Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy működik, ha nincsen...

Hogy működik, ha nincsen végrendelet?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha pl van hitel a házon, vagy valamelyik szolgáltató felé van tartozása. Azt tudom, hogy el lehet dönteni, hogy akarja e örökölni a házat tartozással együtt vagy semmit. De ezt előre megmondják,hogy mennyi a tartozás? Elég durva kérdés, de 26 éve nem keresett meg az apám, és most sajnos ...., nem tudom, hogyan élt, azt tudom,hogy ivott stb. Nem akarok belemászni semmibe van elég bajom.
2009. jan. 3. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tartozást csak olyan mértékig lehet örökölni, amíg kifizethető az egyidejűleg örökölt javakból. A legrosszabb lehetőség, hogy egy fityinget sem örökölsz a végén. Nagyobb a valószínűsége, hogy ha van valamennyi tartozás, eladod a házat, abból kifizeted, és még marad is valamennyi pénzed.
2009. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

előző tökéletes válasz

azonkívül, ha nem akarsz vele bajlódni, nem vagy köteles elfogadni az örökséget. Ha nincs más örökös, az államra száll.

2009. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

oké köszönöm

még annyi, hogy azt közlik velem, hogy ennyi és ennyi a tartozása és úgy vállalom e, vagy lutri. És a válaszom után mondják meg?

2009. jan. 3. 23:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem a valaszod utan mondjak meg, amihez jogod van, azt nem kerdezgetik, hogy akarod, vagy megsem?

Azt mondja a kozjegyzo, hogy megorokolted te es nem tudom hogy lesz e masik orokos is, ezt es ezt az ingatlant, amin van ennyi es ennyi tartozas...stb.

A kozjegyzotol mindent megkerdeztek majd, de ne aggodjal, nem szivatasra megy ki az orokles!!!!!

Gondolom nagyon fiatal vagy meg, es nagyon felsz, de miert, apukad haldoklik mar? Honnan tudod, hogy te leszel az orokos? Ha pedig ennyire iszik, akkor szerintem annyira durva adossagai lesznek, hogy talan meg eltemetni is az allam fogja majd.

Bocs, de ne aggodjal, ami tegedet megillet, megfogod kapni, a kozjegyzo pedig minden jogodat elmondja, es csak utana irattat veled ala valamit is! Ha ott leszel, akkor pedig kerdezzel, es ne feljel!

2009. jan. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kicsit megnyugtattál. Igen, kórházban van, és nem sok jót jósolnak neki. Csak én vagyok neki. Illetve még van Anyukája.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat.

2009. jan. 3. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!