Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni depresszív...

Mit lehet tenni depresszív csalàdtaggal akivel nincs túl jó kapcsolat köztetek?Elvàrható hogy most pàtyolgassàk?

Figyelt kérdés

Szülőről van szó.Bizonyàra ilyenkor elgondolkodik milyen rossz neki.Azon màr nem ő mit csinàlt rosszul és mondtam azelőtt lesznek következményei.Az a gond engem ez a viselkedés irritàl,lehúz.Màsrészt tehetetlennek érzem magam nem tudok segíteni,mihez kezdeni a helyzettel.Nem tudom megoldani.Sose volt köztünk igazi szülő gyerek kapcsolat. Inkàbb sablonos,közömbös.Sose tàmogattak,nem értettek meg.Idővel elkezdtek alkoholizàlni.Nem dőlöngtek vagy ilyesmi vagyis nem gyakran de naponta eléggé iszogattak.Màra csak egyikük él.Nincs közös téma.Együtt lakunk és ennyi.Szívem szerint lépnék is innen de akkor leépülne.Az se dobja fel hogy hazajön a testvérem is pàr napra.Vele jobban egyezik,jobban kijönnek.De ő is ha itt van pàr óràt kint van utàna a szobàban van,vagy elmegy valahova.Gondolom érzi ilyenkor a kapcsolat nem igazàn minőséges a csalàdban.Sose volt szokàs a meghitt csalàdi ünneplés.A megértés,jó kommunikàció nem volt jellemző.Én is sok terhet hordom a sajàt anyàmmal nem tudom megosztani.Nincs az a bizalmi kapcsolat köztünk.Az év hozadéka az őszben egy megtört közeli kapcsolat,munkahelyi gondok majdnem kérdéses volt nem zàr- e be a cég és munka nélkül maradhattam volna.Egyenlőre kihúzta magat a cég de még kérdés mi lesz.Nekem is lenne okom depressziozni nincs parom,gyerekem,itthon fogok ujjevezni,stb.De nem a depizést vàlasztottam nézem mivel képezhetném magam tovàbb.Kicsit utazok,eljarok ide-oda.Setalok,olvasok.

Ami az itthoni helyzetet illeti konnyebb olyankor kommunikalni ha itt van van valaki,ha nem ketten vagyunk.Akkor nincs tema.


dec. 23. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy a pszichológusa, szóval ezen nem fogsz tudni érdemben segíteni.



Annyit tudsz tenni, hogy szépen kitakarítassz, fõzöl valamit, meg beraksz valami vidámabb karácsonyi zenét, és ünnepelsz ahogy neked jólesik.



Az édesanyád metális egészsége nem a te felelõsséged, sem az addikciója.

Max annyit tudsz tenni, hogy bíztatod rá, hogy ne igyon, meg te nem viszel szeszt a házba.

De kb ennyi.

dec. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha önmaga nem akar javulást akkor nem.
dec. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholistától eleve menekülnék már rég. Nem még pátyolgassam. Hogyne.
dec. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!