Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova tanuljak tovább? Tapaszta...

Hova tanuljak tovább? Tapasztalataid alapján mi "éri meg" a legjobban manapság? Egyetemet/fősulit és SZAKIRÁNYT kérnék.

Figyelt kérdés

Családom egyáltalán nem segít... nem diplomások és egyáltalán nem is értenek ehez..


Matek és angol a kedvenc tantárgyam de bármire nyitott vagyok.

És csak Budapesten!


2010. okt. 18. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Én a Nyíregyházi fősulira,közlekedésmérnökire készülök,azon belül is légiközlekedési-és hajózó szakirányba.Nekem a,,pilótaság"érné és éri meg a legjobban,de ez relatív,kinek mi:)Pesttel nem vagyok nagyon képben,de ha valamit igazán szeretnél,szerintem a világ végére is elmennél érte-én legalábbis így vagyok a repüléssel:)
2010. okt. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Esetleg beszélj a tanáraiddal. Ők jobban tudják, mihez van érzéked. Túl konkrét dolgot kérsz, erre nem lehet így válaszolni.
2010. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Corvinus GTK-n van néhány jó szak, ami érdekelhet...
2010. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

én egy jó gimibe mennék a helyedben ha jól tanulsz utána egyetem, gimiben még van időd eldönteni.

én pl. úgy mentem gimibe hogy számítógépes valami izé leszek, most érettségizek tavasszal és minden vágyam hogy orvos legyek. ez mindig is bennem volt, de így az évek alatt eldöntődött bennem, hogy igen, nekem ez kell, mert imádok másokon segíteni. üdv

2010. okt. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Honnan veszed, hogy most nem gimis?
2010. okt. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Miért csak egyetem meg fősiskola? Az nem gáz hogy halnak éhen a diplomások mert annyi van belőlük hogy Dunát lehet velük rekeszteni?

Ha olyan diplomát akarsz ami ér is valamit, menj az orvosira, vagy valami fizika /műszaki szakra.

2010. okt. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

BME- Villamosmérnök, járműgépész, mechatronikus ha kedveled a matekot akkor igen... kezdő fizu 300.000 bruttó, könnyű a karrier befutása, még borsodban is találsz munkát... A humán szakokat felejtsd el, ha pénzt akarsz keresni Műszaki esetleg gazdász...


Csak 1 dolgot mondok, ha nem szereted a műszaki tudományokat soha nem végzed el...

2010. okt. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha szereted a amtekot és esetlega fizikát, akkor én is a villamosmérnökit javaslom. Nagyon kevesen mennek most oda, viszont nagyon jól lehet vele keresni és sokan keresik őket, mivel kevesen mennek oda :-)

Szóval még egy szavazat a BME villamosmérnöki kar mellett.

2010. okt. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Mindenképpen műszaki pályára érdemes menned, ha szereted a matekot, és megy is. Ha az angol is jól megy, akkor még jobb a helyzet, nem elsz gondod a kötelező nyelvvizsgára sem...


Ami manapság nagyon megy: gépészmérnők, márnök-informatikus, műszaki menedzser...

2010. okt. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Kutató biológus - ha nem kedveled az emberek társaságát :)


Egyébként bármit választasz a lényeg hogy szeresd és hogy tudd is csinálni. Minden területen lehet kimagasló és jobb az ember mint a többiek. Nem az az érdekes, hogy hány embernek van olyan szakmája, hanem az hogy te mennyire vagy jó benne.

2010. okt. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!