Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért több a jó gondolat az...

Miért több a jó gondolat az elhunyt halála után?

Figyelt kérdés
Miért van ez? Mikor csak azt érzi és gondolja az ember. Életébe meg lehet nem is foglalkozott úgy érzelmileg vele. Vagy egészen más monológja volt iránta.

2023. okt. 25. 23:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Mert szívesebben emlékszik jó dolgokra az ember.
2023. okt. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Mert a latin mondás szarul lett lefordítva, mert az igazából "halottról vagy JÓL vagy semmit". De itt a jól nem azt jelenti, hogy a negatív dolgait nem lehet emlegetni, hanem, hogy bunkóság hazugságokat terjeszteni és a jól azt is jelenti, hogy ha pl. egy nárcisztikus szardarab volt, ki kell mondani. Mert még mindig egészségesebb, mint mítoszt gyártani egy elhunyt köré. Az Encanto c. mese ezt gyönyörűen levezeti, hogy milyen "jótékony", ha a tabu témát elmaszatoljuk és csak szerepeket játszunk.
2023. okt. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ugyanúgy lehet, mint ahogy nem tudunk értékelni folgokat igazán, míg el nem veszítjük, addig természetesnek vesszük. Az élettel is valahogy így vagyunk mi emberek. Szeretjük elfelejteni hogy véges a létezésünk és másoké is. Mikor valaki végleg eltávozik, akkor jönnek rá az itt maradottak hogy elvesztették a lehetőséget örökre hogy vele bármilyen kapcsolatba léphessenek és ugyanakkor ráébrednek önnön halandóságukra is. Ez együttérzést is kelt az elhunyt irányába, megszépíti az emlékeket.
2023. okt. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
32%
Mert gondolom azért csak a jó dolgok voltak többségben.
2023. okt. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
13%
Gondolom hallottad már te is! "Halottról JÓT vagy semmit!"
2023. okt. 26. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Én magát az érzést mondom, nyilván nem gucsmároljuk, de miért jön elő magában az emberben az hogy csak a jóra emlékszik inkább, és miért halála után értékeli inkább ezt mintsem előtte míg él aki már elhunyt.
2023. okt. 26. 06:24
 7/24 anonim ***** válasza:
35%

Mi az a gucsmárol?

Nem ócsárol akart az lenni?

2023. okt. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
57%

Pszichológiai tünet, amit az elhunyt hiánya, és a halála miatti bűntudat vagy empátia táplál a "halálról" a köztudatban jelenlévő "kép" miatt ...



A halál fogalmát mindenhol a közfelfogásban alacsonyabb rendűre értékelik, mint az élet fogalmát.


Ebből kifolyólag logikailag bűntudat vagy szociális empátia alakul ki, ezért is mondogatják a hozzátartozóknak, hogy "részvétem"...


Ezzel méginkább táplálják az empatikus érzelmeket, erre a "nyomásra" pedig úgy reagál az ember pszichéje, hogy elkezdi kiszűrni a valós (valid), vagyis az objektív tényeket pozitív és negatív szempont szerint, de a negatívokat "elfelejti" a pozitívokat "felmagasztalja".

2023. okt. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Milyen monológ?
2023. okt. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudom, én mostohaanyámra nem tudok jó szívvel gondolni, és nem fogom azt hazudni, hogy milyen kedves nő volt, amikor egy toxic szr ember, aki tönkretette a gyerekkoromat.


Akinek meg nem tetszik az őszinteségem, így járt, pont nem érdekel.

2023. okt. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!