Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok kezdeni egy olyan...

Mit tudok kezdeni egy olyan emberrel, aki aszerint változtatja valamiröl a véleményét, amilyen a hangulata?

Figyelt kérdés
Az én anyám pont ilyen. Pl. ha jó kedve van akkor azt mondja húgomnak, hogy tök jó ötlet, hogy szülinapi bulit rendez a párjának, ha rossz kedve van akkor ez már micsoda hülyeség. De mi is csapdába estünk. 2 hónapja azt mondta, hogy nem baj ha baba lesz, akkor szobát cserélünk és ott jobban elleszünk.Most, hogy terhes vagyok meg keresnünk kell albérletet mert ö nem bírja a gyereksírást. Tényleg mindig arra hajlik amerre a szél fúj. Ez tarthatatlan. A környezetetekben van ilyen természetü egyén esetleg? Családban, munkahelyen, barátok között? Ha igen, hogy kezelitek öket?
2010. jan. 23. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
hangulatember ...egyszerűen nem tudsz vele mit csinálni. Egyszer ezt mondja, egyszer azt...
2010. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Semmit. De ez még hagyján. Az én anyám aszerint változtatja a véleményét, hogy épp melyik barátnőjével beszélt utoljára. A tiednek legalább van önálló.
2010. jan. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Ezzel nem lehet mit kezdeni. Van aki egyszerűen ilyen és kész. Hiába is próbálnád ezt megbeszélni vele, úgyse értené hogy mit akarsz, mert neki nem tűnnek fel ezek a hirtelen változások. Amúgy meg nézd a jó oldalát. Legalább néha egyetért veled anyukád. Az enyém velem szinte soha. Annyira mások vagyunk hogy az már röhej, néha azon gondolkodom nem-e örökbefogadtak. Szöges ellentétei vagyunk egymásnak, és még csak véletlen se gondoljuk ugyanazt egy adott szituációról. Sőt ha elmondom a véleményem vmiről, és természetesen az nem egyezik az övével, akkor közli hogy csak azért hogy neki ellentmondjak. Próbálj meg így megbeszélni bármit is. Na jó nem panaszkodom:) Gondolom mindenkinek vannak a környezetében hangulatemberek, sajnos velük nem lehet mit kezdeni. Remélem a te problémád megoldódik hamarosan.

18/L

2010. jan. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jajj szegény hát az se lehet semmi!:( de gondolom már te sem kéred ki a véleményét a dolgokról...
2010. jan. 23. 22:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez lehet a változó kor egyik hatása is. Ne hibáztasd, próbálj alkalmazkodni hozzá. Az én anyukám is ilyen, de nem volt ilyen mindig, csak néhány éve ilyen (apámmal rohamosan megromlott a házasságuk, 50 éves, klimax, amiről nem tehet, nehezen viseli a szervezete, plusz a munkahelyén is rengeteg stressz éri), próbálok kimaradni a vitákból, néha megmondom neki a magamét, de igazából nem nagyon tudok vele mit kezdeni, nehéz időszakban van amúgy is, meg most nagyon nehéz a munkája, még kb. fél év a változásig. Néha elmegyünk moziba, én szoktam felvetni, de már előfordult olyan is, hogy ő szólt nekem, hogy "ma moziba akar menni, nézzem meg a műsort, és készüljek", ez általában segít neki lenyugodni, eltereli a figyelmét. Kiváltottam a Palace mozikártyát (tavaly is meg idén is), így meg is éri. Esetleg ezt te is kipróbálhatod, hátha.

Próbáld kideríteni, hogy mi okozhatja anyukádnál, kérdezgesd, beszélgess vele.

2010. jan. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen, ez lehet jó ötlet!:) ö nem veszi észre magán, sosem ismerné be, mint ahogy azt sem , ha nekünk van igazunk. De ezt kipróbálom hátha:)
2010. jan. 23. 22:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagymamám ilyen. Elfogadtam, így szeretem.
2010. jan. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Hát azért nem lehet mindent a változó korra kenni! Például ezt a bizonyos kisbaba kérdést nagyon alájuk tette. Micsoda dolog az egy anyától, hogy odaigér egy ottlakást, aztán meggondolja magát. Mintha azt a terhességet csak úgy vissza lehetne csinálni.

Írd össze a jobb napokon tett igéreteit, aztán szembesítsd vele, ha változtatni akar. És persze kapaszkodj bele a kedvezőbb igéreteibe, hiszen senki nem kötelezte őt rá, mikor tette. Ne hagyjatok magatokból bolondot csinálni!

2010. jan. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
96%

22:39 - Mindenki másképp viseli ezt az időszakot, nem szabad úgy tenni, mint ha nem létezne. Valaki észre se veszi és úgy fut át rajta a klimax, hogy nem is tud róla, mást meg nagyon megvisel. Egy doki egyszer azt mondta, hogy a klimax hasonlít a pubertás időszakára, akinek könnyebben ment végbe, annál a klimax is könnyebb lesz, akinek problémás volt a pubertás időszaka, annak a klimax is problémásabb lesz, nem 100%, de nagy a valószínűsége, hogy a 2 időszak között kevés lesz az eltérés ugyanannál az embernél. Anyunál tudom, hogy nagyon nehéz volt neki a pubertás korszak, elég sok problémája volt, nehezen állt be a mensese, gyógyszert kapott rá... stb. Most valóban eléggé nehezen viseli a klimax korszakát, de neki még más is tetézi.


Minden esetre nem szabad semmibe venni az embereket a problémás időszakukban se, mert azzal csak még rosszabb lesz, mindenki igényli a törődést, még az anyukák is, akármilyen fura :-)

2010. jan. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!