Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Borderline személyiségzavarban...

Borderline személyiségzavarban van olyan, hogy kitalált álomvilágban él az illető és konkrétan kitalált személlyel van kapcsolata???

Figyelt kérdés

Öcsém nagyon régóta pszichiátriai beteg. Bipoláris és az orvosa azt mondta súlyos személyiségzavara van, önálló életvitelre képtelen. Nemrég volt kórházban ott megállapították, hogy Borderline személyiségzavara van.


A történet arról szól, hogy kórházban volt, ahol megismerkedett az egyik beteggel és konkrétan beleszeretett. (Alátámasztani nem tudom, mert sajnos nem tudtam bejárni hozzá, így nem tudom valós személy-e). Miután kiengedték sokat beszélt a hölgyről. Aztán sírva felhívott, hogy meghalt az illető. Teljesen kiborított, féltem, újra öngyilkosságot fog elkövetni. Aztán a sors úgy hozta, hogy együtt kellett élnem az öcsémmel. Titkos telefonbeszélgetések, amiket ezzel a lánnyal folytatott. Igen. Azzal jött, hogy valójában nem halt meg, de el kellett tűnnie meg még a jó ég tudja miket mondott. Aztán email-eket kaptam a lánytól. Később azt mondta a testvérem, hogy Ő írta az email-eket és sajnálja de nem tudja elengedni az illetőt. Aztán megint mást mondott. Most ott tartunk, hogy facebook fiókja van és úgy egy hete azt mondta a tesóm, hogy Ő hozta létre. Persze azóta ismét ír a lány onnan. Én még életemben nem találkoztam vele, erre mindig van valami magyarázat, hogy miért nem. Fényképet sem láttam róla. Ja persze amikor kórházban volt ismét a tesóm, és írtam az email címre, hogy melyik kórházban található, semmi reakció nem jött vissza annyi sem, hogy köszi. Ebből is gondoltam a lány nem létezik. Mit tehetek ebben az esetben? Menjek bele a játékba? Félek milyen reakció lenne, ha szembesítem a hazugságokkal. Ha csak rosszat mondok az illetőről, már összeomlik.



2023. aug. 23. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem borderline tünet. Viszont skizofréniánál előfordul ilyen.

Én az orvosianak jelezném, mert ez súlyos pszichózis, mindenképp gyógyszer adag, vagy gyógyszer módosítást igényel!

2023. aug. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyreszt borderline szemelyisegzavarral letezem otven eve, masreszt mindent elolvastam mar rola. Semmi, veletlenul sem jellemzo ez.
2023. aug. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, sajnos nincs kezelőorvosa. Nem szed gyógyszert. Hülyének tartja az orvosokat és kb. nevet rajtuk, hogy mondjuk 1 hét kórházi ápolás után ilyeneket állítanak róla.
2023. aug. 23. 18:20
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

Én Borderline vagyok.


A borderline-okra sokkal inkább az a jellemző, hogy gyilkosságokon és öngyilkosságokon fantáziálnak, és úgy is érzik, képesek ilyen tettekre, mivel ők a "jó" emberek mindenki mással szemben.


De ezek az igazi kemény borderline-osok ... szóval nem vagy az.

2023. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Én is ismerek egy borderline lányt. A bordelinera nem a kitalált fantázia a jellemző, hanem egy-egy létező személy idealizálása. Ez így elsőre jól hangzik. Akkor ha te vagy az akit idealizál. De ha nem, akkor néha nehéz azt tolerálni, hogy mindenki más le van ejtve. Mégis hiányzik az a lány... (És most sóhajtottam egy nagyot )
2023. aug. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz ötös. Nem minden Borderline szokása egy személy idealizálása, hogyha "nem szereti az embereket." Ahogy nekem sem.
2023. aug. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A Borderline legfőbb jelei: az impulzivitás, a világ normáitól való elszigeteltség, és az önpusztító jellegű tevékenységek vagy ahhoz kapcsolódó életfelfogás elegyeiből áll.
2023. aug. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nem borderline-nak tűnik, hanem skizofréniának, már ha tényleg nem létezik a lány. Annak a tünetei közé tartozik az is, hogy nincs betegségtudata és az is jellemző rájuk, hogy az orvosokat kuruzsloknak tartják. Kezelőorvos, pszichiáter mindenképp kéne neki, főleg, hogy önálló életvitelre képtelen.
dec. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!