Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon kell-e követnem a...

Vajon kell-e követnem a felmenőim példáját, vagy jobban teszem, ha véget vetek ennek a családi mintának? Többi lent.

Figyelt kérdés

Több, mint éve vagyok együtt a párommal, akinek van egy kislánya. Nekem nem volt gond, hogy van gyereke, viszont az utóbbi egy hónapban elgondolkodtam, hogy biztos ezt szeretném az élettől?

Azt tudni kell, hogy 23 éves vagyok, a párom és köztem 6 év van az ő javára. Bár még nem élünk együtt, nagyon jól kijövünk egymással, viszont van bennem egy olyan érzés is, hogy a történelem ismétli önmagát, és nekem még élnem kell az életemet mielőtt családot alapítok.

A családomban 3 generáció óta ismétlődik a minta, hogy az édesapa vagy lelép/meghal, és a pici gyereket nevelő apa neveli fel. Úgy gondolom, hogy a 3 generácó alatt ez a minta vált megszokottá, hiszen ebben nőttek fel ők is.


Tudom, rajtam áll hogy mit döntök, de szeretném meghallgatni más véleményét is.

23/F



#döntés #negatív családi minta
jan. 3. 16:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
Soha nem allnek ossze olyannal, akinek mar van gyereke. Foleg nem ilyen fiatalon es foleg nem idosebb novel.
jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%

újabb kamuelőadás.


Ezek szerint a fazon még nem jött vissza a vásárlásból:D

jan. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
1 Én meg sosem lépnék vissza, ha egy gyermekes ember mellett tettem le a voksomat, és a gyermeke már megismert, és huzamosabb időt töltött velem. Soha.
jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
3+ A másik visszaléphet, én soha. Ott ahol gyerek is van.
jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%

Ha még együtt sem éltek, miért gondolod, hogy neked kell felnevelni a gyereket?

Szerinted ha egy nő gyerekének az apja meghal, a legközelebb eső férfit akivel "jól kijön" befogja apának?

jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
#3: jelentettelek provokacioert.
jan. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Kell.
jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%

Én megtörtem a több generációnyi mintát azzal, hogy nem vállaltam 17 évesen gyereket, ahogyan nővérem, anyám, öreganyám és dédöreganyám.


29 évesen egy gyerekkel úgy, hogy 1 éve vagytok együtt, szerintem a párod nem vár el tőled semmit, idő töltésnek, ágyra megfelelsz. De nem hiszem, hogy komolyan tervezne veled bármit is tudva, hogy ennyire fiatal vagy. Pótapukának meg végképp nem hiszem, hogy szóba jönnél.

jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Túl rövid, keveset megélt kapcsolat ez még ahhoz, hogy ilyeneket vetíts bele szerintem.

Alapvetően az, hogy elfogadod, hogy a párodnak van egy gyereke az előző kapcsolatából, nem negatív minta, így nem értem, hogy miért kell megtörni. Követni sem kell, persze: de ha ő álmaid nője, és te tudnád szeretni a gyerekét is, akkor nem ez kellene visszatartson.

Viszont én azt mondom, hogy ha van egy kicsi ellenérzés is benned a helyzet kapcsán, akkor inkább lépj ki ebből a kapcsolatból, ne bonyolódj bele jobban, hiszen itt nem csak a nőre leszel hatással, hanem a gyerekére is.

jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
6 Mióta provokáció, ha egy gyermekes ember mellett valaki leteszi a voksát?:D Jelentgess, de ha beleolvasnak, akkor magadat nevetteted ki. Már megint.
jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!