Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltoztattam a születési...

Megváltoztattam a születési nevemet.(Vezeték és keresztnév is változott)Hogy tudnám rávenni a családtagjaimat,anyósomat,hogy tiszteljenek meg már azzal,hogy az új nevemen szólítsanak,és ne a régin?Nagyon rosszul esik,amikor a régi nevemet használják.

Figyelt kérdés

#név #névváltoztatás #névváltozás #Névváltozás után #Névváltoztatás után
2023. szept. 12. 22:25
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat, kb. így gondoltam én is, de azért jó kívülállókat is meghallgatni. Ha van még tanács, ne hallgassátok el!
2023. szept. 13. 07:14
 12/28 anonim ***** válasza:
45%

Mert nem akarnak úgy szólítani.


Tiszteletlenek és igen, elvárhatom, hogy ne a szüleim által választott pl. Candisznek szólítsanak, hanem az új nevemen: Reninek.

Aki nem teszi meg, azzal nem tartom tovább a kapcsolatot, ennyire egyszerű.

2023. szept. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
15%
Igen tudjuk.. vergődsz már egy ideje ezen a névváltoztatáson..
2023. szept. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
83%

Tiszteletlenség.


Oké, velem is biztosan megesne, hogy véletlenül a régi neveden hívnálak. Ebben az esetben ez úgy hangzana, hogy "Hé, Péter... jaj, ne haragudj, András, idejönnél egy percre?"


Ők nem szimplán elfelejtik, hanem egyenesen megtagadják: "Némelyikük kijelentette, hogy ne várjam el tőle, hogy innentől az új nevemen fog szólítani, az anyósom pedig hogy nem érti mi szükség volt erre."


Én a helyedben közölném, hogy a névváltoztatás a te döntésed volt, és szeretnéd, ha tiszteletben tartanának. Ha nem képesek rá, akkor milyen alapon várnák el ők a tiszteletet?

Szerintem csak simán nem látogatnám/fogadnám őket, amíg nem értik meg.

2023. szept. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
10%
Buta vagy s kész. Muterom mikor elvált, évekig a ....né néven hívták. Sőt amikor felvette a második férje nevét, akkor xyné maradt. Ők úgy ismerték tízen évig. Anyu sose kattogot rajta .
2023. szept. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
84%

Olvastam egyszer olyat, hogy valaki a következőképpen oldotta meg a problémát: volt nála egy duda és akárhányszor a régi nevén szólították, addig nyomta, amíg az illető beszélt.

Érdekes, hogy a "de hát 20 éve ezen a néven ismerlek" emberek 1 nap alatt "megszokták" az újat.


Igen, bunkó megoldás, de bunkóság figyelmen kívül hagyni a másik kívánságát is.

2023. szept. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Tilinkó válasza:
89%
Szólítsd őket Te is más néven. Esetleg a nőket férfi néven és fordítva.
2023. szept. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
89%
Úgy, hogy "Anya! Ne hívj többet Muzsnai Franciskának, hanem szólíts ezekután Jablonczay Leokádiának, mert már így hívnak."
2023. szept. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
25%
Ha évek óta Xként ismernek fura és nehéz lehet átállni arra, hogy te papíron Y vagy. Lássuk be, ők végig Xként ismertek, én sem tudnám igazán megszokni, hogy valaki hirtelen nevet vált
2023. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
84%

Ha a régi neveden szólítanak, kérdezd meg, hogy az meg ki?!

Ha továbbra sem akarják megtanulni az új neved , te is nevezd őket egy másik néven! Én ezt tenném.

2023. szept. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!