Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két keresztnévvel bemutatkozni?

Két keresztnévvel bemutatkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Leginkább azokhoz szol a kerdesem akiknek 2 keresztnevuk van.

Eddig csak az elso keresztnevemet hasznaltam viszont most megtetszett a masodik is es nagyon szeretnem hasznalni mindkettot

Van itt olyan akinek ket keresztneve van es mindkettot mondja bemutatkozaskor? Nem fognak hulyenek nezni? Illetve nem lesz gaz, hogy csak a semmibol facebookon is megvaltoztatom a teljes nevemre a nevemet?

Koszi ha segitettek nem akarok besulni ezert kerdezlek titeket😊🙏🏾



jan. 21. 03:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én általában csak hivatalos helyen használom mindkettőt, magánéletben nem, de ennek csak az az oka, hogy a másodikat annyira nem preferálom, és többször előfordult, hogy azt jegyezték meg, gondolom, mert azt hallották utoljára, és elkezdtek annak hívni.


A Facebookon sokaknak fel sem fog tűnni, de legalábbis nem foglalkoznak vele.

Szerintem azon mutatkozz be, amelyiken szeretnéd, hogy hívjanak.

jan. 21. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem néznek miatta hülyének ha egyszer ez a hivatalos.
jan. 21. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Nekem is két keresztnevem van.

Bemutatkozáskor mondom mindkettőt mivel mindkettőt használom

A facebookos kérdésre meg sajnos nem tudok mit válaszolni mert én már alapból úgy regisztráltam de ahogy előttem is írtak

Ez a hivatalos neved a második keresztneved is ugyanolyan fontos mint az első úgyhogy nem foglalkoznék vele ki mit gondol de szerintem se azt fogják figyelni hogy éppen neked mi a neved facebookon úgyhogy csak nyugodtan

jan. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Hivatalos bemutatkozáskor mindíg a teljes nevemet mondom, de az első keresztnevemet használom. Ha látom hogy gondot okoz nekik, akkor megemlítem nekik hogy azt használom és ennyi. Ha nem mondok vezetéknevet a bemutatkozáskor, akkor a második keresztnevet is elhagyom. Illetve én az aláírásomban is használom a 3. nevemet. Fészbukon meg volt olyan hogy csak a két keresztnevem volt kiírva, hogy nehezebben találjanak meg, mert a munkám miatt sokan ismernek és mindenki csak jelőlgetett egy időben mindenkit, már akkor is, ha csak egyszer találkozott vele az életben. Most egy ideje csak az első keresztnév és vezetéknév van, akárhányszor változtattam, senki nem nevetett ki, vagy nem tudtam róla, de igazából nem is érdekel. A fészbukon bárki az lehet ami és szerintem nem egy névbúvítés csapja ki az embereknél a biztosítékot.
jan. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Nekem ez teljesen megszokott. Mindig a teljes nevemen mutatkozom be. Ilyenkor legtöbbször megkérdezik, melyiket használom, én pedig elmondom, hogy mindkettőt egyformán (az anyám és a párom is mindkettőn hív). Az illető eldönti, melyiket fogja használni, és ennyi.

Mivel megszoktam, nekem ez nem fura, se nem bonyolult. És hát végül is azért van az ember neve, hogy használják. Ha soha nem akart volna azon hívni az anyám, akkor minek adta volna? (Nálunk nincs a képben apa, se családi elnevezési hagyomány.)

jan. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Na és? Nekem is két keresztnevem van! És én is az elsőt használom! De az egyik barátom mégis a második keresztnevemen szólit.
jan. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam mondani, mert rettenetesen utálom, csak az elsőt használom. De ismerek olyan embereket, akik meg kifejezetten csak a másodikat, szóval ez egyéni.

Nem gondolom cikinek, ha átírod bárhol is, elvégre hivatalos neved az is.

jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Csakis hivatalos helyen, például kormányhivatalban.

Egyébként sem értem értelmét. Akárhányszor teljes néven mutatkoztam be fiatalabb koromban, mindig megkérdezték, hogy azért teszem oda a második nevem is, mert azon szoktak szólítani, ugye, tehát szólítsanak úgy? És ilyenkor el kellett mondani hogy nem, csak ez a teljes nevem. Ilyenkor normális ember furán néz a másikra, hogy akkor minek mondasz két nevet, egyet is elég megjegyezni.

Az arabok is elmondhatnák, hogy kb. 8 szóból áll a nevük, de nem szoktak rajta úgy bemutatkozni.

Én például két vezetéknévvel is rendelkezem, de nem fogok bemutakozni úgy senkinek. Tegyük fel Kovács-Pankotai Annamária Róza vagyok. Vagy Pankotai Róza, vagy Kovács Róza néven szoktam bemutatkozni, francot se érdekel a teljes nevem, mert max kikerekedett szem rakciót kapok, hogy most bocsi, hogy is hívjunk akkor. 35 évesen már kellemetlenek ezek a kérdések.

jan. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos bemutatkozáskor amúgy is teljes nevet szoktak mondani,(pl állásinterjú) egy baráti bemutatkozásnál elég azt a keresztnevet, amin szeretnéd, hogy később szólítsanak.

Egy nagyon laza bemutatkozás, pl egy buliban összefutsz egy ismerősöddel és nincs egyedül, ott csak egy keresztnev is elég.

Fbra azt írsz ki amit akarsz.

jan. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon Koszonom mindenkinek☺️
jan. 21. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!