Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Átváltoztathatom a nevem?

Átváltoztathatom a nevem?

Figyelt kérdés
Nem biztos hogy jó kategória, bocsánat ha nem. A kérdésem a kövi. Házas nő vagyok 4 éve. Viszont rohadtul kezdem megunni hogy senki nem írja le normálisan, hosszú is a nevem így és értetlen, sokan nem bírják megjegyezni sokadik hallásra sem. Adnék egy példát hogyan is gondolom. Pl a nevem Kissné Tóth Mária, ezt átváltoztathatom Kiss Máriára? Hogy a leánykori nevem ne legyen, a férjem vezetéknevét venném fel? Ha igen mekkora összeg és hol tudom rendezni? Köszönöm. És tudom tudom, hamarabb a házasságkor is így kellett volna íratni de a fene se gondolta ráadásul hagyományosan akartam, de megbántam már.
dec. 26. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Azt tudom, hogy megváltoztathatod, azt, hogy hol, abban nem vagyok biztos. Ha a születési neved (leánykori neved) is megváltoztatnád vele, akkor az anyakönyvi hivatal +10000Ft, de szerintem így ingyenes és szintén anyakönyvi hivatal.
dec. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Házassági névviselési forma módosítása, így hívják ezt az eljárást, amit te szeretnél kezdeményezni. Bármelyik anyakönyvvezetőnél megteheted, ha máshová fordulsz, mint ahol házasodtatok, akkor az eredegi házassági anyakönyvi kivonat kell hozzá a személyes irataidon felül.
dec. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy bemész kormányablakba ott is el elhet indítani a folyamatot.
dec. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

hivatalos iratokon teljes fėrjezet nevem szerepel mindig.

barátaim csak keresztnevem szolitanak .

hivatalos íratokon meg alá tudom írni teljes fėrjezet nevem.

de ahol elėg egy sima aláírås hogy láttam ott én csak t...nékėnt írom alá nekem pont ilyen T....né lánykori nėv keresztnėv férjezett nevem

csak akkor kezdj bele ha van kedved minden hivatalos írat ujra cseréléséhez.

dec. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!