Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik a szüleim,...

Miért nem értik a szüleim, hogy informatikusként a számítógép a munkaeszközöm?

Figyelt kérdés
Segítek nekik, jelenleg csak "maszekolásból" van egy csekély pénzem, mert még nem találtam munkát pár héttel államvizsga után (járok egy OKJ esti szakirányú tanfolyamra, az eddigi megtakarításaimból fizetem), de folyamatosan keresek, mellette weboldalakat készítek, de ahányszor összevesznek, mindig olyannal fenyegetik egymást, ami engem is érint (internet, számítógép, kábelek kihúzogatása...), nincs pénzem elköltözni (gyűjtök rá). 2006. óta folyamatosan voltak munkáim (nem szakmabeli), de most éppen nincs munkahelyem, de nem lógatom a lábam. Nekik a számítógépen végzett munka semmi. Mindketten diplomások egyébként és szakmájukban kiválók, én máshoz értek, és azt is tanultam (tanulom). Tudom, hogy mást terveztek nekem, de amit terveztek, abban nem lennék jó, ezért nem azt tanultam, hanem azt, amiben tényleg jó vagyok.
2010. okt. 22. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

"Mindketten diplomások egyébként és szakmájukban kiválók,"


????

2010. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
70%

Szia,

ha emiatt albérletbe költözöl (legalább egy időre), akkor rögtön meg fogják érteni.

Ha még akkor sem, akkor viszont jól tetted, hogy mielőbb "kirepültél". - mert az azért jót tesz mindenkinek.

HajDoktor

2010. okt. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ülj le velük külön-külön beszélgetni. Beszélj a munkádról. Mutasd meg nekik,hogy hogyan készitesz egy oldalt, mutass nekik egy kis programozást, ( vmi olyat aminek azonnal tudod mutatni az eredményét) majd ez egésznek a végeredményét és végül h ezért fizetnek.


Mást nem nagyon tehetsz. De itt igazából nem is rád irányul ez az egész, ha nem kettejükre. MEg kell oldani a problémájukat aztán kész. V nem a net miatt veszekednek? Ha ezek nem mennek, akkor prób azt amit fent irtam.

2010. okt. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Laktam már albérletben, de elment rá minden pénzem, nem tudtam félretenni semmit, nem tudok albérletet fizetni, ismerőseim nem szorulnak albérletre, laktam ismeretlenekkel, egyik napról a másikra közölték, hogy néhány napon vagy héten belül költöznek, egyedül maradtam volna, és nem volt annyi pénzem, amiből fenn tudtam volna tartani a lakást, és nem kapkodtak érte az albérlők, most a szüleimnél lakom anyagiak miatt. De nem változott semmit a hozzáállásuk. Inkább a saját lakásom hitelét fizetném, de ahhoz kell egy stabil munkahely (albérlethez is egyébként), amit most egyelőre még keresek, meg valamennyi kezdő tőke.
2010. okt. 22. 15:16
 5/5 A kérdező kommentje:

Mutattam már nekik, semmi... Persze ha nekik csinálok meg valamit a gépen (természetesen ingyen), az jó, nekik csináljam szépen meg, a pénzes munkáim mellől meg álljak fel. Az államvizsgára is így kellett készülnöm, akkor tanultam, amikor ők már nem voltak ébren, vagy nem voltak itthon, mert máskor lehetetlen volt.

Igen, tudom, hogy róluk szól, csak ha megszüntetik itt a rendszert, azzal egyrészt az álláskeresésemet is gátolják, meg azt a kevés pénzkereseti lehetőséget is.

Rossz a házasságuk, ez tény, de kb. az egész rokoni kör széthúzó, egymást kihasználó, mocskolódó, "Mónika-showba való" balhés emberekből áll...

2010. okt. 22. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!