Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg kellene hívni a fiam...

Meg kellene hívni a fiam barátnőjét karácsonyra?

Figyelt kérdés

A kis fiam 18 éves, 2 hónapja van együtt a barátnőjével. Most felhozta, hogy jó lenne ha karácsonykor elhozhatná hozzánk.

Most azért eléggé gondban vagyok ezzel, egyrészt nálunk szenteste van a családi vacsora és ajándékozás. A kislány 17 éves, egyrészt hol vannak a szülei akik ilyenkor elengedik. Azt mondta a fiam, hogy nem törődnek vele.

Másrészt azért még elég friss a kapcsolatuk, hogy az egész családhoz elhívjam. Még nekünk se mutatta be, akkor tervezné.

Nem tudom mit tegyek. Nem akarok bunkó lenni és hirtelen döntést hozni. A nagyobb gyerekeim se hozták karácsonyi vacsorára a pár hónapos kapcsolatukat , így ez most eléggé új szituáció nekem. Ti mit gondoltok?


2023. okt. 16. 10:29
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
89%
Előbb mutassa be mindenkepp, nem karácsonykor van ennek helye. Ha szenteste senki nem viszi a pár hónapos kapcsolatát, akkor nem jönne a lány se. 25.-én, 26.-an szívesen látnám
2023. okt. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
97%

Ha Te úgy gondolod, hogy 24-ét Te túl meghittnek érzed ehhez, inkább a szűk család ünnepeljen, akkor közöld vele. Ne szégyelld, tettél már eleget érte.


Más napokon jöhet nyugodtan.

2023. okt. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
97%

Nem vagy bunkó, amiért nem akarsz meghívni valakit a családi karácsonyozásra, akit soha még csak nem is láttál. Nem is értem amúgy, hogy miért nem akarja bemutatni előtte legalább nektek, a szűk családnak.

Szerintem az lehet egy jó kompromisszum, hogy mutassa be hamarosan és ha nektek is szimpatikus, akkor hívd meg, csak ne szentestére, hanem másnap.

2023. okt. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
97%
Addig még bő 2 hónap, az se biztos együtt lesznek.
2023. okt. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
91%
Mi idősebbek voltunk, de amikor a férjem bemutatott pár hét után, a szülei megnéztek, jelezték, hogy a nevemet se jegyzik meg, mert úgyis eltűnök hamarosan. Kb 2 hónapja voltunk együtt karácsony táján, amikor felhívták a fiukat, hogy szenteste várják vacsorára. Ő mondta, hogy jó, megyünk. Kijavították, hogy nem, csak őt, idegennek nincs helye. Az én családom elhívta őt szó nélkül. Végül ő sem ment haza, és a szülei engem utáltak érte. Ezek után én biztosan elhívom a fiam barátnőjét, ha úgy szeretné, max ha szakítanak, új nevet jegyzünk meg.
2023. okt. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
91%
Én elhívnám.Semmi bajod nem lesz tőle,a fiad és a barátnője pedig nagyon boldogok lesznek.Most az is csak egy dolog,hogy meddig lesznek együtt,mert ezt nem lehet tudni.Én 14 éves korom óta vagyok a férjemmel,már 21 éve.Nyilván ez a ritkább,de nem is értem,hogy miért akkora nagy baj,ha együtt szeretnék tölteni a karácsonyt.Én örülök,hogy az én gyerekeim hazahozzák a párjaikat,nem valahol az erdőben randizgatnak.Karácsonyig van még 2 hónap amúgy is,addigra ha még együtt vannak már 4 hónapos lesz a kapcsolat.Nem mondom,hogy ez egy húdenagy idő,de nem is egy egy éjszakás valami,és még nden kapcsolat kezdődik valahol.Én örülnék a helyedben,hogy megbízik benned,beavat,és valószínűleg hosszabb távra tervez,nem úgy van a kislánnyal,hogy jövő héten úgyis más lesz.Ha nem akkor akarsz először találkozni a lánnyal, akkor még meghívjatod egy vasárnapi ebédre mondjuk.Mi a férjemmel amúgy januárban jöttünk össze,és húsvétra már meghívott magukhoz az anyukája.Nekem nagyon jól esett,hogy mindenki így állt hozzá,nem egy vadidegenként kezeltek,hanem a fiúk párjaként,még ha friss is volt a kapcsolat,és fiatalok is voltunk.Ha nem maradtunk volna együtt, akkor sem lett volna semmi.
2023. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
73%

18 évesen "kis" fiad, aztán csodálkozol, ha karácsony után elköltözik, mert nem jöhet át a barátnője.

Szerintem ő nem karácsonyozni akarja hívni kifejezetten, hanem szimplán, hogy ott legyen vele és ezt jó alkalomnak gondolja.

Én 15-6 éves koromtól bárkit hozhattam bármikor.

Szentestére úgy is marha sok kaját főztek muterék mindig, meg a nagymama is hozott, szóval örültek, hogy ott van az aktuális nőm, meg minimum 2 haverom felemészteni a sok étket:D


Persze, jobb ha előtte bemutatja, de én azt is feleslegesnek érzem komolyan venni, mert úgyis szobán lesznek szinte végig, + nem a te párod, hanem az övé és nem hozzád jön, hanem a barátjához.

Kérdezni tudsz róla előre is a fiadtól, nem kell az első közös étkezésből kihallgatást csinálni.

2023. okt. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
90%
#6: azért van különbség aközött, hogy valaki szimplán bunkó a gyereke párjával, vagy neki is vannak igényei az ünnepekkel kapcsolatban, és felvállalja, ha inkább a szűk családban töltené a 24-ét.
2023. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
97%
Nem muszáj pont Szentestére. Nálunk Szenteste mindenki otthon van a saját szüleivel. Karácsony első napján pedig átjön a kislány hozzánk. Akkor egyébként is vannak nálunk vendégek, családtagok, és ő is jön.
2023. okt. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
97%
Úgy gondolom, a szenteste pont arról szól, hogy a szeretteinknek örömet okozunk. Ha a fiamat az teszi boldoggá, hogy a barátnője, akinek ráadásul nem jók a körülményei, velünk legyen, biztosan meghívnám. Az se érdekel, ha szilveszterre szakítanak.
2023. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!