Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alexa nevet lehet Szaninak...

Alexa nevet lehet Szaninak becézni?

Figyelt kérdés
jan. 21. 04:56
1 2
 1/13 anonim válasza:
92%

A baratnőm Alexa őt is Szaninak becézik

Úgyhogy simán!

jan. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Persze
jan. 21. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Engem Lujzának becéztek a szüleim gyerekkorom óta, pedig egyáltalán nem ez a nevem. 🙂

Szerintem mindenkit becézhetsz úgy, ahogy akarsz, amíg az érintettet (vagy pici gyerek esetében a szüleit) nem zavarja.


A Szani egyébként szerintem egy teljesen normális becézés, bár a hivatalos listában nem írják, de attól még jó.

jan. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Lehetni lehet, akár Büngyürkének is, de valahogy az Alexából nekem nem lesz Szani. Az Alexandra lehet Szani vagy Szandi, az Alexa inkább Lexi az én olvasatomban.
jan. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Így gondolom én is ahogy a 4 . Válaszoló írta . Szerintem az Alexa név önmagában szép … de ha már mindenképp becézés , akkor egyszerűen Alex .. szerintem nem rossz lánynak sem , unokahúgom Alexandra .. de nekünk csak Alex ;)
jan. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Az Alexandrából lesz Szani, pontosan a név második fele miatt (Szandra-Szani).

Az Alexa magában becenév, még ha önállóan is adható. Logikátlan a Szaninak becézés, ha egyszer pont a név végét hagytad le (nyilván, mert nem tetszik).

jan. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akár Karcsikának is
jan. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Alexandra vagyok. Hívtak már mindenhogy, de Szaninak soha. Mondjuk nekem nem is tetszik, szóval így szerencse.
jan. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármit lehet bárhogyan becézni. Mucikámnak is lehet pl. :)
jan. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Lehet. Barátnőm az Alexandra nevű lányát Szaszának hívja.
jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!