Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, titeket zavarna, ha a...

Szülők, titeket zavarna, ha a kamasz fiatok (17 éves) elhívná a barátnőjét egész Karácsonyra? Nem szeretnék "megtűrt vendég" lenni

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a helyzet. 18 éves vagyok, még gimnazista. Viszont egyedül élek több okból kifolyólag.

Ez nem gond, mert semmilyen anyagi problémám nincs, szóval nem egy elhanyagolt utcagyerek vagyok. Csak ugye jönnek az ünnepek és valószínűleg egyedül lennék végig...

Ezt mondtam a barátomnak is, hogyha majd megunja a családi bulit, eljöhetne, vagy valami és erre mondta, hogy menjek el inkább én, mert náluk a Karácsony hatalmas buli és nem hagyhatom ki. Persze vennék mindenkinek ajándékot, meg rendelek sütiket, de ez szülői szemmel nem furcsa?


2016. dec. 8. 19:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Az én anyósjelöltemnél teljesen normális lenne, a tiedet nem ismerjük. Ha a barátod megbeszéli velük és oké, akkor mennék. Egyébként nem.
2016. dec. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%

Karácsonyra csak a családot látom vendégül otthon, a KAMASZ gyerek aktuális barátnöjét semmi esetre sem.

Esetleg - ha hosszabbideje együtt vannak, akkor 25-én vagy 26-án (NEM mindkét napon) eljöhet látogatóba, esetleg ebédre is.

Egy idegen az egész ünnepre még véletlen sem szivesen látott valaki.

2016. dec. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Ez attól függ, hogy milyen a családja, általában ez egy szűkkörű családi ünnep, de van aki 24.-én este koncertre megy, házibulit rendez, nem tudhatjuk ők hogyan állnak hozzá. Nekem egyébként sok lenne, hogy egész ünnepen ott legyél, pedig laza vagyok.
2016. dec. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hát már az anyukája is hívott, hogy jó lesz-e az, amiket főz, vagy van-e, amit szeretnék.

Csak nekem sosem volt "normális" családom, ezért nem igazán tudom, hogy megy ez...

2016. dec. 8. 19:28
 5/19 anonim ***** válasza:
29%
Iszonyat furcsán néznék, pláne így, hogy nem én hívtalak, hanem kéretlenül becuccolsz három napra. Udvariasan fogadnálak, de félrehívnám a kicsi fiam és megkérném, hogy ezt ne, udvariasan adja tudtodra, hogy elhamarkodottan hívott át, nincs veled bajunk, de nem költözhetsz be. Persze ezzel a hormontúltengéses kamaszfiú hisztije miatt el is lenne cseszve mindenki karácsonya.... ez pedig valahol rád vetne rossz fényt. Szerintem eszedbe ne jusson így, szó nélkül beállítani.
2016. dec. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyuka is az egész ünnepre hívott meg (nem egy ebédre), akkor semmi gond, De a helyedben rákérdeznék, hogy tényleg mikorra és meddig szól a meghívás.
2016. dec. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%

simán. nekem tuti semmi bajom nem lenne, még jó poén is.

csak hát kicsit sok még a korlátolt ember nálunk, de kicsit túlzásokba esünk ezzel a magánélettel. nézz csak meg normális civilizált országbeli családokat, és hatalmas bulikat csapnak, és persze a magánélet véletlenül se azt jelenti,ahogyan nálunk félreértelmezik.


lényeg h teljesen rendben.

2016. dec. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy ilyen aranyos anyukája van a barátodnak, és örömmel fogadd el a meghívást. Ne sértsd meg, hogy elutasítod. Ráadásul ha szívesen látnak, tök felesleges egyedül gubbasztanod otthon. Ha nem látnának szívesen, nem hívott volna az anyukája. :)

Egészen mást írnék, ha a családoddal élnél.

2016. dec. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
98%
Én se hagynám hogy a fiam barátnője egyedül karácsonyozzon... akkor se ha még kamaszok.
2016. dec. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen látnálak, legalább besegítenél :D. Komolyra fordítva a szót, sajnos kétszer is karácsonyoztam egyedül és ebből adódóan nagyon szívesen látnálak, nem hagynám, hogy egyedül karácsonyozz. De javaslom, hogy az fiú anyukájánál kérdezz rá mégegyszer, hogy mikor látnak szívesen és akkor nincs gond.
2016. dec. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!