Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem egész nap a számítógé...

A férjem egész nap a számítógép előtt ül, hanyagol minket! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Reggel az első dolga, h bekacsolja a gépet, ott eszik, már a 17. hónapos gyerekünket is hanyagolja. Teljesen magamra maradtam. Mikor panaszkodom, azt mondja, jobb mintha a kocsmában üllne. Segítsetek!
2010. jan. 14. 12:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
57%

És mit csinál a gépen pontosan? Dolgozik is rajta? Vagy csak szórakozik? Mondd el, mit látsz a képernyőn. Van olyan ismerőse, akivel így tartja a kapcsolatot?

Mi lenne, ha szerveznétek valami kirándulást mondjuk hétvégére? Mit pótol a géppel? Valamit biztosan pótol, ha nem lenne gép, mással pótolná.

2010. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%
Nekem apukám ilyen. Eleinte mikor megvolt a gép, még rá lehetett venni dolgokra. Most ő is egész nap csak gépezik, ha el kell menni bevásárolni, dünnyög, a postára se képes lemenni (autóval), vagy ha csak simán fel kell kelnie. Konyhában múltkor úgy gyúrta a lángost, hogy két gyúrás közben ránézett a laptopra. Mondanom se kell, mikor lett kész az a kaja. Viccet félretéve, amíg annyira nem "függő" ki kéne rángatni, programokkal, mert véleményem szerint ez súlyosbodhat. Sajnos, hiába az információs társadalom velejárója a számítógép, a mértéket meg kéne tartani, mert ez a családi kapcsolatok rovására is mehet, eléggé durván.
2010. jan. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
79%
Ez sajnos egy elég nagy probléma. Én elváltam, mert nem találtam más megoldást. Ha nem érzed úgy, hogy bántani fog miatta, akkor menj oda a géphez, húzd ki a falból és mondd el neki, hogy nem a hátával szeretnéd megbeszélni a gondodat, hanem VELE. Ez után elmondod neki, hogy vagy többet foglalkozik veletek, vagy elhagyod. Ha nem változtat, hagyd el!!! Könnyebb egyedül egy gyerekkel, mint hogy csak a hátával kommunikálj állandóan. Ha megteheted, lépjetek le a gyerekkel pár napra, hátha elgondolkodik.
2010. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
61%
Enyém is ilyen, ha nem a gép előtt ül, akkor a tv előtt:)
2010. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

de mégis mit csinál pontosan?

netezik? azon belül? ha ilyen beszélgetős oldalakra jár, mint amilyen ez is, hiányzik neki a társaság, ami nem feltétlenül a feleségét jelenti, vagyis ha beszélgetnétek különböző témákról, lehet, hogy az sem elégítené ki.

ha játszik, az komoly gond, igazi függőség, nehéz kijönni belőle. ha olvasgat, akkor információéhsége van, ez nem bűn, én is imádok mindig mindenről naprakész lenni.

ha dolgozik, pláne nem bűn.

2010. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
58%
azért ne húzd ki a vezetéket a falból, mert az adatvesztést okozhat! ennyire tiszteld meg a férjedet!
2010. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
64%

Pláne azért ne húzd ki, mert egy függőnél beláthatatlan reakciókat generálhat. (Erőteljesen emelt hangon szitkozódás, tettlegesség...)

Egyébiránt nem az a probléma, hogy a gyermeket helyezed minden elé, és ő egy kicsit elhanyagolva érzi magát? Lásd: Hétvége csak kettesben, a gyereket leadni addig nagyszülőkhöz, stb...

2010. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
80%

Es mikor dolgozik? Vagy azt nem szokott?

Fuggove valt, valahogy probald meg leszoktatni rola, de minel elobb.

Beszeljel vele, hogy ez igy nem lesz jo. Ti vagytok a csaladja, nem a gep.

Tenyleg mikor dolgozik?

2010. jan. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
44%
Akkor húzza ki a monitort, az is jó, a lényeg, hogy rá figyeljen...
2010. jan. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is ez volt én 3 évig türtem majd elhagytam.Az exem sajnos chat,online játék meg hasonlok hát nekem ez nem hiányzik fogtam a 2.5 éves gyereket és csáááá.ennek már fél éve.azota csak 1x kereste a fiát.24/N
2010. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!