Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tőled kértek már bocsánatot a...

Tőled kértek már bocsánatot a szüleid,ha ők bántottak meg?

Figyelt kérdés
Nem tudom, de tőlem soha nem kértek bocsánatot, még akkor sem amikor már felnőtt koromban megbántottak.Nem úgy lenne normális,hogy egy gyereknek akár gyerekkorban példát mutassunk ezzel?
márc. 2. 12:55
1 2
 1/20 anonim válasza:
95%
Tőlem már többször is kérték bocsánatot.
márc. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Én is bocsánatot kérek a gyerekemtöl. Ezt szokja meg és ezt várja is el majd ha felnöl. Ugyanugy a gyerekem is bocsánatot kér tölem. Tisztelettel bánunk egymással.
márc. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

ma 13:12


Hát szerintem is ez a normális,de tőlem soha nem kértek bő,ha megbántottak, még akkor is én voltam a szemétnek beállítva.De miért csodálkozik pl anyám,hogy nem tsiztelem,miközben sokszor csúnyán beszélt velem és mindenért engem hibáztatott.Akkor hogyan várja el,hogy felnőtt koromban tiszteljem?

márc. 2. 13:25
 4/20 anonim ***** válasza:
13%
nem mindegy hogy jogos vagy csak te vagy túlérzékeny.
márc. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
én kértem már bocsánatott a saját gyerekeimtöl,de anyåm tölem soha .
márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%

Sajnos, ez az egy dolog, amit én is nagyon nehezen tanultam meg, hogyha megbántok valakit, kérjek bocsánatot. A szüleim se voltak bocsánat kérősek, így én is csak későn tanultam meg.

Pedig, az ember jobban érzi magát utána és lezárhat egy konfliktust!

Sajnos, ritka az olyan ember, aki bocsánatot kér... Egyszerűen csak hagyni szokták, hogy a megbántott fél "feldolgozza"... Gyakran hallom ezt a mondatot, hogy "Majd kiengesztelődik!"... Pedig, ez is intelligenciára és érzelmekkel teli lélekre vall, ha valaki képes beismerni a saját hibáját és bocsánatot kér!

márc. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon ritkán, talán sohasem, legtöbbször fel sem fogták, hogyha megbántottak, elég gyakran inkább ők játszották el a mártírt.
márc. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%
Ne vedd a szivedre. Gondolj arra, hogy te máshogy fogod nevelni a te gyerekeidet. Lehet szüleid ezt látták a saját szüleiktöl, ök is igy nevelkedtek, ez volt akkor a normális és nem tudják, hogy ez nem helyes (Mai szemmel).
márc. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Igen, mindig. Én is bocsánatot kérek a saját gyerekeimtől, illetve ők is tőlem, ha megbántanak.


De ez egy nagyon nehéz dolog, szerintem csak kevés ember van, aki belátja, ha hibázott és tud bocsánatot kérni.

márc. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%
Apa kért, anya nem.
márc. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!