Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem anyja utsó idejét...

A férjem anyja utsó idejét éli, erre ő kiröhögte őt és én elundorotam ettől, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Borzasztó szerintem amit az anyósom mondott. Hogyha megakar tisztulni és úgy elmenni (torokrákos, még valamennyire tud beszélni de sokat köhög produktummal, sokkal, elég hát nem szép látvány). Csak ezért kért bocsánatot a férjemtől, egy nem is őszinte elnézést-el tőle, hanem az utolsó napi rettegésében mondta. Különben meg eszébe sem jutott volna. Tudni kell, itt-ott alkoholizált az anyósom és hogy a férjemet gyerekkorában durván verte egészen 15 éves koráig. Iváskor volt a legdurvább. Kicsi volt még a férjem, tehetetlen, egy 9 éves gyerek tehetetlen ha apa veri ha anya, plusz elváltak a szülei és anyjánál maradt, férjem vallotta ezeket be, eddig erről nem tudtam.


Viszont... a férjem is úgymond hasonló. Találkozáskor utálkozó módon érdeklődött, hogy "Fáj nem? Nyelni tudsz krákogás nélkül? Orvossal hogy kommunikálasz egyáltalán ha már így is alig bírsz?" Megijedtem ettől a fajta családbeli kegyetlenségtől a részéről, sohasem láttam így. Biztos van és volt is benne utálat, de személy szerint én először elundorodtam ettől az érzéstől, olyan mély volt, és kiábrándultam belőle. Én elundorodtam midnenkitől aki ott volt meg az atmoszférától. Olyan groteszk volt, a férjem meg.. mindegy. Ti ehhez mit szóltok? Rosszul érzem ha elítélem ezért a férjemet?


2023. szept. 18. 16:50
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
87%
Mi lehet az, amit már nem enged a jó izlés?
2023. szept. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
85%
Emiatt nem ítélném el teljesen. Hogy min kellett keresztül mennie. nem tudhatod. De azért mostantól éberebb lennék a házasságban mint korábban, a biztonság kedvéért.
2023. szept. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Igen kegyetlen, de nem ítélném el. Szörnyű lehetett, de nem tudhatod min ment keresztül.
2023. szept. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem, így kívülállóként kegyetlennek tartom a szitut. Volt olyan ismerősöm, ki arról mesélt, hogy 13 éves koráig apját bicskával a kezében találta felvágva magát, anyja leszúrta, őt meg verte a testvéreivel. Legszebb emlékei róla, hogy őket is megfogja ölni. Nagyon durva dolgok, de sajnos léteznek. Viszont vissza a te helyzetedbe, a történetüket csak ő élte át, viszont. Egyedül ő tudja megítélni, érdemel-e megbocsájtást az anyja. Nem lehet elintézni mindent egy "ne haragudj"-al. Teljesen megértem ebben az esetben, miért utálja az anyját, és bevallom én sem érzem érdemesnek, hogy "megtisztuljon" halála előtt. Annak az embernek, aki terrorban tartotta a férjedet gyerekkorában te meg tudnál bocsájtani?
2023. szept. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
95%

Nem volt szép, de ne okold. Nem a te múltad, miatta mennyi fájdalmat élt át, nem tudhatod. Ne ítéld el, jogos.


Aljas dolog volt, lehet az is lehet hogy másképp kezeli. Aki éveken át tönkretette az életünk, és bizony, egy olyan emberrel szemben,nem feltétlenül tudunk felnőttként viselkedni, emberek vagyunk ilyenek vagyunk sajnos.

2023. szept. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
40%
Nekem red flag
2023. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
90%
A bántalmazótól undorodj, ne a bántalmazottól! Te nem láttad az anyósodban azt, amit a férjed elszenvedett kisgyerekként! Ahhoz képest egy verbális gúny buksisimogatás! Egyáltalán nem is kellett volna kapcsolatot tartani vele!
2023. szept. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
84%

Hehe. Jól tette a férjed :D Megérdemli az anyja.


Most csak gondolj bele. Nem csupán verést kapott 15 éves koráig. Próbáld elképzelni, milyen érzés lehet úgy hazamenni, az otthonra gondolni, hogy kiélezve kell lenned minden pillanatban, hogy mikor történik valami rossz, fájdalmas és ijesztő. Hogy az, akinek szeretnie és törődnie kéne veled, fizikailag és lelkileg is bántalmaz. Ugye eszébe nem jutott volna magától bocsánatot kérnie, igazán valószínűleg komolyan se gondolta a lelke mélyén. De még ha igen, a férjed feldu*hatja magának. Testi és lelki fájdalom, rettegés. Éveken át. Ha a férjed elverné az anyját, azzal aligha érezné jobban magát, a múlt sem törlődne el. Konkrétan semmit nem tud tenni. Illetve de. Most tud. Kárörvendeni és így hozzáállni.

2023. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
89%
Én a férjeddel vagyok hasonló cipőben, de én nő vagyok és én apámat gyűlölöm. Engem apám tett tönkre és nyomorított meg egészen kisgyerekkorom óta. Normális, kedves ember vagyok mindenkivel, viszont apámat agyon tudnám verni. Ő az egyetlen ember ezen a világon, aki ki tudja belőlem hozni az állatot. És most, hogy végre én is felnőtt vagyok és van olyan erőm és 'hatalmam', mint neki - sőt, több is -, hát én is visszaköpöm a pofájába azt, amit megérdemel.
2023. szept. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
87%
Én azt gondolom, hogy igaza volt és anyós is visszakapta a karmától, amit érdemel...
2023. szept. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!