Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza, hugomnak...

Kinek van igaza, hugomnak vagy apánknak?

Figyelt kérdés

Húgom (35) nagyon berágott apánkra (61), mert rendszeresen rossz néven szólítja a lányát. Húgom kislánya Nóra, de apánk többször Dórának szólította már a gyereket.


Múltkor családi összejövetelen megint ledórázta az egy éves unokahúgomat apánk, mire a tesóm elkezdett kiabálni apuval, hogy nem igaz hogy nem tudja megtisztelni azzal a gyereket, hogy megtanulja a nevét. Apánk próbálta elviccelni a dolgot, hogy csak nyelvbotlás volt meg mit kiabál, most komolyan emiatt kiabálni kell vele, olyan egyformák ezek a nevek... Mire a húgom azt mondta neki, hogy ha még egyszer rossz néven szólítja a gyereket, akkor feláll és eljön (gyerekkel, férjjel együtt persze), nem érdekli, milyen alkalomból jött össze a család.


Most nem beszélnek egymással. Felhívtam a tesomat, hogy próbáljam békíteni, de azt mondta, elege van. 13 évet vártak a gyerekre a férjével, elvileg apánk is nagyon várt az unokára (második unoka, nekem van egy fiam), szereti is a kislányt, de a tesóm totál kiborul azon, hogy apu minden második alkalommal, mikor találkozik a gyerekkel, akkor rossz néven szólítja.


Érhető, hogy egy év alatt megtanulhatta volna már a gyerek nevét, megértem, tényleg olyan, mintha direkt rontaná el vagy nem is érdekli, miközben hugomnak ez rosszul esik... de szerintem a tesóm is túlreagálta.


Ti mit gondoltok? Kinek van igaza?


36/N


Amúgy apánk egészséges, életerős férfi, nem demens, nem szenilis, még dolgozik, jó fizikai és szellemi állapotban van. A családban nincs Dóra, hogy azzal a névvel keverhetné össze.


2023. szept. 27. 13:31
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
83%

Senkit nem érdekel, titeket zavar-e, ha máshogy neveznek. A kérdező testvérét zavarja, és kész, joga van hozzá (ő meg nyilván olyan dolgokat sz*r le, amin ti akadtok ki).



A kérdező apjának egy darab lányunokája van, nem 10, nincs kivel összekeverni és értelmes, szellemileg ép ember az unokája nevét képes megjegyezni. Megkérték többször normálisan, hogy nevezze a nevén az unokáját, nincs ezen mit tovább ragozni, nettó tiszteletlenség, hogy csakazértsem teszi, hanem hatalmi játszmàzik, hogy majd ő márpedig másik néven fogja hívni.

2023. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 Darius- ***** válasza:
30%
Én arra szavazok, hogy apádnak van igaza, mivel maga a példa piti. Azért is van annyi egyet nem értés, mert sokan apró dolgok miatt vonják felelősségre a másikat, vagyis emiatt pusztán nem éri meg az, hogy az apa és lánya közötti kapcsolat elmérgesedjen amiatt, hogy valaki antiszociális, vagyis túlérzékeny. Ha egyéb súlyosabb negatív módon nyilvánul meg az apa, akkor ez eggyel több a számlán.
2023. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
78%

"Azért is van annyi egyet nem értés, mert sokan apró dolgok miatt vonják felelősségre a másikat"


Vagy azért, mert ennyire apró dolgokat, kéréseket nem képesek valakik ésszel felfogni.

2023. szept. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 Darius- ***** válasza:
31%
43- Igen, mert amit itt az apa tesz értelmetlen és hasztalan.
2023. szept. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
76%
Apam ugyanilyen kotozkodos-viccelodos stilus. Sokadik alkalommal mikor szolunk neki, hogy igazan befejezhetne, meg o van megsertodve hogy “jaj mert viccelni se lehet, akkor inkabb meg se szolalok” Sot meg fel is haborodik. Tobbek kozott ezert is koltoztem el otthonrol 22 evesen. Minden egyes csaladi esemeny egy nyomor.
2023. szept. 29. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

"mint valami huszadik kóbor macska esetén, hogy épp micinek vagy cilinek szólítja..."

Na ez nagyon találó. Hasonlót érzek én is, és ezért is pofátlanság szerintem is a dolog.


#38 Próbálta húgom azt, amit írsz, apánkat is másik néven szólítani visszakézből. Apánk Zoltán (ahogy férjem és a fiam is, talán ezért az én fiam nevét sosem tévesztették még el), és volt, hogy mikor apu ledórázta az unokahúgomat, aztán grimaszokat vágott, hogy jajjmegintelrontottam, akkor húgom azonnal rávágta, hogy semmi baj Zsolt/Zente stb. Sajnos nem hatott, egy hónap múlva ugyanúgy ledórázta.


Egyelőre tűzszünet van, nem beszélnek egymással. A legközelebbi családi eseményen kíváncsi leszek, mi lesz.

2023. okt. 2. 15:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!