Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ekkora baj, hogy "fura"...

Miért ekkora baj, hogy "fura" ételeket főzök ?

Figyelt kérdés

Külön élek két lakotarssal, önellátó vagyok egy ideje. Néha anyu meg a húgom meglátogat. Mivel elég messze lakom, olyankor néha nálam alszanak, elkerülhetetlen, hogy nálam egyenek.

Engem anyu nem tanított meg főzni otthon, mindent a netről, vagy épp a barátaimtól/akikkel aktuálisan együtt éltem koliba, vagy albérletben/ tanultam. És minden látogatáskor rosszallóan megjegyzéseket tesz a fősztömre, hogy hát én nem úgy csinálom mint ő(hát miért is csinálnám úgy, ha nem tőle tanultam?), vagy ha olyasmit csinálok, amit ő nem szokott, neki furán hangzik, akkor teljesen ki van akadva, hogy hát én miért főzök olyat. Nem azt mondja, hogy rossz ízű, meg is eszi, de mindig ki van bukva, hogy ő ezt nem így szokta, vagy ő ilyet nem szokott.

Csomószor kérdezi, hogy ez nekem honnan jött, én megválaszolom, mert miért ne mondhatnám meg, hogy honnan a recept. Leginkább azokon a recepteken van kiakadva, amiket a külföldi barátaimtól tanultam. Most nem ilyen falusiaknak bizarr ételekre kell gondolni, de mondjuk anyámnál egy tojásos rizs kivágja a biztosítékot, hogy az hülyeség.

És persze, főzhetném azt, amiket ő szokott, de úgysem lesz olyan, mint ahogy ő szokta, és akkor azon van kiakadva, hogy nem olyan, mint ahogy ő csinálja, szóval tök mindegy. Ha megkérdezem, hogy mit szeretne, akkor neki mindegy, szóval többnyire az van, amit a húgom szeretne, ő meg tökre szereti a "fura" ételeimet", szóval ja. Csak anyám van kibukva, hogy miért azt csinálom, miért úgy csinálom, stb.


2023. okt. 13. 20:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
29%
Mi az a főszt?
2023. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
9%

Kérd meg, h akk tanítson meg az ő verziójára, valószínűleg örülni fog neki. Vagy túlságosan a saját anyukámból indulok ki, mert na ő szeret villogni azzal, h a kis hülye műveletlent okíthatja.

Ha pedig nem hajlandó, hagyd a rákba, ne izgasd ezen magad.

És... tojásos rizs?? Hát EZ tényleg furin hangzik, de persze nyitott vagyok az újdonságokra, simán lehet h finom.:D

2023. okt. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%
A tojásos rizsen kívül még milyen ételeket tart furának?
2023. okt. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

Én nem értem, miért olyan fura a tojásos rizs, kínaiban ezer éve kapni

Miért nem tanított meg ő főzni? Ha nem tetszik neki, ahogy te csinálod, akkor mutassa meg, hogy kell, vagy ne piszkáljon

2023. okt. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
97%

Remélem ha másnál ebédel, akkor is kommentálja. Vagy egy étteremben is odamegy a szakácshoz, hogy ő ezt nem így szokta otthon főzni. De sajnos tudom, hogy nem, mert ezt valószínűleg csak neked szánja...

Szerintem ez ilyen fszméregetés akar lenni a részéről, nem szólja le a főztöd direktben, csak így utalgatva. Én lehet, hogy többet nem főznék neki semmit ezekután. Bizony, egy ételt el lehet többféleképp is készíteni, és van más kaja is a pacalon meg a babgulyáson kívül (vagy a jó ég tudja, anyád mit szokott főzni, ha egy tojásos rizs képes így felforgatni a világát), elképesztő.

2023. okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem csinálsz neki simán vajas kenyeret,olyan feltéttel,amit szeret. Ha szóvá teszi,szépen mosolyogva megmondod,amit itt leírtál.
2023. okt. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
22%
Nem baj ez.
2023. okt. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
2%
És ízlik neki?
2023. okt. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%
Egy ételt írtál, amit kínaiba valóban lehet kapni, sőt még mexikói zöldséget is kevernek hozzá. Én szeretem, de érdekelne milyet ételek a számára fura ételek.
2023. okt. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
91%

Engem is érdekelne mi számít még furának, de nyilván nem ez a lényeg hanem anyud tiszteletsége és inkorrektsége. Ha ennyi évig nem tanított meg, és így áll már most az önálló dolgaidhoz, amikor megköszönnie illene az ételt (igen, akkor is ha Ő az anyád, egy köszönöm a kölcsönös tisztelet jele lenne) csak azért hogy a kedvében járj nem kell megtanulnod az Ő módszereit. Szép gesztus, aztán vagy örül neki vagy nem, de tudom milyen magadtól főzni tanulni és nem gondolnám hogy ennyi év önálló tapasztalatszerzés után még elvárható lenne ez. Te ezért a tudásért megdolgoztál, neked így szuper jó, akinek meg nem tetszik egyen amit akar. :)

Ugyanitt javaslom minden hasonló gondolkodású embernek hogy utazzon, vagy legalább keressen új helyeket, új éttermeket, új ízeket és konyhákat, tágítsa a perspektíváját, merjen kísérletezni, mert van élet a pacalon és a pörköltön túl is.

2023. okt. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!