Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni...

Hogyan lehet feldolgozni valakinek az elvesztését?

Figyelt kérdés

Péntek reggel 7.25-kor ment el nagypapám. Hasnyálmirigy rákja volt máj áttéttel mint kiderült, de elég körülményes volt a halála.

Pénteken hazamentem, akkor tudtam meg pontosan mi történt. Az egyik orvos annyira elvette a kedvét és mindenki előtt megalázta vagy 1 hete (le is volt már nagyon fogyva, elég rosszul festett már), hogy utána mamámnak folyamatosan őrízgetnie kellett. Lényegében elmondták neki, hogy nem tudják befektetni a kórházba mert semmi értelme nincs, mit képzel magáról, hogy elveszi mások elől a helyet, a koncentrációs táborban néztek ki így az emberek, stb.

Aztán egyszer csak kiment a melléképületbe 2 percre, és igazából öngyilkos lett. Mama 2 perc után találta meg, jöttek a mentők, mentőhelikopter, a család, mindenki. Én egyetemre járok, így nekem nem is szóltak akkor, hogy ez történt. Ez előző hét vasárnap volt, és aznap este egyébként vele is álmodtam, és mondta nekem, hogy semmi baj, és megölelt. De én úgy sírtam utána.

Aztán igazából agyhalott volt, és mondták az orvosok mamáméknak, hogy búcsúzzanak el tőle. Ezután élt még most péntekig, aznap reggel kapta mama a telefont.

Fogalmam sincs, ilyenkor mit kéne magammal kezdenem, mit csináljak. Üresnem érzem magam és dühösnek a rendszerre, mindenre. Hónapokig húzták a vizsgálatokat, enni sem tudott igazából, de volt hogy 1 hónap múlva volt a másik infúziós vagy vizsgálatos időpont. A legközelebbi egyébként március 8-án lett volna.

Gondoltam arra is, hogy ezzel az öngyilkosságos dologgal csak minket szeretett volna megóvni, hogy mi ne szenvedjünk attól, hogy ő szenved, de igazából sehogy sem tudom felfogni.

Azt sem tudom, így hogy fogok tudni továbbra is tanulni, vásárolni, olvasni, egyáltalán létezni.

Tudom, nincs erre semmilyen bevált praktika, de akkor is tanácstalan vagyok és elkeseredett.

Ha valaki mondana pár kedves szót is, már az is jól esne a lelkemnek.

Előre is köszönöm!


20/l



febr. 25. 01:25
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Fel is jelentette apukám az orvost, szemtanúja is volt annak a dolognak, de magyarázkodni nem fogok senkinek.
febr. 25. 01:52
 2/17 anonim válasza:
56%

Bokatöréssel feküdtem a kórházban 2 napig. A kórteremben volt egy idős úriember, nem éppen ereje teljében. Elég sárga volt az öreg, de szellemileg oké volt. Reggeli vizit alkalmával megemlítették neki, hogy átvitetik Debrecenbe, csinálnak CT-t... Egyértelmű volt, hogy neki már mindegy, a mája feladta. Beszélgettem vele még az orosz hadiipar csodái is szóba kerültek.

Full alkoholista volt. Pontosan tudta, hogy neki ennyi volt, befejezte.

Kibicegtem a kórház előtt álló kocsmába, vettem 2 sopronit, meg 2 kőművesgránátot. Megittuk, elsztorizgattunk a fiatalkoráról, nőkről stb. Aznap este felhúzta magát a zuhanyzóban. Legalább a haláláról ő döntött, volt mit megölnie, annyira észnél volt. Ez becsülendő

febr. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak az idő tud segíteni a feldolgozásában, előtte elbúcsúztatjátok, visszagondoltok arra milyen jó ember volt, meggyászolljátok. Az idő segít, hogy el tudd engedni, de közben neked, és a többi hozzátartozónak élnie kell tovább az életét. Nekem apukám 20 éve halt meg áttétes gyomorrákban, és már ő is olyan félelmetes sovánnyá vált mint egy csontváz. Enni hetekig nem tudott semmit, előtte is csak nagyon keveset. Utána már a vizet is kihányta. Volt kórházban egy darabig, meg is próbálták műteni, de nem sikerült. Hazaküldték, és itthon haldoklott sokáig. Sohasem tudom elfelejteni a tekintetét, mikor már ahhoz se volt ereje, hogy mondjon valamit. Csak nézett, beesett arccal.. Szörnyű volt így látni, és annak a tudatban lenni, hogy nem tehetünk semmit. Már alig reagált valamire, és fogalmunk se volt róla, hogy mire gondol, és hogy milyen fájdalmai vannak. A végén bevitettük a kórházban, és

ott hunyt el pár nappal később. Tudtuk hogy meg fog halni, de mikor közölték a hírt, mégis nagyon rosszul érintett mindenkit. Én pontosan 1 hónappal később olyan pánikrohamot kaptam, hogy azt hittem én is meghalok. Akkor még azt se tudtuk, hogy létezik ilyen betegség. Kaptam egy csomó gyógyszert, kezdtem jobban lenni, és idővel kezdtem feldolgozni apám halálát is. Bár a gyógyszerek is úgymond segítettek valamelyest. Bár ha visszagondolok apámra, és a halálára olyankor összeszorul a szívem, de az életére, és mikor köztünk volt még, arra csak jó szívvel, és hálával gondolok, mert csodálatos, nem mindennapi ember volt. Őszinte részvétem nagyapád miatt. Sajnálom hogy ilyen dolgok is meg tudnak történni, amit írtál. Nagyon rossz a rendszer, és arra nem gondolnak, hogy a család mit tegyen ilyen esetben? Közlik, hogy nem tudnak mit csinálni, és ennyi? Tudom, hogy a kórházi az aktív kórházi ágyak nem erre valók. De akkor legyenek hospice otthonok, vagy valamik, ahol méltósággal tudnak távozni a menthetetlen betegek. De én még az eutanáziát is támogatnám, ha lenne rá mód. Mert iszonyat szenvedés egy-egy ilyen betegség. Mi elképzelni sem tudjuk, hogy mit kell átélniük. Fura, de talán jobb is, hogy a nagypapád öngyilkos lett. Nem csak titeket akart megkímélni, hanem saját magát is. Ha belegondolok lehet én is azt tenném, ha lenne hozzá erőm. Nyugodjék békében nagyapád, és gondolj vissza a szép időkre, szálljon el a dühöd, már nem tehetsz semmit. Elment, de az emlékeidben örökre ottmarad:)

febr. 25. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

1. A hasnyalmirgyrak az egyik legrosszabb lap az élettől, próbáljatok nemo megnyugvást lelni abban, hogy így szenvedett a legkevesebbet. Még csak jobban sem lehetett volna már, gyógyulás pedig innen már nincs.

2. Szerintem nem az a baj, hogy megmondják, meg hogy hazaküldenek (ki akar egy ilyen sz*r kórházi rendszerben haldokolni), hanem az, AHOGY ezt közlik, és ahogy addig is viselkednek az emberrel. A tarsaladom eléggé lerohadt, így a kórházi személyzet sem különb, sajnos.

3. Ezen csak az idő segít. Ne fojtsd magadba az érzéseid. Én az első hónapban semmire nem tudtam odafigyelni a temetes szervezésen kívül. Szóval adj időt magadnak.


Apámnak egyszer olyan gyógyszert akartak adni élethossziglani problemara, ami elég erős volt, és féltünk, mert ismert volt, hogy hozzászokik egy idő után a szervezet, es akkor már nem hat, és akkor nem tud mire váltani majd, a huszonéves doki nyeglén közölte, amiatt neki már nem kell aggódnia.... Nem fogadta el azt a gyógyszert, hanem egy gyengébbnel maradt és még 10 évig élt. Nem tudsz mit kezdeni az ilyen emberekkel, nem kell foglalkozni velük.

febr. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyapádnak sokkal jobb volt OTTHON lenni az utolsó idökben, mint egy kórházban, ahol naponta kétszer, esetleg háromszor jön egy növér, aki megnézi, él-e még, egyébként meg nincs senki, akihez szólhatna, vagy aki ott van körülötte.
febr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

Szegény papád! Részvétem!

Gondolj arra, hogy legalább már nem fáj neki a betegség... Idővel neked is könnyebb lesz.


A magyar egészségügyet illetően pedig csak azt tudjátok tenni, hogy a mostani szavazáskor ellenzéki pártokra szavaztok! Mert amíg ez a fidesz-diktatúra megy 2/3-os többséggel, addig kontroll nélkül megy a pénzlenyúlás, a médiából meg harsogják a füledbe, hogy minden szép és jó...

febr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
Ennel a jelenlegi kormanynal BARMI jobb lenne. Es nem, nem kell felhozni Gyurcsanyt. Lassan masfel evtizede nem o van hatalmon, nem tunt fel? De gondolom az egeszsegugy is azert ilyen, mert o rohasztotta le. Kicsit tovabb kene nezni az M1/kossuth radio/origo trion tul is.
febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%
Halálesetnél a legjobb, ha felejtésre törekszel. Legalábbis nekem ez vált be a leginkább bárki is halt meg a családban. Nem tudom, hogy el lehet-e felejteni valakit teljesen, de nem is ez a cél. Egyszerűen arról van szó, hogy ha folyton a halálesetre vagy elhunyt családtagra gondolsz, akkor azzal folyamatosan feltéped a lelki sebeket és nehezebben gyógyul a lelked. De ha felejtésre törekszel, nem gondolsz rá, igyekszel elterelni a figyelmedet,ha eszedbe jut, akkor könnyebb lesz a gyógyulás, és a temetésen a halottal együtt a gyászt is el tudod majd temetni. És ez lenne a cél.
febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
A halál az élet része.Felesleges sokat agyalni rajta.Az élet nem valami misztikus csoda amit muszáj a végletekig húzni,ha valaki úgy dönt,neki ennyi elég volt,tiszteletben kell tartani.Továbblépni,élni a saját életünket.
febr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
0%

10


en is ezt irtak aztan kitoroltek, plusz azert tegyuk hozza, egy fiatal 20 eves lanyrol van szo, tehat lehet nem a legerettebben fogja fel, de istenem valamikor fel kell nyitni a szemet

febr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!