Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy családtagotok, szerette...

Ha egy családtagotok, szerettetek öngyilkosságot kísérelne meg, amit túlélne és bocsánatot kérne tőletek, meg tudnátok neki bocsátani?

Figyelt kérdés

2022. szept. 19. 23:01
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
98%
Inkabb megpróbálnék segíteni megoldani a gondokat ami odáig vezetett.
2022. szept. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
90%
Meg. Nem is érteném, miért kér bocsánatot. A véleményemtől függetlenül mindenki azt kezd az életével, amit akar. Hogy családtag, az nem jogosít fel rá, hogy haragudjak, belepofázzak kéretlenül.
2022. szept. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

1

Nyilván, de előbb a megbocsátás amiért öngyilkos akart lenni és ezzel fájdalmat okozott neked, hisz nem rajta múlt hogy nem sikerült.

2022. szept. 19. 23:06
 4/41 anonim ***** válasza:
90%
Te ki vagy? Ne beszélj rébuszokban! Nem tudunk segíteni, ha nem tudjuk, kinek kell!
2022. szept. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
78%
Miért kellene bocsánatot kérnie? A környezete kérjen bocsánatot tőle, ők a hibásak, szépen bánhattak vele, ha az öngyilkosságot látta csak kiútnak. Nagyon el vagy te tévedve kérdező, fordítva ülsz a pacin.
2022. szept. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

4

Egyik sem ha erre gondolsz, csupán kíváncsi vagyok a véleményekre. De látom, hiába.

2022. szept. 19. 23:16
 7/41 anonim ***** válasza:
98%
Idióta kérdés, nem tartozik bocsánatkéréssel.
2022. szept. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
87%
Az sok midnentől függ. Ennek általában vannak okai, meg előzményei. Ha olyan dolgoról van szó amit mindig magában tartott, senki nem tudta hogy baj van és csak akkor ha már megtörtént a kísérlet és kiderült miért kezdte akkor azért haragudnék rá hogy miért nem szólt hogy bajba van. Magára az öngylkosság kísérletére nem, és persze megbocsátanék neki ha őszintén mondja el mi a baj és tényleg kér segítséget, illetve tanult belőle ésbelátta hogy a sors nem engedi el ilyen könnyen a problémák elől, akkor megbocsátok és amiben csak tudok segítek, persze ha úgy is áll hozzá hogy elfogadja és együtt működik, és tesz érte nem úgy hogy karba tett kézzel nézi ahogyan mások megoldják a baját.
2022. szept. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 hosszúhajú ***** válasza:
72%
azért kellene bocsánatot kérnie mert nem látott kiutat? egyértelműen megbocsátani. többször megpróbáltam 25 évvel ezelőtt. nem jókedvünkből tesszük. ez irtózatos állapot. ha nem állnak mellé az emberek és nem segítenek neki, megint nem lát majd kiutat. ez egy figyelmeztetés mindenkinek, és egy lehetőség az összefogásra. nem kéne elszúrni ha végre nyit szegény, tudom milyen.
2022. szept. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
81%
Én nem tudom meg tudnék e bocsájtani. Bátyám öngyilkos lett, apukánk találta meg, ezzel tönkrement az ő és az egész család élete. Szépen hónapok alatt alkoholista lett. Onnantól kezdve megszűntek a szoros családunk hagyományai, kirándulások, és az egész otthoni hangulat. Velem szemben is megváltoztak így amint lehetett elmenekültem otthonról.
2022. szept. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!