Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit akar kifejezni az, aki...

Mit akar kifejezni az, aki minden kijelentőmondat (meg kb. bármi) végére felkiáltójeleket tesz? Kb. ilyen stílusban: Várom visszajelzésedet ?? Köszönöm ?? Szerintem a kék szebb, mint a zöld ?? Erről határozottan ez a véleményem ??

Figyelt kérdés

2021. febr. 21. 13:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocs, elírtam, kérdőjeleket tesz, nem felkiáltójeleket. Bár olyannal is találkoztam...
2021. febr. 21. 13:50
 2/15 Szirty ***** válasza:
100%

Ha a kérdésed a GYK-n feltett kérdésekre irányul, akkor azért, mert kötelező a kérdésben a kérdőjel használata.

A kérdező ez összezavarja és nem tudja (vagy nem akarja) úgy megfogalmazni a kérdést hogy kérdőjellel is értelmes maradjon. :)

2021. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem arra irányul, van, aki alapból így ír.
2021. febr. 21. 14:07
 4/15 Szirty ***** válasza:
100%

"Mit akar kifejezni..."


Gondolom kérdezni szeretne valamit. Ma borzalmasan rosszul tudják kifejezni magukat egyesek. Innen fújhat a szél.

2021. febr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tehát, ha valaki leírja a véleményét valamivel kapcsolatban, és halmozott kértőjeleket tesz a végére, az egy kérdés lenne, más mit gondol erről? Vagy nem biztos a véleményében, ezért tesz kérdőjelet. :) Én ezt így és így gondolom???? Vagy mégsem? :D
2021. febr. 21. 14:20
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle, hogy mit akar kifejezni a sok kérdőjellel, ő biztos tudja, mi kevésbé.
2021. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem egy konkrét esetről beszélek, de több ilyet láttam már. Pl. kommentelők, forumok, stb. De tény, hogy szörnyű helyesírása van sokaknak, néha azt is nehéz megérteni, amit írnak.
2021. febr. 21. 14:34
 8/15 Szirty ***** válasza:
100%
Szerintem írjuk ezt a "jelenséget" az említett borzalmas helyesírás és a fogalmazászavar számlájára ahelyett hogy konkrét, átgondolt szándékot feltételezünk mögötte...
2021. febr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért úgy érzi, hogy a sima kérdőjel nem fejezi ki eléggé a szándékát. Ez például az olvasottság hiányára is visszavezethető, az élőszó kérdő hangsúlyát próbálja meg így nyomatékosítani, nem érzi a sima kérdőjel "erejét".
2021. febr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem fejez ki semmit, csak egyszerűen idióták. Már láttam hivatalos levélben is a 4-5 felkiáltójeleket :)
2021. febr. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!