Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a nővéremnek feldolgozni a babája elvesztését?

Figyelt kérdés

nővéremék 10 éve házasok. ő 30, párja 38 éves. nem tudom pontosan milyen egészségügyi problémája van nővéremnek, azt hiszem a petefészkével van baj de tényleg nem is ez a lényeg, természetes úton sajnos nem tudnakgyereket nemzeni. annyi féle gyógyszert szedett már, annyi utánajárás volt hogy megviselte őket rendesen. próbálkoztak többször is ilyen lombikbébi dologgal, tehát ilyen beültetéses de nem idegentől, a párjától. egyszer sem jött össze. aztán 6 héttel ezelőtt úgy néz ki sikerült, úgy nézett ki hogy beágyazódik és van esély a terhességre. ahogy teltek a napok úgy nézett ki sikeres terhesség alakul. annyira boldog volt az egész család és ők is hogy végre sikerülhet....aztán ma megállapították az orvosok hogy méhen kívüli terhesség, nem maradhat meg a baba. 6 hetes volt..egészséges erős. mégsem...több éb sikertelen próbálkozás után elhihetitek milyen hatással volt ez nővéremre és a párjára is. bementek anyáék a kórházba, bevitte a férje anyát tesómhoz. anya azt mondta annyira sírt tesóm a telefonba alig tudta elmondani mi történt. aztán mikor jött a sógorom anyáért hogy induljanak, láttam ő is sírt. sosem láttam ilyet tőle a 10 év alatt. átgondoltam mekkora fájdalom ez most nekik és hogyan lesz tovább...segíthetnék valahogy nekik?


18/f


2009. júl. 10. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
fel kell magába dolgoznia, annyit tudsz tenni, hogy nem hozod fel a témát.
2009. júl. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Ha hivo vagy hanem , IMATKOZOL ERTUK.

En is vesztettem el babat es nem volt konnyu feldolgozni.

en hiszek istenben, es az ima erejeben, akkor is azonnal nem latod a hatasat, de mukodik.

sokat imatkoztam a gyermekert akit elvesztettem, es a csaladomert is , hogy megertsuk es feldolgozhassuk.

hiszem, hogy nagyon nehez a tesodeknak, de elobb utobb osszejon nekik.

edesanyam 9evet vart ram, es nem jott ossze nekik a baba. mar az orokbefogadasban gondolokdtak, amikor 29 evvel ezelott megszulettem megis csak, s ra egy evre egy ocsike.

elmondok ertuk en is egyet.

lehet hogy lepontoznak,de en hiszek benne.

minden jot.

legy mellettuk, es tamogasd oket szeretettel, mert most szeretet veszitettek amit a baba irant taplaltak eddig, s nekik most szukseguk van erre a szeretetre a csaladjuktol

2009. júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Aranyos vagy, hogy segíteni akarsz, 18 éves fiú létedre! :)

Nekünk is elment egy baba úgy, hogy sokat vártunk rá, nagyon sokat .Aztán 4 hónap múlva szerencsére lett egy másik pozitív tesztünk, aki mostmár a kiságyában szunyókál. :)


Segíteni úgy tudsz, ahogy az első írta, hogy kerüld a témát, ne hozd fel. (hacsak nem a nővéred kéri, vagy hozza szóba). És segíts nekik más dolgokban, hogy érezze, hogy ott vagy. Bár ahogy olvasom, ti elég összetartó család vagytok, ez már önmagában is nagyon jó! Mielőbbi újabb - egészséges - terhességet kívánok a nővéredéknek!

2009. júl. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
39%
az elsőhöz: már elnézést de mit jelent az, hogy akár hívő akár nem imádkozni kell?
2009. júl. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!