Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenkinek felível az élete...

Mindenkinek felível az élete körülöttem, én meg a béka feneke alá jutottam?

Figyelt kérdés

Testvérem Amerikába költözik a családjával, nagyon jó állást kapott. Régen egy szinten éltünk. Anyám a Balatonra költözött nemrég, nyugdíjba ment. Unokatesóim egyszerű munkásból mára egy szállítmányozó cég tulajdonosai. Szüleik Ausztriába költöztek.

Nekem átlagosan ment, elégedett voltam. Ehhez képest a feleségem válik, a gyerekem ellenem van fordítva, olyan betegségem lett, hogy nem tudok dolgozni, műteni is fognak. Anayagilag padlón vagyok, érzelmileg és egészségileg is. Most el kell költöznöm egy kis lyukba. Teljes a csőd.


Irigyelve nézem mi van körülöttem. Ha mindenki maradt volna ahol eddig volt nem zavarna annyira, de így hogy mindenkinek most ütött be a siker … hogy lehet ezt kezelni?


2023. okt. 20. 12:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj saját magadra koncentrálni, a magad boldogságán dolgozni. Nem hasznos dolog más helyzetéhez hasonlítani a miénket, az csak frusztrációhoz vezet, másrészt a látszat néha csal, nem lehet tudni nekik mi zajlik az életükben. Probálj önfejlesztésbe, önbizalomépítésbe, mert ha megtalálod, hogy magadba mikkel vagy elégedett, nem fogod irigyelve nézni a külvilágot. Persze ezek nem egyszerű dolgok, de te tudsz tenni, hogy jobb legyen az életed.
2023. okt. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

A jó embereket az ág is huzza.A feleséged lehetne toleránsabb veled,de hidd elbiztosan nagyon sokan vagyunk igy.

Most arra koncentrálj,hogy az egészséged rendbe jöjjön, utána jobban fogod érezni magadat.

2023. okt. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
19%

Micsoda egy irigy ember lehetsz te.

Más sikere zavar?

Ha a családod ellened fordult akkor benned van a hiba az tuti, amikor a gyerek a saját szülő ellen fordul akkor el kell gondolkozni mit is cseszett el az ember.

De ha ilyen önző vagy hogy más élete zavar nem is csodálom, hogy otthagy a nejed a gyereked meg tojik rád.

2023. okt. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

12:33

Egy kicsit durva a fogalmazásod.Nem godnolod,hogy ki is használhatták a kérdezõt,aztán mindenkinek beindult a szekere, õ meg igy járt?!

2023. okt. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
30%

Nem gondolom.

Aki azon hisztizik hogy másnak jól megy neki meg micsoda rossz az egy önző ember lehet.

Megérdemli a sorsát.

2023. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem teszel érte? Mások is így érnek el dolgokat.
2023. okt. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
40%
És mit tettél, hogy jobb legyen? Vagy a hiánymotiváltság volt erősebb? Mindig azt nézted, mi nincs, és azt nem vetted észre, hogy mi van?
2023. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Mindig mindenkit segítettem, de lúzer típus vagyok. Unokatesóim bizniszében eleinte én segítettem mert nem beszéltek nyelvet. Akkor azt mondták bevesznek, el is hittem, majd hoztak el 500 ezres laptopot ajándékba amivel ki lettem fizetve.

Utólag tudtam meg, hogy inkább felvettek egy angolul tudó csajt, minthogy nekem részt kelljen adni. Pedig mindent én tárgyaltam le nekik. Testvéremnek eszébe nem jutott kiköltözni, az én vágyam volt, tettem is lépéseket felé. Én beszéltem rá, hogy végezzen el egy iskolát, mert azzal ott kinn milyen jól meg lehetne élni. Neki jó kapcsolatai vannak, sikerült neki, azt hittem majd segít nekem is, intéz valamit. Nem tette. Anyám rábeszélt hogy vegyem meg a telke felét és építkezzünk oda, mert milyen jó lesz, tud majd segíteni, majd mire elkészült a ház, bejelentette hogy eladja az övét. Most a házba alig lehet bejutni, mert az idegen telkén át vezet be hivatalosan út. Amíg én örököltem volna nem lett volna baj, de így nagy szívás.

2023. okt. 20. 15:18
 9/24 anonim ***** válasza:
69%
Igazság szerint ez mind a te rossz döntéseid következménye. Első saját magad, aztán a környezet.
2023. okt. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

8 miért nem alapítottál saját céget? Miért másokat segítettél sikerre? Gondolom nincs végzettséged, ezért vettek fel valami csajt. Na meg őt lehet néha furulyáztatni. Ahelyett, hogy te végzel el egy sulit, miért mást győztél meg hogy végezze el? Kaptál egy marha drága laptopot. Miért kéne segítenie neked valamit intézni? Majd bevesz a vállalkozásba egy lúzert és azt vigye a kapcsolatainak bemutatni, aki mindenkinek megmondja a tutit (sulit kell végezni, vállalkozást így meg úgy kell csinálni) de ő maga nem csinált semmit, aztán várja hogy tulaj legyen és behulljon a pénz az ölébe? Tehát azért mert te beletetted a fejébe hogy tanuljon, azt gondolod majd abból kellene adnia, amit ő teremtett meg?


Már ne is haragudj de az utolsóra nem tudok mit mondani, hogy nem lett semmi megállapodás és szerződés, hogy nem lesz eladva/te örökölsz, tehát tulajdonképpen egy ilyen fos helyzetet nem védtél előre ki.



Csodálkozom hogy egyáltalán családot össze tudtál hozni, ilyen kis önbizalommal, hogy attól függ a te boldogságod, hogy másoknak ugyanolyan szarul megy e körülötted, mint neked.



A csaj is gondolom hallgatja az önsajnáltatást amióta házasok, és az irigykedést hogy ő "ki lett forgatva, rohadt rokonok, stb" hát nen csoda hogy lelépett.



Egy adhd kivizsgálásra elmennék a helyedben amúgy, amíg nem szedtem amfetamint az adhd-ra, addig én is ilyen önsajnáltató lúzer voltam, nagyon tudtam mit hogy kéne, csak képtelen voltam én magam bármit megvalósítani. Szóval ha kiderülne tényleg az vagy, akkor a balfszságodról nem tehetsz annyira, de utána össze kell tudnod szedni magad. Adhd ide vagy oda, terápia mindenképp kéne merr van baj a fejben

2023. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!