Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felesleges vita a családban....

Felesleges vita a családban. Ti hogyan szoktatok ezekből kimaradni?

Figyelt kérdés

Sógornőm és anyukám közt megy a vita már hetek óta, és őszintén nagyon kellemetlen már számomra. Mindketten nekem fújják a magukét, de nem akarok állást foglalni, se belekeveredni ebbe az egészbe. Próbálom őket leállítani, ha belekezdenek, de anyukámat nem igazán érdekli, akkor is végig panaszkodja a beszélgetést. Ráadásul ez egy abszolút felesleges vita, könnyedén le lehetne zárni, de nem, inkább húzzák ameddig lehet. Anyukámnak nem tetszik a név, amit a születendő unokaöcsémnek adni szeretnének. Hozzáteszem szerintem a sógornőmön kívül nem létezik ember, akinek ez a név tetszene, de nekünk ehhez semmi közünk, ha bátyám belement akkor ez van, az Ő dolguk. Erre anyukám kijelentette, hogy biztos nem fogja úgy hívni, majd talál ki neki becenevet, és ezen rágott be sógornőm. Szóval butaság az egész. Szegény gyerek még megsem született, de már feszkó van a családban.

Anyukám folyton mondja, hogy miért nem állok ki mellette, és mondom el, hogy szerintem is rémes a név, sógornőm pedig, hogy miért nem mondom anyunak, hogy szerintem sincs ebbe egy minimális beleszólása sem? Viszont én abszolút ki szeretnék ebből maradni.

Ti mikor ilyen szitu van hogyan zárjátok rövidre mikor elkezdődik a panaszáradat? Valamiért nem értik, hogy rajtuk kívül ez a vita senkit sem érdekel, és mindenkinek fárasztó már.


márc. 6. 10:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%

Ha valamelyik elkezdi, kimegyek a szobából.


Másrészt én ezért tartom jobb ötletnek, ha a gyerek neve csak akkor kerül mások tudomására, amikor már megszületett és AZ A NEVE! Akkor már nincs miröl vitatkozni, mert ahogy írtad is, ez kizárólag a szülök döntése.

márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
98%
A sógornődnek és anyukádnak is mondd el egyszer a saját véleményed, és hogy nem fogsz senkit győzködni a másik igazáról. Nagy levegő és ne kritizáld a szülők névválasztását, illetve ne biztasd anyukádat a választott név elleni harcában, mert tényleg semmi köze hozzá.
márc. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%
Én is egyszer mondanám el a véleményemet mindkettőnek, és hozzátenném, hogy a vitájukba nem avatkoznék bele. Azután ahányszor ismét elkezdi valamelyikük, mondanám röviden, hogy ismered a véleményemet, és továbbra sem avatkozom közbe, vita lezárva. A továbbiakban ignorálnám őket, vagy kimennék a szobából.
márc. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%

Hű de pocsékul kezeled a helyzetet.. Csak adod alájuk a lovat azzal, hogy meghallgatod őket, meg próbálsz békítőt játszani, meg mindkettővel úgy csinálsz mintha az ő oldalán állnál.. Rettenetesen gáz (és kétszínű) viselkedés részedről.

Mind a kettőnek el kell mondanod a véleményed, egyszer és meg kell mondanod nekik, hogy te ebből mostantól teljesen kimaradsz és egy szót se vagy hajlandó erről váltani a jövőben. Utána pedig csak egy kis következetesség kell.. ha elkezni bármelyikük, akkor felállsz és hazamész vagy leteszed a telefont, vagy őket küldöd haza (szitutól függően) és ezt addig csinálod amíg fel nem fogják.

márc. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%
Mindkettővel közöld, hogy nem érdekel, nincs hozzá közöd. Ahogy anyukának sincs köze hozzá, hogy hogy fogják hívni az unokáját.
márc. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Én ilyenkor mindig azt mondom, hogy "nekem ehhez semmi közöm" és tényleg nem folyok bele semennyire.
márc. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem vannak nevek, amik nem illenek össze a vezetéknévvel. Pl. Végh Béla (végbél), Nagy Árpi (mondd gyorsan egymás után és kijön, hogy ..nagyár). Mindkét személy osztálytársam volt, trehát valós személyek.

Mostanában felkapott név a Botond. Viszont két esetben is hallottam, amikor a pajtásai úgy szólították, hogy Bolond.

Kérjed meg anyukádat, hogy na akarja befolyásolni a születendő unokája nevét. Ez a szülők elidegeníthetetlen joga, hogy megválasszák a gyermekük nevét. A sógornődet is kérjed meg, hogy ha az anyósa becenevet ad az unokájának (pl. Csöpikém, Gyöngyöm...), akkor ezt türje el.

márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%

Megmondanám anyámnak, hogy állíthat magán ugyanis piszkosul semmi köze az unokája nevéhez, aztán ott hagynám.


Bár a tesód is rhadt nagy papucs, mert értelmes férfi már rég kiosztotta volna a mindenbe beleokoskodni akaró anyját.

márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%
Hát, mondjuk ilyen egyértelmű esetben megmondanám anyámnak, hogy fogja fel, semmi köze a névválasztáshoz és ne csinálja a feszkót, ha unokázni akar, mert mind tudjuk, hogy a nők irányítanak otthon.
márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Itt nem az a gond, hogy csúfolható a név, hanem egyszerűen olyan, ami nagyon keveseknek tetszik (Ödön).

Nem szoktam kétszínűen mind a kettőnek igazat adni, elmondtam már anyunak is, hogy semmi közünk hozzá, tesóm azt mondta neki belefér ez a név, innentől tényleg senkinek sincs hozzá köze. Igaz, sógornőmnek nem mondtam, hogy nem tetszik az Ödön, de nem kétszínűségből, hanem csak nem látom értelmét, hogy kritizáljam. Mindketten tudják a véleményemet, de nem fogom folyton ismételgetni, mikor rákezdenek, mert akkor csak belevonnak a vitába.

márc. 6. 11:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!