Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy utasítsam vissza, hogy...

Hogy utasítsam vissza, hogy ide hozzák az ételeket? Lehetőleg sértődés nélkül

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok, a múlt hétvégén kiderült a nagyszüleimnek, hogy nem szoktam főzni, maximum hétvégente. Igazából nem vagyok akkora konyhatündér, sütikben, tortákban vagyok inkább "erős", ráadásul felesleges időpazarlásnak tartom, hogy 1-másfél órát pepecseljek a konyhában azért, hogy fél óra alatt elpusztítsak utána mindent, aztán még legalább fél óráig takarítsak, mosogassak utána. Ezért vagy a belvárosban eszem, ha éppen ott van dolgom, vagy pedig házhoz rendelem az ebédemet, uzsimat és a vacsorámat (nem gyorsétteremből). Igen, biztosan költségesebb így (sosem számoltam ki), de jóval kényelmesebb, és nekem jobb.

Viszont a nagyszüleim fel vannak háborodva ezen, és ma felhívott a mamám, hogy akkor ők hozzák majd nekem az ebédet, úgyis minden nap főz. Ezt nagyon nem szeretném, és próbáltam is mondani, hogy semmi szükség emiatt bejönniük Budapestre, ne fáradjon miattam, stb. De hajthatatlan. Anyának is panaszkodtam, ő is mondta, hogy jajj ne cirkuszoljak ezen...


De egész gyerekkoromban a nagyi főzött ránk, rettenetesen unom már azt az ízvilágot. Plusz ha nem vagyok itthon, mit csinálnak?! Kulcsot nem szívesen adnék nekik, mert néha nagy a kupi, vagy éppen előző este bulizni voltam, és még délután 1-2-kor is alszom... Meg tényleg így teljesen szabadon választhatok, mikor éppen mit kívánok meg.



2019. máj. 31. 20:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
32%
Én a helyedben elfogadnám, és ha nagyon nem kell, alaposan becsomagolva kiakasztanám a szemetesre az utcán, hogy jusson olyannak, aki nem ehet minden nap.
2019. máj. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
66%
Újabb komunikációs zsákutca...
2019. máj. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
De nagyon nem hiányzik ez nekem ide, tényleg. Nem szeretnék azzal foglalkozni, hogy vajon mikor jönnek, biztosan itthon leszek-e, stb. Ráadásul mint mondtam, már unom azt az ízvilágot, hogy minden panírozva van, stb.
2019. máj. 31. 20:43
 4/34 anonim ***** válasza:
32%

Jesszus...az imént írtam le, hogy add rászorulóknak. Őnekik mindegy az ízvilág.


De ha erre nem vagy képes, akkor közöld öreganyáddal, hogy nem akarod a lakásodban látni és különben sem kell a szar főztje.

Ez egy egyszerű dolog. Felnőtt ember megoldja úgy, hogy kinyitja a száját.

2019. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
38%
Megmondod hogy te fizeted ezeket a felesleges dolgokat nem a szüleidet terheled az urizálásod költségeivel.
2019. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
88%
Határozottan mondd meg nekik, hogy nem kell a kaja, mert nem eszed meg, azzal pedig nem akarod megsérteni őket hogy kidobod a kukába. Ha ebből se értenek, akkor szard le, ne nyiss ajtót akkor se ha otthon vagy, majd abból tanulnak. Előbb utóbb megunják az ezzel járó hercehurcát.
2019. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Miért kell kiforgatni a szavaimat? Nem arról van szó, hogy nem látom itt őket szívesen, mert ez nem így van. Jöjjenek bármikor, de ne napi szinten, és előre megbeszélve. Hogy ne szaladjon a ház, ne legyen nálam éppen másvalaki, stb. Sz..r főztről sem volt szó, egyszerűen UNOM. Gyerekkoromban anya nem főzött, mamáék vitték mindig az ebédet hozzánk, és igen, már unom azokat az ételeket. Ettől függetlenül ha náluk van családi ebéd, nagyon finomakat eszem, de bőven elég havonta 1-2 alkalommal.


Urizálásnak sem tartom, hogy nem pocsékolok el a napomból 1-2 órát a főzés miatt, és szerintem sokan választják ezt a megoldást.

2019. máj. 31. 20:50
 8/34 anonim ***** válasza:
87%

Én megértem a kérdezőt. Van egy életvitele, amiben jól érzi magát, de más rá akarja erőltetni a saját nézeteit.


Figyelj, vagy bevállalod, hogy megsértődnek, vagy mevállalod, hogy megsértődnek. Nincs kiút, ez csapda.

Mert kucsot nem kéne adnod, azzal végleg lőttek a magánéletednek.

2019. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
ööö nem tudom, hogy a kérdéshez hogy kapcsolódik az anyagi helyzetem, vagy hogy éppen kinek a pénzén élek. Vagy ti minden kérdés alatt kényszert éreztek, hogy más pénztárcájában túrkáljatok?:D Ritka undorító szokás ez. Az agyamat sem játszom, szerintem 10 emberből minimum 7 nem főz a hétköznapokon (legalábbis az ismerettségi körömben). De ez nem tartozik ide, hiszen nem az érdekel, hogy ez ki szerint helyes/takarékos/urizálás. Nekem így jó, kényelmes is és nem hinném, hogy a gyk nagyközönségének kellene leokéznia a szokásaimat.
2019. máj. 31. 20:56
 10/34 anonim ***** válasza:
35%

#8


nem m1?

2019. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!