Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy valaki...

Mennyire gyakori, hogy valaki felnőttként alig tartson kapcsolatot a szüleivel, testvéreivel?

Figyelt kérdés
Én ebben a cipőben járok, igazából elég diszfunkcionális családban nőttem fel, sosem éreztem, hogy kiálltak volna mellettem vagy bátorítottak volna. Az igazsághoz hozzátartozik persze az is, hogy én is követtem el hibákat és bántottam meg másokat. Igazából miután továbbtanultam és elkezdtem dolgozni jöttem rá, hogy lehet valódi önbizalmat is szerezni és egyáltalán nem vagyok annyira életképtelen, mint amilyennek tartottak. Most már más városban is élek, havonta egy-két telefon anyámmal, apám már meghalt, az öcsémmel még ennyi sincs, karácsonyi időszakban pár napra találkozunk és ennyi. Én valahogy megtanultam ezzel együtt élni, de ha valaki idegennek elmesélem, akkor megrökönyödést vált ki és nem érti hogy nincs olyan összetartás, mint általában.

2023. szept. 23. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Diszfunkcionalis családoknal ez a normális, gyakori. Kivulalloknak nehéz ezt megerteni.


Nálunk is viszonylag laza-távoli a kapcsolat.

2023. szept. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Ha ilyen családban nőttél fel, amilyet leírtál, nincs benne semmi meglepő. Azok, akiknél rendben van minden a családjukban (persze konfliktusok mindenhol előfordulnak), és nagy az összetartás, sokszor nem látják át a helyzetet azoknál, akiknél nem úgy van.
2023. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én teljes mértékben megszakítottam a kapcsolatot a diszfunkcionális családommal. Majdnem 4 éve nem találkoztunk, a gyerekeimet sem látták soha.


Nem szoktam amúgy erről beszélni idegeneknek, és nem is szeretem, ha mégis szóba jön, mert mindig elkezdenek kérdezgeti, miért, nincs kedvem magyarázkodni, nem akarok már foglalkozni a témával, aki nem ilyen családból jön, sokszor nem is érti meg.

2023. szept. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
20 éve nem beszéltem se szülőkkel se testvérekkekl
2023. szept. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is lassan 20 éve nincs semmilyen kapcsolat senkivel. Nem is hiányoznak.
2023. szept. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég gyakori, bár erről egy ezzel a témával foglalkozó szociológust/pszichológust kellene megkérdezni. Ha nincs közös téma, anyagi vagy egyéb jellegű egymásra utaltság, akkor önmagában a biológiai rokonság nem jelent összetartó erőt.
2023. szept. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hugomal 15+ éve nem beszélek anyuval meg van hogy 2 hétig nem .
2023. szept. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem nem kell, hogy ismerősöknek magyarázkodjál erről.

Nálunk ugyanez van, és ebben a helyzetben még ez a leginkább elfogadható megoldás. (Nálunk is csak anyám él, tesóm külföldön, de szarik a pofámra, anyu közeledne, mert rájött, hogy ahogy öregszik, nem lesz senkije, de én pedig erre szarok, hogy finom legyek és nőies). A mi családunk sem volt egy szerető család soha, kb. idegen emberek egy lakcím alatt (most 150 kilométerre élek tőle).

2023. szept. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Párom családja is ilyen, ritkán telefonálnak vagy látogatják meg egymást személyesen, pedig a szulők 50km-re, tesók pár utcára laknak. Náluk ez a megszokott, pedig nincsenek rosszban, segítenek egymásnak bármiben, ha a másik szól.

Engem kissé zavar, de nem magam miatt, hanem mert a közös gyerekünk felől sem érdeklődnek, nem látogatják.

Az ismerőseim körében és az én családomban sem ez a megszokott.

2023. szept. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértelek, szintén diszfunkcionális családból jövök. Elhanyagolás, bántalmazás, visszahúzás - ez volt a gyermekkorom tematikája. Egyik szülőmet már évek óta nem láttam és nem is beszélek vele, a testvéremmel lassan két évtizede nem tartom a kapcsolatot.

A sors fintora, hogy a baráti, ismerősi körömben nem fordult elő ilyen család, így mindig tágra nyílt szemekkel bámultak rám, amikor rokonokról, családról kérdeztek és elmondtam a helyzetet. Egy idő után már kitérő választ adtam ezekre, mert rohadtul lehúzott az, hogy nem elég, hogy ezt dobta nekem a gép, még nekem (!!), az elszenvedőnek kell ezt olyanoknak magyaráznom, akik el sem tudják képzelni a szituációt és jönnek a naiv szövegekkel, hogy "de hát, ők a rokonaid" stb. "biztos megoldjátok stb.". Olyan dolgokra, amin nincs mit megoldani, mert személyiségzavaros családtagokat nem lehet rokonként meggyógyítani kívülről. Én még abban is kételkedek, hogy ki tudnának gyógyulni, ha akarnának...

A lényeg, hogy ha nem hallasz ilyenekről, attól még lehetnek, csak felnőttként már nem biztos, hogy beszámolnak erről az ismerősök.

2023. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!