Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisállattartó szülők: Őszintén...

Kisállattartó szülők: Őszintén, ti szeretitek annyira a házi kedvence(i)teket, mint a saját gyereke(i)teket?

Figyelt kérdés

2023. okt. 5. 12:59
A kérdező szavazást indított:
Igen. Az állat is épp olyan rangú családtag, mint a gyerek.
Nem. Szeretem az állatokat, de nem annyira, mint a gyerekem.
Nem. Nem is kedvelem a háziállataimat, csak a párom/gyerekeim miatt tartunk.
76 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Dehogy. Szeretem az állatom, de össze sem lehet hasonlítani.


De van a családban olyan, aki igen, jobban szereti és előtérbe is helyezi öket a gyerekével szemben. Durva látni...

2023. okt. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon nem. Imádom a macskám, mielőtt gyerek lett, el sem tudtam képzelni hogy majd a gyerekemet még ennél is jobban fogom. Aztán lett, és de. Össze sem lehet hasonlítani. Csak a kontraszt érzékeltetése miatt egy példa; azt tudom hogy a macska meg fog halni egyszer. Szomorú leszek, gyászolni fogom, aztán majd szerzek egy új macskát. Arra viszont gondolni sem bírok, hogy a lányom haljon meg. Ha ez megtörténne, az én életmenek is ott lenne vége szerintem.
2023. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Mindkettőt szeretem, de full más. A kutyámról tudom, hogy pár évig velünk lesz, aztán meghal.

A gyereknél meg tudom, hogy minden egyes rá fordított perc a jövőbe való invesztálás.

2023. okt. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Most ha tenyleg ossze kene hasonlitani a kettot, akkor persze a kisfiamat szeretem jobban.


De egyebkent meg a kutya is csaladtag, benti, szoval abszolut az eletunk resze, nem csak ranezunk napi ketszer a kertben es ennyi, viszont nyilvan tudom, hogy o egy allat, nem is banok vele maskepp. Vannak szabalyok, amiket be kell tartania, meg van nevelve, stb.


Nem is akarnam nagyon a gyerekhez hasonlitgatni, mas a ketto.

2023. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem is értem, hogy kerülne egy állat egy szintre egy emberrel. Pedig nagy kutyás vagyok, nálunk családtag, jön velünk mindenhová, étterembe, kirándulni stb. De az állat az állat, sose lesz egyenértékű egy emberrel, pláne nem a gyerekemmel.
2023. okt. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Igen is, meg nem is. Cicánk van, nagyon szeretem, sőt imádom, de nem lehet összehasonlítani egy gyerekkel. Volt régen kutyánk, már több mint 10 éve hogy elpusztult és még mindig hiányzik, még mindig fáj, ha rágondolok. De azért egy ember elvesztésével nem lehet összehasonlítani.
2023. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
39%
Gyereket csinálok bármikor másikat. De tudod mennyi pénz, idő, energia, törődés egy pitont 5 méteresre nevelni???
2023. okt. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Máshogy szeretem. A gyerekem a gyerekem az állatok meg az állatom. Szeretetet nem lehet osszehasonlitani.
2023. okt. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Kutyánk és macskánk is van. Családtagok, nagyon szeretem őket. De ez a szeretet más, mint amit a gyermeked felé érzel
2023. okt. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Szeretem a macskát és a kutyát is de másképp.A macskát macskaként szeretem a kutyát kutyaként a gyerekemet a gyerekemként.

Nem összehasonlítható.

2023. okt. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!