Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Dorka névről?

Mi a véleményetek a Dorka névről?

Figyelt kérdés
Így anyakönyvezve..
2010. okt. 19. 23:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
86%
Nekem mindig az angol "dork" szó ugrik be róla (stréber, kockafej, szerencsétlen jótanuló) úgyhogy nem adnám a lányomnak. De igaz, kinek mi. :)
2010. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
87%
Gyönyörű. =)
2010. okt. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
54%
Nem nevezném így a gyerekem. Később nevetséges lesz.
2010. okt. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
86%
Én imádom-ez a becenevem :D. Ettől függetlenül ebben a formában nem adnám a gyerekemnek, mert sztem kicsit gyerekes a hangzása, sztem hülyén venné ki magát hivatalos helyeken stb.
2010. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon szép név! Nem egy istennő képe ugrik be róla, hanem egy édes, de azért szép manólány.

Vannak nevek, amiket gonosz/unszimpatikus emberek viselnek, aztán találkozol egy tüneménnyel, akit ugyanúgy hívnak, és máris nem a gonosz boszorkány/szemétláda ember jut eszedbe arról a névről. Vagy csak olyan rég (évekkel azelőtt) találkoztál vele, hogy már nem azt nézed, hogy ki jut eszedbe a névről, hanem azt, hogy milyen szép neve is van valójában.

Szerintem ez személyiségtől is függ - nem mindenkinek áll jól egy név, míg másnak nagyon jól áll.

Fiatal, vidám lánynak jól áll, és egy vidám, kedves idősödő vagy akár öreg hölgynek sem állna rosszul szerintem. Ha viszont konzervatív, akkor rosszul állna neki.

Elképzeltem, ha mondjuk egy idősebb tanáromat így hívnák, és mellé mosolygós ember lenne, akkor nagyon édes név lenne neki. Próbáld ki: Dorka néni...

Még az egyik nagymamámnak is jól állna, pedig felelősségteljes, gondoskodó úrihölgy, de mégis olyan kedélyes, kedves, szeretetreméltó, hogy jól állna neki az a név is.

Egy üzletasszonynak, jogásznak nem tudom, mennyire előnyös ez. Persze nem a név számít, de azért ahhoz nem illik szerintem.

Ha nem lennék biztos benne, hogy a lányom személyiségéhez illene ez a név (bár sok anya erre tökéletesen ráérez), akkor vagy adnék neki mellé egy felnőttesebb nevet is, vagy Dórának keresztelném, de Dorkának becézném.

2010. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Minden válaszolómnak köszönöm a véleményét!
2010. okt. 21. 22:26
 27/33 anonim ***** válasza:
36%

Nekem az angliában élő sogórnőm, adta ezt a nevet a 6 hete született kislányának...Ahol az 'a' betűt nem is így mondják...na mindegy...később minek fogják hívni szerencsétlent?? Miss Dorka?? Elég hülyén hangzik szerintem. Bár kinnt max miss Dorka lesz. Bár lehet h elfogult vagyok, mert állatira gyűlölöm a sógornőmet :D:)

Amúgy lehet ha nem ő adta volna ezt a nevet akkor tetszene, vagy csak simán semleges lenne :)

2010. okt. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
83%
aranyos név, mint a Dóra és a Dorina is.
2010. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amiket ma adnak neveket az anyukák,nagyon sokba bele lehetne kötni ennyi erővel,hogy mi lesz idősebb korában,hogy fogják szólítani.Ne foglakozz ezzel,ha tetszik Neked akkor hívd így a babádat.
2010. okt. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
kutya...
2010. okt. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!