Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régi vágású nagypapát kell...

Régi vágású nagypapát kell meggyőznünk valamiről (sztori-->)?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagypapámnak van egy másfél szobás lakása, ahol jelenleg a nővérem lakik nagyjából egyedül, nemigen dolgozik, még tanul, tehát a rezsit nagypapámék fizetik.

Az én páromnak most kell költöznie az albérletéből, és amúgy is akartunk albérlőt abba a fél szobába, és neki is jó lenne az a lakás, az elhelyezkedése miatt. A nővérem mindenképp fiú albérlő társat szeretne, had ne részletezzem miért (elég itt annyi, hogy a fiúkkal jobban kijön, haveri alapon, együtt élési szempontokból, mint lányokkal).

Gondolom kitaláltátok, hogy az lenne a végeredmény, hogy párom oda tudna költözni potom pénzért (gyakorlatilag csak a rezsiért, meg valami jelképes összegért), és nekem is közelebb lenne, meg a lakótárs sem egy akárki lenne, hanem a nővérem. (Párom eddigi albérletében mindig kínosan éreztem magam a lakótársai miatt.)


A probléma az, hogy nagypapámék ódzkodnak attól a gondolattól, hogy az én párom lakjon együtt nővéremmel. Pontosan nem értem miért, mert számomra kicsit gyerekesnek tűnik ez a gondolkodás, de édesanyám szerint ez olyan régi dolog, hogy ez olyan "illetlen" szituáció. Elég makacs tud lenni nagypapám, de ha jól elmagyarázzuk neki, hogy mennyire jó lenne így, akkor biztos belemenne abba, hogy párom legyen az albérlő.

Nekünk ilyen érveink vannak:

- anyagilag jobban jönnének ki

- ez nem egy érzelmi viszony nővérem és párom között, hanem lakótársi, azaz üzleti

- nővérem volt barátja is ott lakott, ő ráadásul alig fizetett valamicskét, miért az én párom személyével van a gond?

- párom be akar mutatkozni nagyszüleimnek, mert valószínű, hogy jó benyomást tenne

...

Milyen érvek lehetnének még? Ha valami nem tiszta ebből az írásból kérdezzetek, minden ötletet szívesen fogadok!!!


2010. okt. 25. 11:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Egy régivágású embernél érvekkel semmire se jutsz a szokásokkal és az illendőséggel szemben. Nem fogod tudni meggyőzni.
2010. okt. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
66%
En 24 eve vagyok, es eleg liberalis gondolkodasu, de ez a szitu valahogy nekem sem tetszik...
2010. okt. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Előző! Miért nem tetszik? Szeretném jobban megérteni nagypapámékat, de nem egészen értem, ill. csak sejtéseim vannak...

Attól tartanak, hogy összeflasheln nővérem és a párom? Vagy?

2010. okt. 25. 11:19
 4/29 anonim ***** válasza:
84%
Ezekkel az érvekkel nem győzöl meg senkit. miért nem költözöl te is oda? Így már nem lenne illetlen annyira a szituáció... ráadásul a nővéred lehetne a gardedámod ... stb....
2010. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%

az nem megy, hogy ketten a pároddal az egyik szobában, a másikban a nővéred?

de akkor te ne csak alkalmanként aludj ott, hanem állandóan.


jobban kijönnétek, tulajdonképpen csak a vízfogyasztás nőne meg egy kicsivel hiszen fűteni meg világítani is ugyanannyit kéne.

2010. okt. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%
Igen, azert.Viszont amit az elozo tanacsolt, nem rossz otlet.Azt nem lehetne, hogy te is odamenj, es akkor ti laknatok az egyik szobaban, novered meg a masikban?Ugy mindjart mas lenne a helyzet.
2010. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
80%
Nem értem miért nem együtt költöztök oda?A nővéred meg átköltözhetne oda,ahol te laksz....Vagy ez nem jó ötlet?
2010. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
44%

Már bocs,de a lakás nagypapié.

te meg az évtized balekja vagy....

2010. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%

Nekem sem tetszik. Mi lesz ha a nővéred olyan dolgait ismeri meg a párodnak amiket te nem ismersz és 1 elkezd téged ellene oltogatni? 2 zavarjátok őt amikor ott lógsz?

3. beleszeret és vele lesz?

2010. okt. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
73%
Hat itt a valaszokbol ugy tunik, hogy nem vagyok egyedul a nemtetszesemmel.Figyelj, szerintem ebbe a dologba csak ugy menj bele, ha van ra lehetoseg, hogy te is odakoltozz.Egyebkent ne.Engem szemelyszerint nagyon zavarna, ha az en parom lakna egyutt a noveremmel.Egymas intim szferajaban, mit tudod te, hogy mi tortenhetne?Nem ismerem a noveredet, de pl. kozos furdoszoba, engem ez eleve zavarna.Aztan ki tudja, mondjuk bepialnak, ilyesmi...lehet, h nekem van uldozesi maniam, de engem ezek a dolgok nagyon zavarnanak.
2010. okt. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!