Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek számítana a párotoknak...

Nektek számítana a párotoknak a felmenőinek a múltja? Meg, hogy milyen emberek voltak ők?

Figyelt kérdés

Pl befolyásolna titeket a párválasztásban az a tény, ha az illetőről akivel ismerkedtek kiderül, hogy az Édesapja/vagy több ági felmenője gyilkos, erőszakra hajlamos ember volt? Nemi erőszak, lopás, betörés, gyilkolás, fél életüket a börtönbe élték le.

Félnétek, hogy a ti gyereketek visszafajzik pl a nagyapjára vagy a dédapjára, még akkor is ha az apja nem olyan?

Nektek mennyire számít ez?


2017. aug. 6. 21:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy van aki a szüleire üt, ez tény! De erre alapozni szerintem baromság. Anyám és apám is alkoholista, 15 évesen menekültem el otthonról. Soha egy kortyot nem iszom. Azt nem tudom, milyen szülő leszek majd, de azt igen, hogy milyen nem!!

25N

2017. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
és ne adj isten, ha a te fiad/lányod majd alkoholista lesz? Akkor a felmenőire üt, azaz visszafajzik' ,de ez nagyon csúnyán hangzik ez a szó.
2017. aug. 6. 21:44
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Eszembe se jutna, hogy ilyennel foglalkozzam.
2017. aug. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem számítana. Teljesen más személyiségű tud lenni a gyermek, teljesen más erkölcsi kódexszel, s ha a neveléssel elrontották, azt az emberismeretem kiszűri. Ha valakit évek óta ismerek és szeretek, az hirtelen nem lesz gyilkos, csak mert az ősei között volt olyan.
2017. aug. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Számít. Nem ez a legfontosabb, de azért átbeszéltük a párommal a gyerekvállalás előtt, hogy kinél milyen betegségek voltak, volt-e öngyilkosság, ilyesmik.

Önmagában ez nem akadályozott volna, azt hiszem, de azért mindenképp szerettem volna tudni. Az ember amúgy is kíváncsi a párja felmenőire, én legalább is igen.

2017. aug. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
92%
Apám egy büdös alkholista.Tizenévesen volt először barátom,megmondtam neki hogy szoba-konyha,lavórban fürdés,mert apám minden pénzt elivott és nem volt hova mennünk. Én erről nem tehettem. Azt mondta lejön hozzánk,mikor meglátta,hogy élünk,udvariasan elköszönt azóta sem láttam többet. Igen,számít.
2017. aug. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen. Sokat számít, mert abban a mintában nevelkedett.


Egyszerűbb olyat cálasztani, aki alapból jó mintákat kapott.


Ritka az olyan, aki rosszat kapott, de ezeket felismerte, és felülírta jóval.

2017. aug. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

t, hogy kinél milyen betegségek voltak, volt-e öngyilkosság, ilyesmik. "


Mi még csak fél éve vagyunk együtt, de szóba jött, hogy a családunkba volt öngyilkos, illetve náluk leukémia, tehát jó tudni igen.

2017. aug. 7. 00:15
 9/16 A kérdező kommentje:

Azt mondta lejön hozzánk,mikor meglátta,hogy élünk,udvariasan elköszönt azóta sem láttam többet. Igen,számít.'


Ez viszont őt minősíti .

2017. aug. 7. 00:15
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Amíg nem látok baljós előjeleket vagy ameddig a gyerekemen nem üt vissza, annyira nem érdekelne.Ahogy 2 szép embernek is lehet csúnya gyereke,két olyan felnőttnek is lehet a gyereke gyilkos,ahol ilyenre egy szülő családjában se volt példa.
2017. aug. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!