Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szelektív hulladékot mindenk...

A szelektív hulladékot mindenkinek szét kell választani a kukánál?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik a kérdés, de csak mostanában kezdtünk el szelektálni. Amikor leviszem a hasznosítható szemetet, 5-10 percig ácsorgom a kuka előtt, és válogatom külön a zsákból előszedett hulladékot. Retkes lesz a kezem, büdös, és egy csomó időt vesz igénybe.


Tudom, van, ahol egybe megy a hasznosítható hulladék, ott nem kell válogatni. De nálunk 3 külön kuka van (fém nincs is). Másnál 4-5 külön kuka van a konyhában, vagy türelmesen szétszedik a zsák tartalmát?



2023. jan. 20. 21:10
A kérdező szavazást indított:
4-6 külön kukám van
szétválogatom a szemetet a kukáknál
egyben rakom be a szemetet a "hasznosítható hulladék" feliratú kukába
nem gyűjtöm szelektíven a szemetet
egyéb, kommentben kifejtem
11 szavazat
 1/6 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

Van szelektív, kommunális (pici) és kommunális (nagy) kukánk.

Már fent úgy gyűjtjük hogy jó legyen.


A pici kommunálisba megy az ételmaradék, a nagyba a nem szelektív, nem romlandó dolog. Azt évi 2-3 alkalommal visszük csak le

2023. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Eleve külön gyűjtöm a lakásban, hogy mit melyik kukába viszek, és akkor nem a kukánál kell szétválogatnom.
2023. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

A konyhában van egy kétrekeszes kukánk: bio és a maradèk.

A spájzban meg 4 tartó van: műanyag, üveg, konzervek, papír. Eleve így gyűjtjük, később nem kell válogatni.

2023. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Retkes lesz a kezed? Szelektívbe semmi olyat nem szabad tenni, ami szennyezett. Ezeket a kommunálisba tedd, ha már nem mostad el, mert a válogatásnál úgyis oda kerül, meg vele még az összes olyan, amit összekent.

Ahogy írják, kis kukákba, dobozokba, vagy akár nejlonzacskóba gyűjtsd külön a dolgokat, aztán lent csak ki kell önteni. Mikor belerakod, akkor meg ugyanannyi dolog így is belehajítani a dobozba, mint ha együtt gyűjtenéd. Pl. a mosogató alatti szekrényben szokott lenni hely.

2023. jan. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet retkes a kezed? Ezt en se ertem, hiszen csak es kizarolag nem zsiros, koszos cuccokat lehet beledobni. Ami olyan (pl joghurtos doboz) ki kell mosni. Amit meg nem lehet elmosni (pl pizzas doboz) nem mehet bele.

Es amugy en is kulon gyujtom, meg a lakasban.

2023. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyen utcai konténerek, amibe papírt, műanyagot, üveget, meg fémet lehet dobni, legalább 20 éve vannak.

Akkor úgy csináltam, hogy eleve otthon külön zacskókba szétválogatva dobtam. És mikor megteltek, akkor kivittem kidobni.

jó 10-15 éve a szolgáltató adott házhoz is szelektív kukát. Ez egy 240 literes edény, amibe ömlesztve mehet minden hasznosítható hulladék. Nem kell válogatni, mivel az emberek úgyis össz-vissza beledobálnak mindent, a c hulladékos cégnek egyszerűbb ömlesztve elvinni és a telephelyen válogatni, mert amúgy is kellene.

Bevallom egy kefires pohárért nem szoktam kirohangálni beledobni. De PET-palackokat, kartondobozokat szétlapítva, sörös dobozokat összenyomva oda szoktam dobni.

Egyébként olyan helyen dolgozom, ahol a cég szorosan együttműködik a helyi hulladékkezelővel. Vannak közös projektjeink is. Így több alkalommal volt alkalmam végignézni a technológiát kint a telepen. Engem az döbbentett meg, hogy bizonyos méret alatt nem is éri meg a kiválogatás. Tehát úgy kezdődik az egész, hogy a vegyes szelektív hulladékot lerostálják. Pl. hiába gyűjtjük mi lelkiismeretesen a műanyag kupakokat is a szelektívbe, az rögtön kihullik az elején és meg elásásra, vagy jobb esetben égetésre, pedig az is hasznosítható hulladék lenne. Van egy gép válogatás, utána meg kézzel szedik ki a különböző anyagokat. Ennek sem 100%-os a hatásfoka. Eleve olyan gyorsan megy a szalag, hogy tényleg csak a nagyobb darabokat tudják kiszedni, az apraja ott is megy a levesbe. Persze ez is több mint a semmi. Az is jó, hogy legalább ennyit kiválogatnak. A nem szelektív vegyes szemétből csak a fémeket szedik ki géppel. A többi megy rothasztásra, biostabilizálás után lerakóra, a könnyű frakció (papír, műanyag, szivacs, fa, stb.) meg égetésre. Az is döbbenetes testközelből látni, hogy milyen gigantikus mérete van egy lerakónak, mennyi szemetet ásunk el.

2023. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!