Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha egy magyar nő hozzámegy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy magyar nő hozzámegy egy angol férfihoz, olyan lesz a neve, mint az angoloknak? Ha van gyereke, a gyerek neve is hasonlóképpen változik? Ha Angliában élnek.

Figyelt kérdés

Pl.: Hajdú Anna + Max Johnson = Anna Johnson

Hajdú Szilvia = Szilvia Johnson (gyerek)


2011. jan. 12. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlen. Nem tudom, hogy működik Angliában, de gondolom, nem sokban különbözik a magyar gyakorlattól. Ha itthon férjhez mész, nem muszáj felvenned a férjed nevét, éppen ezért, gondolom, Angliában is ugyanúgy megmaradhatsz Hajdú. Ha viszont fel szeretnéd venni a nevét, akkor Anna Johnson leszel, gondolom. A gyerek neve pedig nem hinném, hogy változna, tökmindegy, hogy az anya hányszor válik és megy férjhez, ha a gyereket Hajdúnak anyakönyvezték, akkor az úgy is marad, amíg ő maga meg nem változtatja, pl mikor férjhez megy.
2011. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanaz van, mint Magyarországon. Ha akarod angolosíthatod a neved, de maradhat a magyar is. Lehet pl. Mrs Johnson Hajdu Anna, vagy Mrs Johnson Anna Hajdu Mrs Johnson Anna, vagy megtarthatod a lánykori neved is, csak akkor is ott van a Mrs a neved elôtt. A gyerek is lehet Szilvia Hajdu Johnson pl. Attól függ a leendô angol f
2011. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
bocsi, véletlenül elküldtem befejezés nélkül...szóval ha az angol férj megérti, akkor lehet variálni.
2011. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szóval nem kell feltétlenül nevet változtatni, viszont ha akarja az ember, lehet Anna Johnson! :))
2011. jan. 13. 17:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy régi osztálytársam, aki Angliában él, a férje is angol, ha jól tudom. Ő úgy vette fel a nevét, hogy "Anna Johnson", és a gyerekeinek angol keresztnevük van.
2011. jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, a gyerek neve az csak és kizárólag akkor lesz "Hajdú" helyett "Johnson", ha az anya férje örökbefogadja. Az viszont, lévén az apa külföldi állampolgár, nem egy egyszerű és rövid dolog.....
2012. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!