Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennetek ha az unokahugoto...

Mit tennetek ha az unokahugotok igy beszelne veletek?

Figyelt kérdés

Kint elunk kulfoldon, tesom es a kislanya ( 5 eves) es en is . Nagyon sokat segitettem a noveremnek Mikor dolgozott es vigyaztam a kislanyra, viszont biztos vagyok benne hogy noverem mondott fura dolgokat a kislanynak, Mert volt olyan , hogy enni akartam es mondta a kislany , h ne egyek meg mindent ( Szoval lenyegeben mikor vigyaztam a kislanyra akkor ott ettem tesomnal es kifizetettem vele a taxi arat mett koran Kellet menni kb reggel 6:30 heteven mikor en nem dolgoztam- Ezt folyton serelmezte, de kozben napi £150 lett volna ha megker vki mast. Igy kijott £20 plusz kaja. Szoval lenyeg azt h tuti mondott dolgokat az unokahugomnak,es igazabol mostmar odaig fajult a dolog , Mikor Mikor legutobb ott voltam -olyanokar mondott az 5 eves kislany h szerinte en rossz ember vagyok, ugy nezek ki mint egy rossz ember es h nem szeret ( mar nagyon sokat mondta Ezt) es h nem szep a sminken es a hajam- tudja h ezek fontosak Nekem!


Nagyon soo helyre vittem, vettem neki nagyon sok mindsnt es mindig jatszottam vele!


Nem nagyon ertem Ezt , ti h kezelnetek?


Annyira szerettem vele lenni, de most sajnos ezek utan en sem szeretem ugy :( nem tudom h es normalis e , Tudom h egy gyerek de gonosz velem nagyon :( csak az ajandek kell - mondta is Nekem :(


2023. okt. 8. 22:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
Kapcsolat megszakít. Pont. Nincs további opció.
2023. okt. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek az első válaszolóval!
2023. okt. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%

Én elkezdenék beszélgetni vele és szépen kiszedném belőle, kitől hallotta.

Ha az anyukájától vagy az apukájától, akkor onnantól nem vállalnék gyerekvigyázást, fizessék meg a bébiszitter 150 fontját.

2023. okt. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
98%

A gyerekek ebben a korban hajlamosak ilyen magatartásra.


Egy az, hogy a szüleinek a rád vonatkozó megjegyzései megzavarták a kis fejét.


A másik, hogy a gyerekek sérelmezik, ha túl sokat vannak távol a szüleik, és arra vetítik ki, akik vigyáznak rá.


Nekem is mondta a barátnőm 5 éves kisfia, amikor vigyáztam rá, hogy: “Menj el! Nem szeretlek.”


Én azt válaszoltam kedvesen, hogy:

- Nem én tehetek róla, hogy anyának dolga van. Én örülök, hogy itt vagy. Én szeretlek. 🙂


Ezen nagyon meglepődött. Hallgatott egy ideig, aztán kérdeztem, mit szeretne játszani. Mire az anyja megérkezett, kutya baja volt.


Kedvesen kérdezgetném:

- Miért gondolod, hogy én mindent megennék?

-Te szoktál enni, amikor éhes vagy, ugye?

-Miért nem tetszik a hajam? Te milyet viselnél, ha most nagy lennél?

Stb.

Ezzel le is szereled, el is tereled, élét veszed a hangulatnak.

A gyerek nem tehet róla.


Viszont valóban felmondanám a vigyázást az elfoglaltságaimra hivatkozva. Ne hagyd magad rábeszélni, mert kihasználnak, a gyerek előtt kritizálnak, ezzel csorbítják a tekintélyedet előtte. A következménye lehet, hogy nem fogad neked szót, s akkor nem garantálhatod a biztonságát.


Okosan, nem élezném ki a helyzetet, de ebből kilépnék, mielőtt végleg elfajul a helyzet.


A nővéred nem gondolkodik. Akkor fizessen nyolcszor annyit egy bébiszitternek, mint amennyibe a te ottléted kerül.

2023. okt. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%
A szülőknek mondd meg, sajnos hétvégén elfoglalt vagy, ha szeretnék továbbra is a gyerekvigyázást akkor az napi 150 font lesz, természetesen az utazásodat és az ételedet te fizeted ebből. Többet nem fognak hívni, a probléma letudva.
2023. okt. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
74%
4-essel értek egyet. Csak nem értem miért írta, hogy mondd fel. Nem hiszem, hogy a nővéred adná ezt a szájába. Ha szereted csinálni, csináldd, csak tudd meg, miért mondja ezt a gyerek. Esetleg beszélj erről nővéreddel. Nem kell azonnal drasztikus lépésekhez folyamodni, csak mert egy gyerek durcázik. Te nem vagy már kisgyerek.
2023. okt. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
89%
a gyerekek az alapjan itelnek meg amit a szulotol hallanak. ez nem egeszseges kapcsolat igy hogy bevan folyasolva a kislany. sokat fogsz serulni nagyon ha mar ilyeneket mondd, kesobb elegge elfajulhat. kerdezz ra tesodnal probaljatok megbeszelni, ha nemsikerul akkor kapcsolat megszakitasa es kesz. tudom hogy nem egyszeru de nem rajtad csuszott el ez a dolog.
2023. okt. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Lehet nem Jol fogalmaztam, szoval vegig vigyaztam ra egy evet mig nem tudott bolcsibe menni - Minden hetvegen vigyaztam ra. ( akkor csak ezek a kajas beszolasok voltak)

De meg egesz Jol kijottunk, ide oda vittem - mindig vittem neki vmi ajandekot stb stb

Szoval csak a kaja volt a baj … de en nem tudom , hogy ezek a beszolasok amik a tesomnak voltak vagy mik benne maradtak a kislanyban ,hogy mostmar Mikor csak latogatobanvagyok akkor is azt mondja h nem szeret…( meg ha tesom otthon is van) multkor kerdeztem tole hogy Miert nem szeret es akk mondta h ugy nezek ki mint egy rossz ember , nem szereti a ruhamat a hajamat a sminkemet es akk mondta h de azert ajandekor vigyek neki :(


En mindig probaltam ide oda vinni es elmagyazarni a tesomnak h nem egeszseges h egesznap otthon van a gyerek


En mostmar igy nem szivesen megyek a tesomhoz, 2 hete nem voltam Mert mar ez tul sok , noveremtol meg a kislsnytol is

2023. okt. 8. 23:55
 9/29 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat:)


Nem tudom, hogy egy 5 eves kislany mondana ilyet magatol h rossz ember vagyok vagy hallja mastol? Megprobalom majd turelmesen kikerdezni…

2023. okt. 9. 00:02
 10/29 Darius- ***** válasza:
90%

Nehezen tudtam értelmezni a közepét, de nem a helyesírási hibák miatt, mert vannak azok is. Tehát aza rész középen egy nagy halandzsa lett. Lehet velem van a baj.

Azt viszont értettem, hogy be lettél feketítve. Kérdezd meg tőle ki mondta rólad azt, hogy rossz vagy stb. Addig kérdezd tőle, amíg sikerül megtudnod. Aztán hívd át az illetőt és mondd meg neki, hogy előtted ismételje el ugyanazokat a kislánynak. Amúgy aki a kisgyermekeknél feketít be másokat, akiknek még nem eléggé fejlett az agyuk, hogy rájöjjenek arra mi a hátsó szándék, eléggé visszataszító. A kommentre válaszolva szerintem magától nem mondana ilyet, ha nem bántottad.

2023. okt. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!