Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza, hugomnak...

Kinek van igaza, hugomnak vagy apánknak?

Figyelt kérdés

Húgom (35) nagyon berágott apánkra (61), mert rendszeresen rossz néven szólítja a lányát. Húgom kislánya Nóra, de apánk többször Dórának szólította már a gyereket.


Múltkor családi összejövetelen megint ledórázta az egy éves unokahúgomat apánk, mire a tesóm elkezdett kiabálni apuval, hogy nem igaz hogy nem tudja megtisztelni azzal a gyereket, hogy megtanulja a nevét. Apánk próbálta elviccelni a dolgot, hogy csak nyelvbotlás volt meg mit kiabál, most komolyan emiatt kiabálni kell vele, olyan egyformák ezek a nevek... Mire a húgom azt mondta neki, hogy ha még egyszer rossz néven szólítja a gyereket, akkor feláll és eljön (gyerekkel, férjjel együtt persze), nem érdekli, milyen alkalomból jött össze a család.


Most nem beszélnek egymással. Felhívtam a tesomat, hogy próbáljam békíteni, de azt mondta, elege van. 13 évet vártak a gyerekre a férjével, elvileg apánk is nagyon várt az unokára (második unoka, nekem van egy fiam), szereti is a kislányt, de a tesóm totál kiborul azon, hogy apu minden második alkalommal, mikor találkozik a gyerekkel, akkor rossz néven szólítja.


Érhető, hogy egy év alatt megtanulhatta volna már a gyerek nevét, megértem, tényleg olyan, mintha direkt rontaná el vagy nem is érdekli, miközben hugomnak ez rosszul esik... de szerintem a tesóm is túlreagálta.


Ti mit gondoltok? Kinek van igaza?


36/N


Amúgy apánk egészséges, életerős férfi, nem demens, nem szenilis, még dolgozik, jó fizikai és szellemi állapotban van. A családban nincs Dóra, hogy azzal a névvel keverhetné össze.


2023. szept. 27. 13:31
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
24%
Remélem ez csak mese, mert komolyan így ovis szint ezen kiakadni.
2023. szept. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
85%

Apukádnak másban is vannak szótévesztései? Másnak a nevét nem keveri?

Én nem volnék olyan biztos abban, hogy nincsenek egészségi problémái. A helyében elmennék egy neurológushoz.

2023. szept. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
25%
Egyébként milyen gyakran találkozik apukád Nórával? Az kéne, hogy sokat legyenek együtt, egymással foglalkozzanak, szólítsa a nevén, akkor könnyebben megszokja. Ha a családi összejövetelen csak 10 méterről láthatja, mert a hosszú asztal túlsó végén ülnek, és "egyébként is ekkora gyereknek az anyja kezében a helye", akkor aligha lesz olyan kontaktus közöttük, mintha kettesben huncutkodhatna azzal a kis egyévessel.
2023. szept. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
62%
Húgodnak. Szerintem baromi bunkó az apád.
2023. szept. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
72%
3, tök mindegy, minden gyakran találkoznak. Húsz éve nem látott osztálytárs, régi kolléga neve is megvan, nem az unokáé...
2023. szept. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
43%

Ha valoban csak arrol lenne szo, hogy keveri a neveket, akkor nem Doranak szolitana kovetkezetesen, hanem mindig masnak.


Valoszinuleg direkt csinalja es ez bosszanto. Meg ha becenevet talalna ki neki, oke.

De hogy teljesen mashogy hivni, osszezavarni ezzel a gyereket is, pofatlansag.

2023. szept. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
77%

Lehet csak nekem van sok rossz tapasztalatom, de szerintem simán direkt csinálja, mert jajj de vicces "cukkolni" a húgodat. Az ilyen "jajj csak vicceltem" emberek vannak mindig halálra sértődve, amikor a "cukkolt" nem bír már többet nyelni és felcsattan.

Apád nőjön fel, kérjen bocsánatot és hívja a nevén a gyereket.

2023. szept. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
38%

"Húsz éve nem látott osztálytárs, régi kolléga neve is megvan, nem az unokáé..."


50 éves vagyok. A nő kiboritott, hogy a nagyanyám sosem tudta mi a nevem: négy lanyunoka volt, mindig máshogy hívott. Mint később kiderult, mindenkivel iyg volt. Nem értettem én se. Pár éve én is keverem a neveket. A saját egy szem gyerekemet is szoktam a kutya vagy valamelyik macska nevén szólítani. Nem, nem azért mert hülye vagyok. Öregszem.

2023. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
72%
A tesód tökéletesen reagálta le apád ordas bunkóságát, remélem következetesen tartja is magát ahhoz, amit mondott. Egyértelműen neki volt igaza.
2023. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem reagálja túl a húgod és igaza van. Neked, hogy esne, ha a te gyereked nevét nem tudná? Apád szimplán egyszerűen azt fejezi ki ezzel, hogy nem is érdekli se az unokája, se a lánya. Taplóság a négyzeten.
2023. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!