincs ilyen hogy névváltoztatás.

A papírjaidon hivatalosan át tudod írni, és ez talán a hivatalokban még működik is, de aki ismer, és akinek 30 éven át Lajos voltál, annak már soha nem leszel Géza.

2023. szept. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%

#4 szerinted. De, van ilyen hogy nevvaltoztatas es de, a nev viselojenek minden joga megvan ra hogy az altala valasztott neven letezzen.


@Kerdezo, ket lehetoseg van: vagy abszolut konzekvensen nem hallgatsz a regi nevedre es egyszeruen figyelmen kivul hagyod amit mondanak neked, vagy minden egyes alkalommal kijavitod hogy nem, nem vagyok Kis Jozsi, Nagy Peternek hivnak. Ha szazszor kell, akkor szazszor.

2023. szept. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%
4 de van, en ia csinaltam, es az azota szerzett ujabb ismeroseim a barataimmal egyutt az uj nevemen szolitanak. A csaladon belul vagy regi barat, ha a regi nevemen szolit, akkor viszont nem sertodok meg, mert tudom, hogy a regi szep emlekel miatt nevez igy... viszont meg ok is szoktak az uj nevemen szplitani idonkent es neha bocsanatot is kernek, ha nem. Nem azzal van a baja szerintem a kerdezonek sem, hogy neha elfelejtik, hanem ha abszolut figyelembe se veszik es ahogy lejott nekem, a kedves anyos juszt se fogja ugy szolitani. Na ezzel mar nagy bajok vannal viszont!
2023. szept. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
45%
Akik nem akarnak a nevedet szólítani kreálj olyan becenevet neki, amit nem szeret és addig használd, amíg nem szólítanak úgy, ahogy te szeretnéd.
2023. szept. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem értenek a szép szóból (amit valóban jól mondasz, tiszteletlenség), akkor annyit tudsz tenni, hogyha a régi neveden szólítanak, akkor egyszerűen nem reagálsz rá, csakúgy, mint ahogyan egy a Sanyira se hallgatsz, ha mondjuk Béla vagy. Továbbá a feleségeddel is egyeztethetnél, hogy amikor az anyósod a régi neveden utal rád, akkor legyen szíves kijavítani, hogy már nem azt a nevet használod.

Az egyébként teljes természetes dolog, hogy van egy ún. átállási idő, amíg megszokják az emberek, hogy mától más a neved, szóval neked is toleránsnak kell lenned egy kicsit, de az, hogy valaki kapásból elzárkózik és még meg is kérdőjelezi önálló, felnőtt létedre a döntésedet, na az azért egy kicsit szerintem felháborító.

2023. szept. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
37%
Ne várd el hogy amit emgszoktak nevet hipp hopp elfelejtik.
2023. szept. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
83%

Ha anyosod van, akkor minimum 20 éves vagy. Evidens, hogy nem tudnak egyik pillanatról a másikra alkalmazkodni. Kimondottan nevetséges összehasonlítani a hivatalokkal, hiszen ők nem ismernek.

Ha nagyon zavar, akkor egyáltalán ne figyelj oda, ha q régi neveden szólítanak. Nulla reagálás egy idő után működni fog.

2023. szept. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!