Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökségtől való megfosztás,...

Örökségtől való megfosztás, kitagadás, kizárás? Hogyan lehet egy törvényes örököst megfosztani az örökségétől?

Figyelt kérdés

Röviden a történet.

Örökhagyó felek: Idős szülők, eltartásra még nem szorultak. Szóban már többször megfenyegettek, hogy kitagadnak. (Érzelmileg terrorizálnak, zsarolnak.)

Leendő örökös: Az öröklési törvények szerint mindent betart, erkölcsös polgári életet él, tehát (szerintem) nem lehet kitagadni.


Az érdekelne, hogy vannak-e kiskapuk.

Például:

1. Halál előtt eltartási szerződést köt?

2. Eladja, vagy elcseréli az ingatlanát egy sokkal értéktelenebbre

3. Elaja a házát, pénzét meg elkölti (elajándékozza)


Köszönöm a segítséget.


2009. jan. 1. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg kispaku van.. Ajánlom szerezz be egy jó ügyvédet, és kérj tőle tanácsot, akár telefonon is! Akkor tagadhat ki, ha te erkölcstelen életet élsz, kicsapongsz tehát iszol, vered a gyerekeid, vagdosod az ereid a szellemi tőkéd megromlott. Egyébként a házát szó nélkül eladhatja, ahhoz neked ameddig él semmi közöd. A pénzt mint minden állampolgár elköltheti. Az eltartási szerződésről nézz utána a www.magyarorszag.hu/allampolgar/ weboldalon.
2009. jan. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
1. jót ír. Megjegyzem, én ilyen szülőtől származó örökségről önként mondanék le, ha nem tagad ki, akkor is.
2009. jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolgot tudsz tenni. Ne reagálj, ha ilyent szóba hoznak. Ha látják, hogy ezzel zsarolhatnak, akkor foglalkoztatni fogja őket a dolog, és lehet tényleg tesznek is egyszer valamit.


Ha látják, hogy ezzel nem foghatnak meg, akkor lehet csak mondogatják még néha, ha nem úgy alakul valami, ahogy szeretnék, de csak üres fenyegetés marad.


Míg élnek nem fogják eladni, eltartási szerződést sem nagyon szeretnek kötni az emberek.

Nem hiszem, hogy ez a legfőbb céljuk egyébként, hogy kitagadjanak. Ez csak egy tipikus szeretetért zsarolás esetnek néz ki. Úgy gondolják, hogy ezzel tudnak hatni rád, ezt akarják "fegyvernek" használni.

2009. jan. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Végrendeletet írhatnak,de nálunk van köteles rész ami mindenképp megilleti az örököst.Kitagadni csak akkor tagadhat,ha a jogban leírtakat fel tudja hozni ellened,olyan életet élsz.A házát bármikor eladhatja,a pénzét is elköltheti életénen,ez ellen nem tehetsz.Örökölni azt lehet amit rád hagynak,ha semmi az,akkor azt.

De miért akarnak a szüleid kitagadni az örökségből?A szülők általában szeretik a gyerekeiket,és a legjobbat akarják nekik,még haláluk után is.

2009. jan. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Aki alkoholizmus vagy öngyilkosság miatt ki tudja tagadni a jogos örökösét annak kezet csókolok. A prostitúciós SEM MINŐSÜL jogi szempontból erkölcstelen életnek a kitagadásnál!


Eltartási szerződést köthetne, azonban azt megtámadhatod, ha nincs mögötte semmi. Az ingatlaneladást is megtámadhatod, ha fiktív a szerződés (mondjuk nem fizették ki a vételárat.) A pénzt elköltheti. De ha már ajándékozza(!) akkor az hagyaték részét képezheti bizonyos esetben és a kötelesrész JÁRHAT utána!


Azért nem annyira fekete és fehér ez a helyzet, mint amennyire fentebb írták.

2009. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kitagadni a haláluk utáni örökösödésből nem tudnak, viszont abban semmilyen törvény nem tudja megakadályozni őket, hogy még életükben "elherdálják" a vagyonukat. Ismerek olyan családot, ahol a nagymamára 80 évesen rájött az ötperc, eladta a háromszobás budapesti lakást, és az árából bevonult egy puccos otthonba, az örökösök meg téphették a hajukat.
2009. jan. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ha az örökhagyó még életében közjegyző előtt tesz nyilatkozatot arról, hogy kit kíván kizárni az örökségéből, akkor ezt jogszerűen indoklás nélkül megteheti. Természetesen a közjegyző előtt igazolnia kell, hogy felelősségének teljes tudatában kijelenti, hogy nem korlátozza semmi a nyilatkozattételben (sem erőszakos kényszerítés, sem szellemi problémák, tehát épelméjű). Megtámadni ez esetben szerintem csak akkor lehet, ha nem természetes személy örökl (pl. egyház vagy alapítvány).
2009. jan. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az én elgondolásom is hasonló volt, ami nincs azt nem lehet örökölni.

Törvény szerint nem tud kitagadni, csak egyszerűen megromlott a viszonyunk.

Igaza van a 3.-nak ez szimplán érzelmi zsarolás, egész életemben elnyomás alatt éltem. Most hogy egy jó ideje már saját lábon állok, próbálkoznak ilyen alantas eszközökkel befolyásolni és lelkiismeret furdalást okozni. Egyenlőre hidegen hagy, de ha muszály akkor felkészülök a legrosszabbra.

Pontosan az érdekelt volna, hogy az élet produkált-e már másnál is hasonló esetet?

Környezetetekben fordult-e már elő hasonló szituáció?

2009. jan. 2. 22:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!