Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb, ha tudod...

Melyik a rosszabb, ha tudod hogy meg fog halni a szeretted ( pl. végstádiumos rákos) vagy ha hirtelen, váratlanul hal meg pl. autóbalesetben?

Figyelt kérdés
2023. okt. 22. 21:16
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
92%

A mi családunkban épp mindkettő megesett, illetve folyamatban van.

A hirtelen fiatalon elhunyt rokon halála sokkoló volt, senki nem számított rá. Még előtte lett volna az élet, ami egy plusz tragikus dolog.

A végstádiumú rákban haldokló rokon szenvedését végig kell asszisztálni a családnak, látni ahogy retteg a haláltól, elviselni a tehetetlenséget, a fájdalmat, az agressziót, az ápolása is teher annak akinek csinálnia kell, mert nem együttműködő, a bizonytalanság hogy mennyi lehet hátra stb.... Szerintem ez rosszabb mindent egybe vetve. Hosszabb és jobban leterheli mindenkinek az idegrendszerét. És hiába az elvi illúzió, nem lehet elbúcsúzni egy életébe kapaszkodó és haláltól rettegő és szenvedő embertől. Nem is önmaga teljesen. Hibáztatja a szeretteit az állapota miatt. Már amikor ilyen állapotba kerül, elveszíti a kapcsolatot az egészségesek világával. Lehet hogy megváltás lesz a vég mindenkinek már, ami még több bűntudatot hagy maga után.

Szomorú és tragikus mindkét eset az biztos. Mindenki szép életet és békés halált érdemelne.

2023. okt. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
75%
Én idén láttam anyámat megküzdeni a rákkal. Borzalmas fájdalmai voltak, élni sem akart. Az ő érdeke az volt, hogy vége legyen. Szenvedni senkinek sem lenne szabad. Inkább 50 évesen hirtelen, mint akár néhány hónap küzdelemmel, szenvedéssel. És igen önző dolognak tartom, hogy az élve maradtak saját érdekükben inkább húznák a szeretett szenvedését, csakhogy felkészülhessenek. Mindenkinek jár a méltó vég, ha már jön a halál, jöjjön a legnagyobb kegyelemmel. De ez csak az én véleményem.
2023. okt. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

A hirten rosszabb, nem tudsz rá felkészülni.

Az egyik pillanatban még beszélsz vele, a másikban nincs tőbbé.

Apám reggel elment dolgozni, délutánra halott volt…

Anyám ugyanígy (de ő 71 volt majdnem, apàm meg 31), tévét nézett, felkelt a kanapéról, hogy vécére megy, elájult, kórház, másnap meghalt…

ápr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
23: Megkérdezhetem, mi történt apukáddal? Te elég kicsi lehettél, felteszem.
ápr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

3.5 éves voltam, az öcsém három héttel volt a második szülinapja előtt.

Szívinfarktus, 31 évesen.

ápr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Huh, brutális. Őszinte részvétem, utólag is. Én 8 éves voltam, amikor este lefekudtem, és mikor felkeltem másnap reggel, gyakorlatilag már nem volt apám. Késő este redőny húzás közben agyvérzést kapott és összeesett. Kórházba szállították, gépeken még 3 napig élt. De ugye legalább nekem vannak, lehetnek emlékeim rola. Ti nagyon kicsik voltatok. Mi volt a foglalkozása apukádnak?
ápr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Buszsofőr volt, a buszon lett rosszul.

79-ben történt amúgy.

ápr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Akkor 75os lehetsz. Én 74es.
ápr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Buszvezetés már akkor nagyon stresszes munka volt. Idegesítő utasok, hülye autóvezetők. Persze utólag már nehéz megmondani mindez szerepet játszhatott e. Az én apám agyvérzésére is rámondták, születési rendellenesség volt, csak idő kérdése volt, mikor hal meg. Aztán 39 éves korában megtörtént a tragédia. Aztán persze anyukám elmondásából jóval később kiderült, azok az idők munkahelyi problémák miatt nagyon stresszes voltak apám számára.
ápr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Igen, 75-ös vagyok.

S igen, stresszes életet élt, az se segített, hogy erős dohányos volt.

A sztori amúgy az, hogy előtte lehetett egy szívinfarktusa, mert fájt a gyomra, s elment orvoshoz, aki azt mondta, gyomorrontás, pedig nem is evett előtte.

Én 3.5 voltam, a tesóm három hét híján 2, anyukám 27.

ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!