Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a családotokban nárcisztik...

Van a családotokban nárcisztikus személyiségzavarral rendelkező személy? Hogyan kezelitek a helyzetet?

Figyelt kérdés

Több éve húzódik nálunk a helyzet és egyre jobban fajul el a dolog. Édesanyám ennek a "mentális betegségnek" a tüneteit mutatja, gondolom régebb óta, de kb. 5 éve tartok ott, hogy tisztábban látom a helyzetet, mint ezelőtt. Mindenkit kizárt az életéből. Először az anyósát, majd a teljes családját, most pedig a saját édasanyjával nem kommunikál közel 1,5 éve.

Mi is a célpontjai vagyunk édesapámmal, egyre jobban tapasztalható, hogy mind a kettőnket leépít szellemileg. Mióta az eszemet tudom, semmirekellő vagyok a szemében, különböző nevekkel illet. Többször tagadta már meg a létezésem. Ugyanez vonatkozik természetesen édesapámra is.

Ott tartunk, hogy teljesen kezdünk mindannyian kikészülni. Kétségbe vagyok esve, hiszen nem szeretném, hogy édesapám összetörjön. 16 éves vagyok jelenleg, a viták napi szinten folynak, kezd sok lenni, vagy már sok is volt. Érdekelne, hogy tapasztaltatok hasonlót, hiszen minden részletbe nem mehetek és nem is fogok belemenni, ez csak egy nagyívben lévő leírás. Várom a válaszokat, esetleges tanácsokat.



2023. okt. 18. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Manapság már mindenki "nárcisz", ha hiszel a sok konyhapszichológusnak. Nem látsz te tisztábban semmit, csak telebeszélték a fejedet hülyeségekkel. Fel kéne nőni, felnőtt emberként élni, kezelni az életed, és meg sem fogalmazódott volna ez a látszatproblémád.
2023. okt. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Az iskolád elvégzése után elhelyezkedsz és albérletbe mész. Addig befogott füllel kibírod. Apukád majd a saját részét megoldja. El kéne válnia.
2023. okt. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Ezek a válaszok.. 🤦🏽
2023. okt. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
1-es, miért is kellene 16 évesen felnőttként élnie? Ha csak bántani tudod, inkább maradj csendben.
2023. okt. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos itt nem fogunk tudni segíteni érdemileg. Annyit tudsz tenni, hogy apukádat támogatod lelkileg, segíted amiben tudod, és távol tartod magad anyukádtól amennyire lehet. Jó lenne egy szakember segítsége, mert akár nárcisztikus akár nem, egy bántalmazó kapcsolatból kimenekülni nem egyszerű és aki benne van ha fel is ismeri nehezen lép ki belőle.
2023. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
Igen, én.
2023. okt. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
Nincs
2023. okt. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Nekem apám az, gyerekkoromban mondta ezt több pszichológusom is, de ő személyesen sosem volt kezelve.


Azt tudom ajánlani neked, hogy keress fel egy pszichológust, hogy könnyebben tudd kezelni a viselkedését, majd amint tudsz lépj le

2023. okt. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Darius- ***** válasza:
77%
Volt. Mielőbb te is ezt mondd, mivel megváltozni nem fog. Ha ellenkezőjét mondja, az a manipulálás része és csak egy ideig tudja vagy akarja betartani.
2023. okt. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Volt. Amint tudtam, elhúztam otthonról - 21 éves korom után -, azóta haza sem nézek. Nem érdekel, amíg ő él, nem járok abba a házba.


Épp elég volt 21 éven át hallgatni a toxic, passzív-agresszív, menipulatív hülyeségeit.

2023. okt. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!