Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Dorka névről?

Mi a véleményetek a Dorka névről?

Figyelt kérdés
Így anyakönyvezve..
2010. okt. 19. 23:57
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Bocsi, elsőre kutyanévként jutott eszembe!
2010. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
100%

Egyáltalán nem sértő, ha "kutyanév ugrik be" róla.

Bár az inka a "Bodri":)

De kutyust hívnak Leslie-nek is meg Dzsoninak is meg még Zsuzsinak is hallottam már és sorólhatnám még, de egyik sem sértésből adódik, hanem pont szeretből.

A rögtön válaszom pedig a kérdésre, hogy mi a véleményem a Dórka névről:

Örülök a kérdésnek, mert a lányomat Dórának neveztem el, és pont azért, csak hogy Dórkának becézhessem :)

Ám Ő nem szereti, ha Dórkázom, jobban szereti csak úgy, hogy "Dóri", (néha y-nal:D)

De ismeri a neve történetét és eleninte mondta, hogy az "Orsolyának", mint "Orsinak" jobban örült volna, ahogy ezért aztán azt a Keresztmamijától meg is kapta, így végül is két neve van és azt választhatja, amelyiket akarja:)

Dórának pedig én - akkor a segítsége nélkül ugyebár - azért neveztem el, mert úgy ahogy írta is valaki itt már, egy kedves kislányt "gondoltam", aki mégis jóságos "kópécska" picit, egy kis "tündérke", de nem mesebeli mégsem, és tetszett a komoly dallama is a szónak: "Dóra", Mégis kicsit különleges is és elég rövid, nem túl csicsa sem és becézni sokféleképpen lehet.

Dorothy volt az első gondolatom ezzel a névvel kapcsolatban, illetve ezt ízlelgettem és ragozgattam a naptárakat és női neveket bújva sokat,

(- és egyedül, sajnos, amiért kicsit dacos is voltam, hiszen egyáltalán nem csak én vártam babát, ugyebár, de ezt most ahgyjuk)

De a Dorothi-t kissé túlzásnak éreztem,

A Dórkától viszont nem bírtam elszakadni, annyira nagyon megtetszett, és nagyon örűltem, hogy rátaláltam, és "illett", akárhonnan néztem.

Úgy éreztem.

Bár, azt is hozzá kell tegyem, hogy nagyon sokat válogattam, hogy már a legegyszerűbb neveket is imádtam,

mint pl.az "Éva" is.

A Hugomnak pl. gyönyörű neve van: Mariann és utálta mégis mindig, míg én szívesen elfogadtam volna, de tény, hogy hozzá tényleg jobban illett.Gyönyörű volt ő maga is és pont olyan "törékeny" is.

Ezt csak úgy mellékesen írtam.

De szóval a legegyszerűbb nevecskék is egyre inkább "ízlettek", amiket addig észre sem vettem, hogy úgy mondjam "megértettem" őket, és így nagyon nagy bajban lettem egyre inkább, hogy folyton abba kellett hagynom a válogatást.

De valami mást szerettem volna mégis adni a Lányomnak, mint a családban már előfordult meg úgy általában is máshol is.

De tényleg, ehhez végül is jogunk van, és csak akkor 1x, és annyian vagyunk egy néven, pedig közben mind más emberek vagyunk, de aztán meg mindenféle számokkal meg jelekkel kénytelen megkülönböztetve egymástól, csak pont a megnevezésünk nem egyedi?

Miért volna baj, hogy a gyermekeinknek egyedi nevet szeretnénk, hiszen nem is a "csilivili" miatt?

Így vizsgálgattam akkor magam, bíztatgattam, nyugtatgattam, egyedül, hogy most mit vacakolok, kell ezen ennyit "rágódni" és "rágódás" ez?

De az sem baj persze, ha véletlenűl valahol máshol éppen másnak is pont ugyanaz jut az eszébe.

De általában inkább úgy tudunk nevet adni, mint a boltban vásárolni, abból, ami már van és még jó, ha nem "sorozatgyártókként".

Már pedig azok is szeretik a gyermekeiket, akik egyszerűen "Jutkáknak" meg "Marikáknak" meg "Katiknak", stb, nevezik el őket és szépek is mind egytől-egyig és nem is a névtől függ persze...

Tudjuk.

De ez mégis nekem (is) pl. valahogy számított és sokat gondolkodtam ezen tényleg így és ilyeneket, pedig nem mondhatnám, hogy túl művészies lennék.

Túúúl nem.

Picit.

Realisztikusan;)

Hát ennyi jár és jutnia kell, szerintem.

De, (hogy "mulassatok" kicsit) egyébként végül azzal a "nagyjából" már "biztos" döntéssel és elhatározással mentem a Kórházba, hogy "Nikoletta" lesz a Dórim, méghozzá az egyszerű "Niki" miatt.

Nem tudom, de nagyon tetszett.A Dóránál akkor jobban.

(Azóta nem;)

És a "Michell" (ejtsd: Missell") meg a "Nikola" voltak az alapjai a lágyságuk miatt valahogy.

Nem akartam túl kirívót sem, hogy ne legyen nehéz számára a névvel létezni, pont úgy gondoltam, hogy aztán majd inkább becézzük, ahogyan írta itt már valaki.

Bingó.

És a "Niki", így egyszerűen meg a "Nikol" is, stb, tetszettek is.

Még a "Regina", "Georgina" és a "Veronika" nevekkel kacérkodtam nagyon sokáig, ahogyan a babáimat hívtam azelött, de a Lányom nem egy baba és biztosan ezért aztán hamar letettem róluk.

Pedig nagyon szépek.

(Ilyen nevekkel már voltak tehát a "családban")

Szóval ahogy írtam, úgy volt, hogy "Niki" lesz a lányom. De akkor ott a Kórházban az utolsó napokban hirtelen csak úgy zengett a folyosó: "Hová vigyem az X. Nikolettát Anyukák? És sorra!

Niki lett szinte minden kislányból ott, és ez ledöbbentett.Pont annyira, ahogyan most biztosan mondhatjátok, hogy ugyan már.

Hát pedig, ha hiszitek, ha nem, szerintem mind ledöbbentetek volna tőle:(

Őszíntén megmondom, hogy igen csak "frászt kaptam":(

Nem az enyém csak a "Niki" név, oké, de az tényleg túlzás volt és még jó, hogy volt a tarsolyomban egy másik "verzió".

És ez döntött.

De azért lehet, hogy nem kellett volna meghátrálnom?

Már mindegy és végül is azt sem bánom, ha megváltoztatni akarná, szívesen segítek is benne.

Ha akarná, de nem akarja.

És a Dóra név gyönyörű tényleg.

Úgy ahogy írta már valaki.

Csak enyni: "Gyönyörű" :)

Gyönyörű dallama van.

Zenél.

Bár pontosan, ahogyan a kérdés szól, és BINGÓ, mert pont a "Dórka"-ért tetszett igazán meg!

Olyan kis pajkos és édes..

Aztán Dórából és Dórkából is sok lett..

De már csak utánunk;D

Van egy fiam is, ő volt az első, Neki könynebb volt, bár én Nála is inkább válogattam volna valami mást, de Ő a Papája után természetesen a hagyományok miatt "László" lett.

Azzal vígasztaltam magam és Őt is, hogy "Lackó", de már volt "Lala" is, és ez a kettő tőlem származik és csak Neki szól.

Más szólítja Őt Lacinak, Lacának, stb.

Ő sem szereti túlságosan, de tudja hogy nekem: "Lackó" vagy "Lala" vagy "Manó".

A lányom meg "kismajom", amikor játszunk.

De amúgy egyszerűen "csak" : DÓRKA.

Egyébként a Gyermekeim:)

És örülök, hogy "nem vagyok egyedül".

(Akkor nem volt könnyű:S)

2010. okt. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Én sem sértődök meg, ha kutyanév jut valakinek eszébe a nevemről, mert a kutyák a legaranyosabb, legkedvesebb állatok szerintem, mert feltétel nélkül szeretnek (kevés ember tud annyira önzetlenül szeretni, mint egy kutya) és képesek még a halálba is menni a gazdájukért.
2010. okt. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!