Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Van egy ember akivel nem foglalkoztak a szülei, ezért magányos volt gyerekkorában. Összehaverkodott egy vele korú fiatallal akinek viszont szerető családi otthona van. Értelmiségi törődő szülők. Vannak korlátok, családi programok, normális környezet egy gyereknek. Ez az illető szinte állandóan ennél a családnál van mert nyilván itt érzi jól magát. Ez a viszony felnőttkorban is megmarad mint egy családbarát viszonyként. Már gyakorlatilag családtag. Neked mi a vélemémyed egy ilyen helyzetről ? Te úgymond félig "örökbe fogadnál" egy ilyen gyereket? És később tartanád vele a kapcsolatot?

febr. 1. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Még nem vagyok szülő, de bármikor örömmel teremtenék szeretetteljes környezetet egy olyan embernek, aki otthon a szüleitől nem kapja meg. Örömmel fogadnám a gyerekem barátait bármikor!
febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális és aranyos.
febr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt tenném. Sajnos senki nem dönti el hova szeretne születni.
febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Persze. Nálunk nyitott ház volt mikor a gyerekeim gyerekeskedtek. És egyáltalán nem értek véget ezek a kapcsolatok. Ma is simán beugranak, jókat rötyögünk, kávézunk, a gyerekeinknek küldünk fotót, amelyik pont ráér már jön is. De már kávézgattam jóképű harmincas pasikkal a városban is mert pont összefutottunk. El sem engednének anélkül és ez olyan jó.
febr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom ki vagy ebben a szituációban, de elképzelhetetlennek tartom, hogy van egy ilyen jó kapcsolat, felnőtt lesz a "pótgyerek" és bármelyik fél azt mondja, hogy 18 éves lettél/lettem, innentől vége mindenféle kapcsolatnak köztünk
febr. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Nincs véleményem róla, mert nincs személyes tapasztalatom erről.


De nem értem az utolsó kérdésedet. Most ha már felnőtt, nem engedem be a házba? Ha addig jó volt a viszony, volt igény rá mindkét oldalról, nem értem, mi változna hirtelen.


Amúgy nem értem, hogy lehet valakit "úgymond" örökbe fogadni.

febr. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Gondoljatok bele, milyen mély egy ilyen kapcsolat, hiszen nem az van, hogy közeli rokon, kötelező elviselni, hanem ez mindkét oldalról egy teljesen önkéntes dolog. És ha önkéntesen ez így tud működni, kevés ennél csodálatosabb dolog van a világon, emberi kapcsolatok terén.
febr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Barátoknak is nyitva az ajtóm mindig...
febr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Hát, nálam viszont nincs nyitva az ajtó, nem vagyunk szociálisak a párommal, elvagyunk kettecskén.
febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Én nem vagyok ennyire nyitott meg társaságkedvelő. Csak mert a gyerek összebarátkozik ezzel-azzal, attól még engem nem tudna érdekelni ilyen szinten a haverja.
febr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!