Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fel szeretnék venni egy...

Fel szeretnék venni egy második nevet. Már olvastam pár kérdést ebben a témában, a kérdésem pedig az lenne, hogy ha én egy angol nevet szeretnék másodiknak, azt is lehet? Vagy csak magyar nevet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak magyar nevet.
2010. okt. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom 18 éven felüli vagy...menj el az anyakönyvezetőhöz , beszélj vele , mindent el fog magyarázni (:
2010. okt. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

szerintem a puncimuncit is választhatod, ők leshittelik:D

ha tévedek, akkor elég nagy vázák, a magyar nevek ratyiik(N)

am ha annyira kell az angol név, menj ki külföldre.xd

2010. okt. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 UM4 válasza:
75%

Magyar kiejtés szerinti nevet lehet csak anyakönyveztetni

de van egy bonyolult és drága kibúvó: fektess be sok pénzt egy olyan országban ahol cserébe adnak ottani üzleti útlevelet amibe nem ragaszkodnak eredeti neved beírásához :) [link]

2010. okt. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Az összes okmányodban rendelkezésedre áll az aláírás rovatot tetszőlegesen firkálni. - Semmilyen szabály nincs arra, hogy mit írsz oda.

Modern plasztikkártyás igazolványokhoz is szemrebbenés nélkül beszkennelik akár a @ vagy & karaktereket is,

ezt garantáltan teszteltem.

Sajátkezűleg ingyen írhatsz angolul is.


Ez persze részmegoldás, de úgyis a környezeteden múlik, hogyan szólítanak......

2010. okt. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak magyar helyesírás szerint lehet. Viszont Amerikában elvilleg bármit fellehet venni még azt is hogy mondjuk szemétláda :D
2010. okt. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem úgy rémlik hogy régen 1 csávó le cserélte a vezeték nevét arra hogy Manchester, nem tom hogy úgy hogy manchester vagy Mencseszter, de azt magyarázták hogy a keresztnevét mindenképpen United-re akarja cserélni :D
2010. okt. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!