Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért több a jó gondolat az...

Miért több a jó gondolat az elhunyt halála után?

Figyelt kérdés
Miért van ez? Mikor csak azt érzi és gondolja az ember. Életébe meg lehet nem is foglalkozott úgy érzelmileg vele. Vagy egészen más monológja volt iránta.

2023. okt. 25. 23:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
76%
5: Ne zavarjon hogy az a mondás valójában úgy szól hogy JÓL vagy semmit.... Magyarul az igazat vagy semmit csak sokat simán rosszul tudják.
2023. okt. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
39%
Mert az idő megszépíti az emlékeket.
2023. okt. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem általános. Nekem például full előjött egy csomó negatív dolog. Kicsit ellentmondásos volt anyukámmal a kapcsolatom. Az a -sokat tesz, de nem megértő- tipus volt, akit a rengeteg igyekezetért, munkáért tisztelt a család. Viszont voltak lélekfájdító dolgai. Ezekbe nőttem bele, szinte fel se fogva, hogy máshol ez másképp van. A halála kellett, hogy végre igazi rend legyen a fejemben, és ez a sok lenyomott vacakság felszínre kerülésével kezdődött.
2023. okt. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem azért is lehet, mivel az elhunyt már nem tud olyat tenni, ami miatt rossz gondolataid lennének. Kvázi nem zavar meg semmi a pozitív gondolatokban.

Az életben, ha valakik jóban vannak, szeretik egymást, még akkor is sokszor megbánthatják egymást, akár kis hülyeségekkel is, a stressz miatt is, vagy csak ha rossz napja van valakinek.

2023. okt. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
81%
14-es nagyon közel jár az igazsághoz szerintem. Legalábbis nálam ilyesmi miatt lehet ez a jelenség, amit a kérdező leírt.
2023. okt. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezekre a válaszokra vagyok igazán kíváncsi. Bár lehet a kérdésből nem mindenkinek jött át. Látva hogy kötekednek is egyesek. Ha van még valakinek véleménye írja le nyugodtan szívesen olvasgatom, de kérem egyetlen szón ne akadjunk már fel, senki se csecsemőként tanult meg pl. olvasni. Köszönöm.
2023. okt. 26. 11:39
 17/24 A kérdező kommentje:
13- és hogy sikerült megértened úgy lelkileg ezt a sok "vackot"? Vagy segített valaki benne?
2023. okt. 26. 11:41
 18/24 anonim ***** válasza:
65%

Édesapámal beszélgettünk sokat. Ő hozta fel, hogy anyu mennyire túlhajtotta magát, milyen könyörtelen volt magával is, ha tennivalóról volt szó, és hogy egyik testvére se ilyen.

Akkor kezdtem gondolkodni a régi történetekről az ő, és a nagyszüleim gyerekkorából. Szerencsére jó mesélős a családunk, sokbtörténetet hallottam gyerekként.

Huhh akkor szépen összeált a nagyszülők árvaságától, a középső gyerek szeretetért való küzdelmén át, a szegény, okos, dolgos lány bizonyítási kényszerén át, minden.

Bár előbb tudtam volna, mert mire megvilágosodtam már közel nagykorúak voltak a gyerekeim.

2023. okt. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
38%
#11 Urban legend. Az eredeti szöveg is JÓT ír. A másik változatot azok terjesztették el, akik be akarták mocskolni a halottak emlékezetét.
2023. okt. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
18 köszönöm hogy megírtad, jobb később mint soha, én még fiatalabb vagyok nálad de egyéb dolgokban én is keresem a választ. Remélem én is megtalálom úgy mint te. Nem késtél el, és a gyerekeid is biztosan megfogják, én 22 éves vagyok de ha anyukám lennél és a tetteid alapján elmondanád nekem én biztosan megérteném és teljesen másképp vélekednék rólad. Átérzem.
2023. okt. 26. 13:13
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!