Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb, ha tudod...

Melyik a rosszabb, ha tudod hogy meg fog halni a szeretted ( pl. végstádiumos rákos) vagy ha hirtelen, váratlanul hal meg pl. autóbalesetben?

Figyelt kérdés
2023. okt. 22. 21:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%
Ha hirtelen. Nincs idő felkészülni, se búcsúzni. Sehogyse jó, de a hirtelen szerintem rosszabb
2023. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%

Ha tudod, hogy meg fog halni és nem tudsz semmit tenni.

Éppen ilyen helyzetben vagyunk, anyukám tele van daganatokkal, nem kezelhetö, nagyon rosszul van, nem akar élni, mi év eleje óta tudjuk, és azóta "várjuk", hogy meghaljon, mert borzasztó nézni, hogy szenved, tudja, hogy nem gyógyítható, számára borzasztó megalázó, hogy semmi emberi méltósága sem maradt, de nem tudunk semmit sem tenni. Ugyanakkor mindenkinek büntudata van, hogy úgy érezzük, neki jobb lenne meghalni, csak teljesen tehetetlenek vagyunk, teljesen felörlödünk ebben a várakozásban.

Apósom pár éve hirtelen meghalt, elöször sokk volt, de az egész család úgy állt hozzá, hogy amíg élt, addig aktív volt, úgy tudott élni, ahogy neki jó volt, nem szenvedett.

2023. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%

Ezt nem tudom megválaszolni.

Mint ahogy az 1# írja, ha hirtelen, akkor nem lehet rá felkészülni, nem lehet tőle elbúcsúzni.

De ha tudod valakiről, hogy hetei, hónapjai vannak hátra, úgy kelsz minden reggel, hogy vajon él e még és úgy fekszel le este, vajon mi lesz másnap, az az időszak is szörnyű, tönkre tesz teljesen.

Én tényleg nem tudnám megmondani, melyik a " jobb " ....

2023. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet erre válaszolni mert mindkettő rossz, és sajnos meg is kell élni annak aki ebbe van.

Aki tudja mi az hogy egy felnőtt ember leépül, és akkora mint egy gyerek, tisztában van vele mire gondolok, kamasz koromban láttam, mai napig feltudom idézni, de erre nem szabad gondolni.


Autóbaleset nagyapámmal történt meg 24 órán belül, hazament egyik munka befejeztével, leültek együtt az asztalhoz még indulás előtt, estefelé indult, hajnalban valamikor csöngetett két rendőr szakadó esőben, és közölték a tényeket, nagyanyám összeroppant, szerintem akkor öregedett kitudja mennyit, a lányaik(anyu, és a testvére) akkor voltak 23-21 évesek.


80-90es években, ilyen fiatalon sokan azért házasok voltak, és anyagilag is rendben voltak mert saját lakásban laktak, tehát anyunak egyszerre kellett megküzdeni a gyásszal, és a gyerekneveléssel.

2023. okt. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%

Ha hirtelen.

Egy éven belül éltük át mind a kettőt. A hirtelen halált - gondatlan gázolás, és az illetőnek még csak a jogosítványát sem vették el... - hosszú-hosszú évek óta nem tudja feldolgozni a család, magát és egymást hibáztatja mindenki.

A hosszú betegségnél... gyászoltunk, de ha nem is tudatosan, de benne van az emberben, hogy egyszer vége. Azt fel lehet dolgozni. Az ok nélküli, cél nélküli hirtelen halált nem.

2023. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ha tudod, hogy megfog halni. Apum rákos volt, emlékszem a napra amikor anyum elmondta, hogy megfog halni. Sosem tudtuk, hogy melyik nap lesz az utolsó, hiába voltak átmeneti javulások tudtuk, hogy csak egy kicsi időt kaptunk. Minden nap úgy mentünk el suliba, hogy nem tudtuk, hogy aznap mire megyünk haza, él-e még az apukánk.
2023. okt. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
95%
Mindkettőre volt sajnos példa a családomban. Bármilyen szörnyű hetekig úgy bejárni valakihez a kórházba, hogy csak a folyamatos hanyatlást látja az ember, nekem ezt könnyebb volt feldolgozni, mint amikor egy másik családtagot teljesen váratlanul vesztettünk el. Megpusziltuk egymást búcsúzóul, de azt hittük, hogy pár óra múlva találkozunk ismét, aztán nem láttam már többet élve. Azóta is azon kattog az agyam, és nem csak az enyém, hogy mit tehettünk volna másképp, és mi mindent kellett volna még neki elmondanunk, megtennünk stb. Száomra ez rosszabb, mint amikor egy végigkísért, lassabb folyamat végén veszítek el valakit, akit szeretek. Annak tehetetlenségével együtt is.
2023. okt. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%

Ha hirtelen

(volt mindkettőben részem)

2023. okt. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
80%
Egyik se jó. :(
2023. okt. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
93%
8 éves voltam, amikor egy áprilisi este lefekudtem aludni. Mire felkeltem, gyakorlatilag már nem volt apám. Redonyhuzás közben agyvérzést kapott. Még 3 napig életben tartották gépekkel. Én most 10 évvel idősebb vagyok, mint ő volt akkor,amikor elhunyt. Anyukámnak volt persze a legnehezebb.
2023. okt. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!