Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a családom...

Hogyan értessem meg a családommal a helyes szelektív hulladékgyűjtést?

Figyelt kérdés

Még a családommal élek itthon és szelektíven gyűjtök mindent, pet palackot összepréselem, a tejes dobozokat, minden gyűjthető csomagolást kiöblítve tisztán dobok ki.

A családom mindent is oda dob, a papírba taknyos zsepitől kezdve a hugyos kutyapelenkáig, a műanyagba az elromlott égősort, régi wc kefét, rossz fülhallgatót mintha ezek újrahasznosíthatóak lennének. De még a pet palackokat is úgy, hogy benne van még az üdítő és az össze sincs préselve, aztán csodálkoznak, hogy 2 nap alatt tele van a kuka.

A szomszéddal közös kukák vannak és engem kérdezett meg, hogy miért ezekkel van tele a kuka, még én vagyok kínos szituban.

Családom meg nem érti miért nem viszem ki a szemetet, én vagyok a lusta (egyszerűen nem látom értelmét így).

Már ezerszer szóltam nekik, külön kinyomtattam a kukára, hogy miket lehet beledobni.


dec. 12. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Attol meg a szemetet leviheted, hogy ok nem tudjak hasznalni a kukat.

Jobb is, legalabb ezt a vegyes szemetet ne a szelektivbe dobd es meg van oldva a problema.

Valoszinuleg oket mar nem tudod ravenni sehogy a szetvalogatasra, ha ennyi eszuk van.

dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Adig gyűjtöttem szelektíven, amíg egyszer otthon nem voltam a törött lábammal, mior elvitték a szemetet. Összeöntötték szépen.
dec. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Csak mondom, hogy a legtöbb műanyag flakon, edény, tároló, dobozok nem újrahasznosíthatóak, szóval hiába gyűjtöd szelektíven, a végén a vegyesben köt ki; meg kell nézni a számjelzést a flakon alján.
dec. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Jajj drágám, te még hiszel a mesékben? Ezeket osszeontik a többi hulladékkal, senki sem válogatja.
dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Van ertelme a szelektiv hulladekgyujtesnek, Magyarorszagon kezi valogatas van. Persze lehet, hogy nem egeszen mukodik tokeletesen ez a rendszer. Eleg, ha egy varosnak nincs ra penze, ha jol ertettem kulonbozo cikkekbol es akkor rogton nem kezdenek semmit a szelektivvel, megy a tobbihez.


[link]

dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Budapesten tényleg összeöntik sajnos. Azért reménykedem, hogy az elemet, elektronikai hulladékot nem, azt mindig elviszem gyűjtő helyre. A flakonokból pedig kiöntöm a folyadékot. A használt ruhákat leadom H&M-ben vagy adományboltban, nagyobb csomagolásokat szelektívbe viszek, van amit tárolóba, hogy pl költözéskor újra fel tudjam használni, jelenleg ennyit teszek, még a közös komposztálókat igyekszem majd a jövőben jobban kihasználni. A családodnak azért adhatsz tanácsokat, hátha...
dec. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Láttál már olyan kukásautót amiben külön öntik a szemetet? Na ennyit a szelektív gyűjtésről.
dec. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%

Nalunk a szelektivet soha nem a kommunalis szemettel viszik el egyszerre.

Masik napon jonnek erte.

dec. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szelektívet nem a kommunálissal öntik egybe, ez tény, de a külön gyűjtött PET, tejesflakon, mosószeres, ami NEM mehetne egybe, na azt igen :D


Azóta nem gyűjtöm külön, mert tök feleslegesen feccölök bele energiát, ha úgyis egybe megy.


Lehet lepontozni, attól még ez a helyzet.

dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9, meg veget a műanyaggal... pont előttünk vannak a kukák, hetente látom.
dec. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!